Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

2 minutes ago, skrstic said:

Ako je dual OP probaj i LME49720. Imaš sva 3 u silkenu.

Probao sam, bolji je OPA2604, barem kod mene. Mogu da mu dam imam 2kom. da proba. Imam i OPA2134 2kom.

Probao sam na brzinu da pronadjem manual, al mrka kapa, to je kit kupljen na Alli expres-u (pretpostavljam), uslikacu danas malo detaljnije pa ce biti barem meni jasnije sta da radim.

Evo, ovo bi ti mogla biti zgodna alternativa za onaj Iskrin trafo, samo ne znam kako stoje stvari sa poštarinm i dažbinama ... na to bi možda mogao ZM da ti odgovori, on je nabavljao od njih trafojčiće za M2 i ostale SEF/DEF andramolje :)

5a7b05588fc3d_Edcor600_600small.jpg.7360e733e62fc8b55f8f33487dfecd22.jpg

10 minutes ago, NIXIE said:

Ako se odlučiš za lampe, ne trebaju ni OP ni signalni trafoi.B)

Sa trafojčićima nisu uporedivi ni OP ni lampe(naročito ako se onako diletanski koriste kao što to radi fikus), kako po jednostavnosti implementacije, tako ni po funkcionalnosti.

4 minutes ago, Beli said:

Sa trafojčićima nisu uporedivi ni OP ni lampe(naročito ako se onako diletanski koriste kao što to radi fikus), kako po jednostavnosti implementacije, tako ni po funkcionalnosti.

Tačno je da je trafo naj jednostavniji, ali dobar trafo je skup i mislim da mu pre trafoa treba još i neki buffer. Šta dobija samo sa trafoom, ako je kilav izlaz sa DAC-a?

wm8741, u datasheetu navodi da su output pins na pola napona napajanja , i sve k-ke navodi pod nazivnim opterecenjem od 10K

sto ce reci , mora buffer pre trafoa

ili 10K:10K trafo , pa buffer

ili buffer , pa moze i niskoimpedansni trafo posle

ako ce se koristiti samo SE izlaz , onda je najbolje integracija preko 10K:10K trafoa , pa SE buffer

Just now, NIXIE said:

... ali dobar trafo je skup i mislim da mu pre trafoa treba još i neki buffer

loše misliš :) ... u ovom slučaju bafer ne treba,  plus još i ''filtrira'' ono VF đubre nastalo kao nusprodukt konverzije ... a što se tiče cena ... pogledaj prethodne postove;)