Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Doktor said:

@parabolis

Hvala na pozivu. Ako me put nanese u te krajeve, definitivno se najavim prethodno, i stizem. :BeerMugCheers:

Moje prethodno obracanje je vise bilo navijacko, ali OK. 

Stoga, sta bi sa Wakonda preamp-om ? 

i to je u daljem planu, gledam na marktplazu, holandski sajt....za sad samo posmatram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

u planu je zamena opampova, za pocetak da se  stavi nesto kvalitetnije,malo sam citao temo od  impulsa,  svasta nesto je on poradio na tom svom  primerku, ovaj moj je stock varijanta, tj fabricki, sve originalno je kod njega.svidja mi se ovako kako svira.ali sto da ne se prcka nesto, zar ne.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, genius said:

Skini strujni i tu žabicu koja ga drži , proširi rupu da ubaciš uvodnik za kabel unutrasnjeg precnika 10 mm i kupi 1,5m lapp i zalemi ga direkt na plocu. Eto ti upgrade No 1

I to ide pod obavezno !!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, genius said:

Ne koristi zicu za uzemljenje nego samo širm na strani šuko utikača , zvuk će bit za nijansu čistiji .

ok,znaci sav garbage u uzemljenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, parabolis said:

u planu je zamena opampova

I sprežnih elektrolita, to je još veći upgrade, samo ako ima mesta za neke blok PP kondenzatore. Ako nema mesta makar bypass odozdo sa nekim 10-100nF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, parabolis said:

ok,znaci sav garbage u uzemljenje

pazi sad, žica zaštitnog uzemljenja, kod nas po pravilu, žuto zelena, ide kablom 3x 2.5 od šukoa pa do prve dozne gde je vezana u čvor sa još par šukoa, pa na napajanje od te dozne pa u razvodnu tablu gde je vezana u čvor ili na sabirnicu sa ostalim žutozelenim iz instalacije pa odatle, najčešće u zgradama  se koristi kabal 5x6 ili 5x4mm2, ide zajedno u snopu sa svim ostalim kablovima od stanova, sve do prizemlja, do razvodnog ormara sa brojilima i iz tog kabla žutozelena se vezuje opet na sabirnicu sa svim ostalim žutozelenim iz ostalih stanova, na sabirnici je dovedena žila sa u najboljem slučaju temeljnog uzemljivača ako je nova zgrada a ako je stara u pitanju je sonda ili traka ukopana oko zgrade, i služi za zaštitu od prenapona na metalnim delovima kućnih aparata ako dođe do kvara. 

u ovakvoj postavci je više antena za garbage nego što će da odvede bilo kakve smetnje stvorene oko tog širmovanog kabla,

ako hoćete pravo uzemljenje za audio, treba da se izvede posebno i kvalitetno ko ima mogućnosti i onda može da odvede smetnje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mslm da bi mi bilo previse da izvedem posebno uzemljenje samo za hifu, i ovako me cudno gledaju kad odfvrnem glasnije......ali je svakako dobar predlog, nema sta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

...pored uradjenih svih IC kablova od Kimber-a, dosao je pre neki dan na red da se napravi strujni, a sad se kimber druzini pridruzio o jedan zvucnicki...Kimber 8TC, prica skoro da je zaokruzena kod mene, ostaje jos samo da se prezici zvucna kutija spendor 2/2 i to bi bilodovoljno....e da, i zamena strujnog na cd plejeru denon je u planu takodzer.

eto, neko ce mozda reci da je ovaj parabolicni parabolis lud, ali jbga, lego mi komber ko samar budali.i par slikica, kako i dolikuje...

IMG_20190615_134632.jpg

IMG_20190809_104048.jpg

IMG_20190809_104108.jpg

IMG_20190809_104424.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...