Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

On 8/5/2015 at 9:18 AM, Nesic said:

To je pravi zaključak :)

Nemoj ništa ispod 100tinjak vati. Sve male kutije traže jako snažno pojačalo. Ja sam to shvatio tek nakon 10 godina :D

To sa opisivanjem snage pojacala koristeci vate, je jedno nesrecno resenje koje vise stvara konfuziju, nego sto koristi... obzirom na to da se bavis samo malim kutijama, ako te ne mrzi probaj ovaj test na necem sto imas, interesantna je statistika u temi: http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204857-test-voltage-power-speakers.html

1 hour ago, Doktor said:

Jel' i on prepravljan ?

Ako jeste, sta je radjeno na njemu ?

Tandberg nije prepravljen, barem od kada je kod mene, na upgrade sam mislio na komponente koje su u tzv "A" sistemu , Tandberg mi je bila zelja probati, na prodaju je .

49 minutes ago, Borko_KA said:

To sa opisivanjem snage pojacala koristeci vate, je jedno nesrecno resenje koje vise stvara konfuziju, nego sto koristi... obzirom na to da se bavis samo malim kutijama, ako te ne mrzi probaj ovaj test na necem sto imas, interesantna je statistika u temi: http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204857-test-voltage-power-speakers.html

Nemam male kutije vec neko duze vreme, aktuelan je sistem sa ovih zadnjih slika iz 2018 god.

Mada, ove male Ushere cu imati opet  i vise ih necu prodavati, izuzetno mi se svidjaju.

46 minutes ago, parabolis said:

Tandberg nije prepravljen, barem od kada je kod mene, na upgrade sam mislio na komponente koje su u tzv "A" sistemu , Tandberg mi je bila zelja probati, na prodaju je .

A cena je . . . 

Sasvim sam zadovoljan zvukom, od Wolfsona sam ocekivao za nijansu malo vecu rezoluciju , ali u principu je to ono sto moj istem pruza.A st ose tice headampa koji sam testirao sa Grado GS1000i Statement Series Open Backed Headphones, tu je totalno druga prica, zvuk koji daje ovaj headamp je odlican, svaka preporuka .....

Jedino sto bih menjao na ovom dac-u je kutija, ubacio bih ga u lepsi case, o tom potom.....

6 minutes ago, parabolis said:

Sasvim sam zadovoljan zvukom, od Wolfsona sam ocekivao za nijansu malo vecu rezoluciju , ali u principu je to ono sto moj istem pruza.A st ose tice headampa koji sam testirao sa Grado GS1000i Statement Series Open Backed Headphones, tu je totalno druga prica, zvuk koji daje ovaj headamp je odlican, svaka preporuka .....

Jedino sto bih menjao na ovom dac-u je kutija, ubacio bih ga u lepsi case, o tom potom.....

Kakav je izlaz (I/U konverzija), jel sa OP? Ako je sa OP, ili ne daj bože više, njih izbaci sve OP i stavi jednu lampu i eto ti rezolucije i dinamike.

Pa, s obzirom da nisam bas strucan, a koliko sam gledao u unutrasnjost dac-a, mislim da je izlaz uradjen sa OP.

4 minutes ago, parabolis said:

Pa, s obzirom da nisam bas strucan, a koliko sam gledao u unutrasnjost dac-a, mislim da je izlaz uradjen sa OP.

Odmah pređi na lampe, ako je sa 3OP kako vidim sad na slikama onda ti nisi ni čuo taj DAC kako treba. Vidi šta je Fikus radio sa Wolfsonima pa konsultuj ovde znalce na sajtu da li je to dobro kako je uradio ili može bolje.

Takav utisak sam i ja stekao slusajuci ovaj dac.Kao da je u nekom svom tehnickom segmentu nesto promaseno ili nije uradjeno kako treba.

9 minutes ago, parabolis said:

Takav utisak sam i ja stekao slusajuci ovaj dac.Kao da je u nekom svom tehnickom segmentu nesto promaseno ili nije uradjeno kako treba.

To je zbog OP, taj DAC je mnogo dobar al ga ubiju jer urade izlaz prema uputstvu proizvođača, i onda je gotovo. Da ne pominjem elektrolite kroz koje prolazi signal, to je i gore od OP.

Vidi ovde kako je urađeno, mislim da je samo cathode follower stavio.

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Cambridge Azur/Cambridge Audio Azur 640C ALmpizator.html

Sad sam pogledao taj DAC ti je Vout znači ne treba nikakva konverzija, samo buffer sa lampom i dobrim kondenzatorom na izlazu.

Hvala na sugestijam, pogledacu , mada slabe vajde od toga posto nit znam to da radim, a i vremena nemam.....pa cu morati nekoga angazovati ,ako se odlucim na upgrade wolfsona.