Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

5 minutes ago, parabolis said:

Hvala na sugestijam, pogledacu , mada slabe vajde od toga posto nit znam to da radim, a i vremena nemam.....pa cu morati nekoga angazovati ,ako se odlucim na upgrade wolfsona.

Ok pogledaj, ali umesto lampe može i neki drugi buffer recimo fet, samo da nije sa OP. Traži pomoć na forumu, znaće šta treba možda je neko već radio nešto slično.

Ja radio lampizaciju za Azur CD i to mnogo dobro ispalo. Odripuje od stock varijantu. Tako da preporučujem lanpe na Wolfsona.

Negde je u Bg taj CD.

14 minutes ago, sir Oliver said:

Ja radio lampizaciju za Azur CD i to mnogo dobro ispalo. Odripuje od stock varijantu. Tako da preporučujem lanpe na Wolfsona.

Negde je u Bg taj CD.

Znam da je neko radio. Pošalji čoveku detalje i ja mislim da je taj DAC extra kad se lampizira. Možda je malo tiši nego stock varijanta, ali to je po meni čak i bolje jer većina (pa i ja) ima pretpojačala sa nepotrebno velikim pojačanjem. Moj DAC je duplo manjeg napona izlaza od Marantz CD63, leglo ko pedu na nošu.

Otvoren sam za sve predloge, ionako ce  prepravku raditi strucno lice, a ne moja malenkost.A sto se tice vrednosti izlaznog napona, imam prepravljeni Grundig cd 35 sa 1540 dac-om, vrednost na linijskom izlazu je oko 2,5 volta, sto odskace od standardnih 2 volta, e sad kako zvuci, fenomenalno.....stosta je uradjeno na tom cd plejeru, zamenjeni svi elektroliti, oko 25 komada, ne kazem da zvuci bolje zbog tih 2,5 v na izlazi  , ali kompletna zvucna slika tog cd plejera je fantasticna, ni jedan dac koji je bio kod mene (a bilo ih je oko desetak komada, pocev od Camb audio dc magic 1, preko audiolab 8000, pa theta...) nije nadsvirao tu saru ragu od cd plejera, jednostavno zvuk plejera je pun, ima karakter, zvucnu sliku, atack......sve!

Evo par slika od doticnog grunfa.

IMG_20170326_123324.jpg

IMG_20170326_123335.jpg

IMG_20170326_123848.jpg

IMG_20170326_123939.jpg

IMG_20170326_123948.jpg

E sad, sto se tice ovog mog Wolfson dac-a, nesto sam malo gledao ova njegova 3 OP-a, pitanje je da li se mogu ubaciti Bursoni?

Olaksavajuca okolnost je da sva tri imaju  izmenjiva podnozja, pa zamena nije komplikovana.

Bilo bi dobro kad bi neko od struke mogao da mi pomogne, pa da utvrdi koji da menjam, ne verujem da su sva tri zaduzena za zvuk, ili se varam?!:huh:

2 hours ago, parabolis said:

pitanje je da li se mogu ubaciti Bursoni?

Ne bacaj pare, najjednostavnije, a kvalitetno,  rešenje za implementaciju su ti transformatori ... probaj da nađeš ako možeš ovaj Iskrin ''poštarski'' trafo

5a7adf2483760_Iskra600_600trafosl.1.jpg.65af2076c89187c73d937fb6bdf7fe1e.jpg

15 minutes ago, Beli said:

Ne bacaj pare, najjednostavnije, a kvalitetno,  rešenje za implementaciju su ti transformatori ... probaj da nađeš ako možeš ovaj Iskrin ''poštarski'' trafo

5a7adf2483760_Iskra600_600trafosl.1.jpg.65af2076c89187c73d937fb6bdf7fe1e.jpg

Za ovakvog neznalca kao ja je lakse reci nego uciniti, neka smernica gde da trazim, KP sajt ili ....?

2 minutes ago, parabolis said:

Za ovakvog neznalca kao ja je lakse reci nego uciniti, neka smernica gde da trazim, KP sajt ili ....?

Eh, da znam odgovor na to pitanje, imao bih bar nekoliko komada takvih u magacinu. Šta da ti kažem, naoružaj se strpljenjem i prati oglase ... to nije roba koja se kupuje u radnji.