Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

11 minutes ago, Zen Mod said:

10K:10K trafo , pa buffer

E hebi ga, kuj mi kriv kad laprdam pre no što sam pogled'o datasheet ... sorry NIXIE, ovaj put si bio u pravu(bar što se tiče bafera) ... najzad :D

EDIT: Sad sam se setio, neskor je kriv, jerbo je on on rek'o da je stavio onaj Monacor-ov 600:600 trafo :rolleyes: ... znao sam da ja ne mogu nikako biti kriv, samo što se nisam odma' setio zašto :lol:

8 minutes ago, Beli said:

loše misliš :) ... u ovom slučaju bafer ne treba,  plus još i ''filtrira'' ono VF đubre nastalo kao nusprodukt konverzije ... a što se tiče cena ... pogledaj prethodne postove;)

OK kako kažeš, ništa ga mnogo ne košta da proba te jeftinije trafoe ja sam samo malo sumničav prema jeftinim rešenjima. Ako DAC može na 600 oma trafo da se veže bez buffer-a, zašto da ne, dobije i balansirani i nebalansirani izlaz.

33 minutes ago, Beli said:

E hebi ga, kuj mi kriv kad laprdam pre no što sam pogled'o datasheet ... sorry NIXIE, ovaj put si bio u pravu(bar što se tiče bafera) ... najzad :D

EDIT: Sad sam se setio, neskor je kriv, jerbo je on on rek'o da je stavio onaj Monacor-ov 600:600 trafo :rolleyes: ... znao sam da ja ne mogu nikako biti kriv, samo što se nisam odma' setio zašto :lol:

Oprošteno ti je.:D

Da je to moja sprava, ja bih za 20evra uzeo za početak 3xOPA2604 i zabo u ta podnožja, pošto nema sprežnih kondenzatora (a tako i izgleda na pločici), bilo bi jedno 3x bolje nego što jeste.

Nakon toga bi uradio AIKIDO CF imam i lampe razne (E88CC, 6N23P, 5670, 6N3PEV) i podnožja zlaćana, treba mi trafo 30VA i šaka delova na veroboard-u, onda bi to još bilo jedno 3x bolje od OPA2604. A u kutiji ima mesta za šta oćeš.

Na kraju balade bi zamenio sve elektrolite na pločici čisto da zakomplikujem posao, pa bi bilo i to bar 2x bolje.

Na slici se moze videti da su dva OP , crvenim krugom obelezena, LM 49860, ovaj zaokruzen plavim krugom mi je nepoznat?Da li to znaci da mi trebaju 2 kom 2640, a treci ?

op.jpg

1 hour ago, NIXIE said:

Da je to moja sprava, ja bih za 20evra uzeo za početak 3xOPA2604 i zabo u ta podnožja, pošto nema sprežnih kondenzatora (a tako i izgleda na pločici), bilo bi jedno 3x bolje nego što jeste.

Nakon toga bi uradio AIKIDO CF imam i lampe razne (E88CC, 6N23P, 5670, 6N3PEV) i podnožja zlaćana, treba mi trafo 30VA i šaka delova na veroboard-u, onda bi to još bilo jedno 3x bolje od OPA2604. A u kutiji ima mesta za šta oćeš.

Na kraju balade bi zamenio sve elektrolite na pločici čisto da zakomplikujem posao, pa bi bilo i to bar 2x bolje.

E ako ne zamenih parket i okrečiš sobu gde će to stajati, nisi ništa uradio :loleverybody:

Što  komplikuješ život čoveku ... pa zar nije jednostavnije povezati trafo i napraviti baferčić sa par jfet-ova, nego svu onu skalameriju koju spominješ(da ne pominjem potrebne napone za jfet-ove naspram lampi) ... a što se tiče krajnjeg ishoda, e tek tu bi se iznenadio ...

Uzgred, nisam pristalica proste zamene OP(bez prilagođenja okruženja za svaki ponaosob), tako da stoga tu opciju ni drugomene ne mogu da preporučim ... što ne znači da on ne može da se poigra sa tim, pa čak i da bude zadovoljan sa rezultatima toga ...  ja u tom pravcu čak ni ne rzmišljam, it's not my cup of tea - što bi rekla braća englezi

1 hour ago, Beli said:

E ako ne zamenih parket i okrečiš sobu gde će to stajati, nisi ništa uradio :loleverybody:

Što  komplikuješ život čoveku ... pa zar nije jednostavnije povezati trafo i napraviti baferčić sa par jfet-ova, nego svu onu skalameriju koju spominješ(da ne pominjem potrebne napone za jfet-ove naspram lampi) ... a što se tiče krajnjeg ishoda, e tek tu bi se iznenadio ...

Uzgred, nisam pristalica proste zamene OP(bez prilagođenja okruženja za svaki ponaosob), tako da stoga tu opciju ni drugomene ne mogu da preporučim ... što ne znači da on ne može da se poigra sa tim, pa čak i da bude zadovoljan sa rezultatima toga ...  ja u tom pravcu čak ni ne rzmišljam, it's not my cup of tea - što bi rekla braća englezi

Ja sam rekao šta bih JA radio, ne šta on treba da radi. Sad vidim da su u pitanju TL072, gde su ih samo našli? I šta tu ima okruženje da se prilagođava?

1 hour ago, parabolis said:

Na slici se moze videti da su dva OP , crvenim krugom obelezena, LM 49860, ovaj zaokruzen plavim krugom mi je nepoznat?Da li to znaci da mi trebaju 2 kom 2640, a treci ?

op.jpg

Sva tri 2604, ne znam da li su u KELCO originali ja sam kupovao pre dosta godina. Možda neko zna siguran izvor a da nisu fake.

Nemoj mnogo da padas u trans fenseraja, taj TL072 nije smetao Nakamichiju da postane to sto je postao. :) 

U nekim aplikacijama se cak i ne cuje razlika(mada pravi audiofil obavezno sve mora da cuje :) ), pa bi ipak trebalo prelistati konfiguraciju, gde, kako i zasto i sa kojim pojacanjem je postavljen, pre nasumicnog menjanja. Cisto da se neke stvari drze pod racionalnom kontrolom, da ne bi bilo nefer oscilovanja kod ultrabrzih opampova.

P.S.

Neaudiofilski receno, npr, ako LM49720 vidi preko par koma na ulazu, postaje bucniji od TL-a, velki mu je strujni sum..

35 minutes ago, NIXIE said:

Ja sam rekao šta bih JA radio, ne šta on treba da radi.

Pa onda da preformulišem pitanje : Što bre komplikuješ SEBI život ? :lol:

Narucio sam tri kom OPA 2604 iz SIlkena, investicija od celih 2 crvene.....idemo polako u upgrade, prvo zamena OPA.......

8 minutes ago, parabolis said:

Narucio sam tri kom OPA 2604 iz SIlkena, investicija od celih 2 crvene.....idemo polako u upgrade, prvo zamena OPA.......

Tako je naj jednostavnije za početak, mislim da ćeš biti zadovoljan napretkom, a posle ako se odlučiš za dalje uvek ima i komplikovanih rešenja.:rolleyes:

U tom pravcu sam i ja razmisljao, mislim da je bolje postepeno graditi sistem , a i investicija nije neka velika, javljam utiske.....hvala jos jednom na pomoci.

On 02/07/2018 at 9:25 AM, parabolis said:

...imam prepravljeni Grundig cd 35 sa 1540 dac-om, vrednost na linijskom izlazu je oko 2,5 volta, sto odskace od standardnih 2 volta, e sad kako zvuci, fenomenalno..., jednostavno zvuk plejera je pun, ima karakter, zvucnu sliku, atack......sve!IMG_20170326_123948.jpg

Pa sto ne spomenu da ti ga je radio onajisti kasapin iz Zajecara koga si predstavio ovde na primeru Quad 405?

Bilo je reci o tome u temi o Quad-u.

A i ne vidim svrhu spominjati "bad mojo" trip.

Plejer je odlicno odradio, posle toga druga prica.

1 hour ago, parabolis said:

U tom pravcu sam i ja razmisljao, mislim da je bolje postepeno graditi sistem , a i investicija nije neka velika, javljam utiske.....hvala jos jednom na pomoci.

Pazi na te OP sa fet ulazima, uzemlji sebe i DAC na šuko i izbegavaj da pipaš izvode.