Jump to content

Konfiguracija za 3ds max, rendering, cad...


Nesic

Preporučeni Komentari

Point to multipoint (P2MP) je "klasičan" wireless . :)

 

Misliš multip. sa subinterfejsima  :wink2:  pa je ograničen bandvitom jer su odradili neki tuneling sa lowcost opremom ili šeruje bandvit sa drugima  ...a naš dragi štajnika verovatno misli da je "klasičan" wifi sistem onaj sa "kantenom" od šitneta...  oni garant još koriste stari rip  :buehehe: tako su moćni ovi subotički provajderi da sam mora sa drugarima ići i podesiti im kanter server jer oni nisu znali  :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kome ja šta pričam...

Jeste, sve je tako kao što kažeš. :)

 

pa.....   tippnet drži jedan moj dobar prijatelj (Bela) i slučajno znam kakav wifi nude kakav su nudili i koje smeće od rutera (matore zyxel) koriste i kako ih podešavaju, tako da...   jedan mali airlive to bolje odradi, jbg  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nešto raduckam pa reko' da vidite šta radi komp kad ja radim :)

 

post-13-0-68585600-1439933750_thumb.jpg

 

Obratiti pažnju na frekv. CPU i zauzeće memorije i broj "handles"-a, a samo je u toku otvaranje jednog malo zahtevnijeg fajla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Došlo vreme da i ja dobijem u firmi svoju radnu stanicu. Podređena je radu sa Solidworks-om i stoga tako i koncipirana (naručivanje komponenti kreće sutra)

MB Gigabyte Z97P,

CPU i7-4790K (4GHz)

Kingston DDR3 Fury/blue@1866MHz 2x8GB

MS Albatross kućište

Dell 2412M monitor

Ostalo već imam... Danas mi inače stigao Space Pilot Pro. Luda ali skupa igračka.

 

spacepilot_pro.jpg

 

Kod kuće sam se navikao na Space Navigator (slika dole) koji je skroz dovoljan za većinu stvari ali eto, hteo ortak da me obraduje za rođendan :)

 

3dmouse_x600.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti ništa ne valja. :cheers:

 

Ne, nego ne valja ovaj drugi miš... klasični. Primetio sam (poodavno) da je skoro nemoguće naći fullsize hq miša a da nije neki nabudženi gejmerski. Fullsize u ovom slučaju znači da ima dovoljnu fizičku veličinu da se prsti ne grče na njemu. Većina miševa su uglavnom mali što i nije problem osim ako ti ruka na njemu ne provede po tri ili više sati u kontinuitetu. Onda počinje da bude not_so_nice_mice... Al' nema veze... Kod kuće sam onomad udomio neki Prestigio full size za dvaes' ipet evara i radi. Sad da nađem nešto tako i u firmi. Odbija me kada na sajtu prodavca vidim miša koji bi mogao da bude to što mi odgovara a miš se zove killemall ili shoothimintheeye...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliki HQ tražiš ali ja sam imao neki A4Tech X4, sa kablom i radi i dan danas ima 5 godina u nazad, mada sad nije kod mene ja ima Logitech set, al' bez žice... Ja ne volim ove nabudžene svemirske GMO pacove...

Liči na ovo, samo ima i kabl...

http://www.winwin.rs/mis-a4tech-r4-v-track-2-4g-wireless-gaming-mouse-4748048.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliki HQ tražiš...Liči na ovo, samo ima i kabl...

E, to je to (izgleda kako jedan PC miš na stolu treba da izgleda), ako ima recimo više od 1000pix rezoluciju, savršeno je 2000+ (više jest bolje, ali nije kritično)

To što ima žicu u mojoj glavi više je prednost nego nedostatak. Bežična komunikacija možda jeste komfor ali konzervativcu kao ja, dobro ožičenog miša ništa ne može da zameni :) Loša žica je lošija varijanta bežičnog miša. Žena je satrla tri "laptop miša" i na svakom je pukao kabel. Ma naći će se nešto konkretno, samo treba izdvojiti vreme i pregledati ponudu od 4897 artikala u sekciji "miševi"... :hot:

 

Elem... Detaljnijom pretragom ponude na srpskom tržištu, pokazalo se da emmi.rs ima najbolje tj najpovoljnije cene u Srbiji. I uglavnom sve što mi palo na pamet ima na stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Emmi je isto što i WinWin, isto što i Alti...

Emmi je namenjen za online kupovinu, WW za klasičnu maloprodaju, a Alti je veleprodaja... Tačno je da je Emmi najpristupačniji sa cenama, ja uvek kod njih kupujem kada je to moguće, plus to što je dostava preko 2000din besplatna (do skoro je bilo 1000). Nedavno naručim iz Emmi neku memoriju za laptop, oko 1800din, i dopunim nekim ventilatorom zbog poštarine, oni memoriju pošalju iz Čačka (WW), besplatna dostava AKS-om, a ventilator iz BG-a Bex-om, isto besplatna dostava... Skoro nisu imali neku mrežnu na stanju, ali oprošteno im je...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Došlo vreme da i ja dobijem u firmi svoju radnu stanicu. Podređena je radu sa Solidworks-om i stoga tako i koncipirana (naručivanje komponenti kreće sutra)

MB Gigabyte Z97P,

CPU i7-4790K (4GHz)

Kingston DDR3 Fury/blue@1866MHz 2x8GB

MS Albatross kućište

Dell 2412M monitor

Ostalo već imam... Danas mi inače stigao Space Pilot Pro. Luda ali skupa igračka.

 

 

 

Kod kuće sam se navikao na Space Navigator (slika dole) koji je skroz dovoljan za većinu stvari ali eto, hteo ortak da me obraduje za rođendan :)

 

 

 

Lepo, želim ti puno uživanja i zarađenih novaca naravno, na novoj "igrački". :oke:

Kad smo već kod čudnih kontrolera imao sam priliku da vidim ovo čudo uživo, konzolu za Resolve (program za kolor korekciju filmova) mada nisam mogao da se otmem utisku da, iako je vrlo korisna za lakši rad, velikim delom služi i za oduševljavanje klijenata i samim tim opravdavanje paprenih cifara za urađeni posao.

A cena sitnica 30K dolara :hot:

DaVinci-Resolve-2-600x600.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti je kao sa matičnim pločama recimo... Ako je skupa i dobra, mora da izgleda "opasno", inače nije to to... Nećeš naći matičnu koja košta recimo 300e, a nema gomilu glupih i nepotrebnih detalja kako bi privukli kupca... To je verovatno funkcionalno, ali da mora da izgleda tako, ne mora. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Matična koju sam si ispipao je 10.990 kod emmi. Manje od toga i ne može za kvalitetnu GB ploču koja kvalitetno podržava OC. Više od toga bi bio "šminkeraj" koji si upravo spomenuo. Pošto će sve da ide u Albatross kućište (bez crvenih "X"-ova na prednjici i transparentnih stranica da se vidi unutrašnji šminkeraj) onda sama vizuelna pojava komponenti uopšte nije bitna. Komp će verovatno biti negde zavučen da ga se može uključiti ali ne i preterano izložen da ne bude izložen "povredama na radu"... U metalurgiji i kod mašinaca to je skoro pa neizbežno, pogotovo u malim radionicama nakrcanim mašinerijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo, malo slabije pratim hardver u zadnje vreme, nisam baš u tokovima, ali vidim pojavili su se već i kod nas novi inteli za 1151 socket i Z170 ploče, DDR4 memorija i slično, pa kad već kupuješ novo i dobro, vidi kakve su cene, možda vredi uzeti noviju tehnologiju. Opet kažem nisam baš u toku pa ne znam kakvi su odnosi cena, performansi između starog i novog pa ispitaj ako te interesuje :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...