Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

7 minutes ago, black coffe said:

Al ?   gospodin  je več tu  par let ?  i nije  baš naivac , al  ne poveziva sve za istač , jer je  previše informasija  koje može trenutno obraditi ? , zna on znanje ! Sam je mal posesivan ! no  Parabolis  !  :)

Izraz POSESIVAN se sastoji iz 9 karaktera što je za 0.2 više od prosečne srpske reči. Sadrži 4 (44.4%) samoglasnika, što je za 1.6 procenata više od proseka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

opet vas ne razmem tavaris crna kava?

ovo sto zen nabroja sve kosta ko bubreg.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, parabolis said:

sta valja sa ostrva po vama,osim kvodinja naravno

Komplikovano je pitanje, ako se odgovor svodi na brend. Svaki brend pravi paletu uredjaja, nisu svi za preporuku, a sa druge strane, neki modeli su vrhunski.

E sad, tu treba, i prema licnom ukusu i prema znanju, dozirati, koliko magle i praznih prica, ili pozivanja na brend ili na audiofilske trendove se zeli u uredjaju.

Neke price stoje, neke su lagarija, neke butik komponente su vrlo kvalitetne, neke su gladac...izbor je sirok i pre svega lican.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Komplikovano je pitanje, ako se odgovor svodi na brend. Svaki brend pravi paletu uredjaja, nisu svi za preporuku, a sa druge strane, neki modeli su vrhunski.

E sad, tu treba, i prema licnom ukusu i prema znanju, dozirati, koliko magle i praznih prica, ili pozivanja na brend ili na audiofilske trendove se zeli u uredjaju.

Neke price stoje, neke su lagarija, neke butik komponente su vrlo kvalitetne, neke su gladac...izbor je sirok i pre svega lican.

mslm da me je Naim najvise razocarao, i to 5i, slusao sam ga 3 meseca, posle njega vratio Linn-a, i ishod je bio vise nego logican

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bude nejasno, pod audiofilskim tredovima mislim na neke koncepcije, da li globalni fidbek ili ne, da li kondovi na putu signala ili ne, da li industrijski tranzistori ili spec malosumni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, parabolis said:

mslm da me je Naim najvise razocarao, i to 5i, slusao sam ga 3 meseca, posle njega vratio Linn-a, i ishod je bio vise nego logican

Kakav crni 5i. 

Jel' si ti imao prilike čuti prvu generaciju Naim NAIT 1 ? Onaj što izgleda kao kutija cipela ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, parabolis said:

Izraz POSESIVAN se sastoji iz 9 karaktera što je za 0.2 više od prosečne srpske reči. Sadrži 4 (44.4%) samoglasnika, što je za 1.6 procenata više od proseka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

opet vas ne razmem tavaris crna kava?

ovo sto zen nabroja sve kosta ko bubreg.......

Ok !¨ Posesivan se  nemore  preko  googla  translatirati ?  kao i  preko  "naših  jezika " prevesti .   Aj nek je tak .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Doktor said:

Će tražimo Magnum-e za tebe, pa će bidne dojava. :)

Ako trebam opet ću vabim konstruktora Magnum-a iz Zemlje Magle, pa će jopet bidne interesantno. 

Magnuma preskoči, nije ti to nešto, ono što sam viđao je recimo neki prosek , korektan zvuk ali i dalje prosek (MF150, IA125, IA170 generic Hitachi sheme sa mosfetima), pretpojačala osrednja sa dosta šuma, bez zaštite za zvučnike - opasno do bola.

Ne znam baš za druge modele kakvi su, da ne grešim dušu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti bi NIXIE , mogao coveku da pozajmis Leacha, jednog od vrhunskih ampova u AB klasi...cisto da vidi sta valja. Moze da proba i Bato MM, i stavi tacku na AB ili B klase.

Nadalje moze da vezba sa CFA, i na kraju da predje na A klasu...ali ozbiljnu... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Ti bi NIXIE , mogao coveku da pozajmis Leacha, jednog od vrhunskih ampova u AB klasi...cisto da vidi sta valja. Moze da proba i Bato MM, i stavi tacku na AB ili B klase.

Nadalje moze da vezba sa CFA, i na kraju da predje na A klasu...ali ozbiljnu... :) 

Ima smisla ? ipak je ovo  ----  :)

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, vladd said:

Ti bi NIXIE , mogao coveku da pozajmis Leacha, jednog od vrhunskih ampova u AB klasi...cisto da vidi sta valja. Moze da proba i Bato MM, i stavi tacku na AB ili B klase.

Nadalje moze da vezba sa CFA, i na kraju da predje na A klasu...ali ozbiljnu... :) 

Može, imam dva komada, ali ne sviraju isto. Zanimljivo je da manji ima malo tvrđi zvuk sa malo manje basa, a veliki je svila i kadifa tu ništa ne fali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


32 minutes ago, Doktor said:

Jel' si ti imao prilike čuti prvu generaciju Naim NAIT 1 ? Onaj što izgleda kao kutija cipela ? 

jel to ovaj:

https://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data


=2&data[prev_keywords]=cyrus&data[order]=relevance&data[keywords]=naim&data[list_type]=search

Liči mi na Cyrus vizuelno...ima li sličnosti i u zvuku ovih pojacala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, aaa zmaju! said:

Da. Prodaje ga član foruma. 

Slušao oba. I Mission Cyrus 1 amp i Nait 1. Odlični integralci. Odlični phono-i. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Doktor said:

Da. Prodaje ga član foruma. 

Slušao oba. I Mission Cyrus 1 amp i Nait 1. Odlični integralci. Odlični phono-i. 

Mission Cyrus 1 amp, sam slusao kod drugara, dynaudio focusi su bili nakaceni na njega, doobar sound ,zaista.

 

Naim nait 1, kontaktirao sam clana sa upitom za cenu, u zadnjih 2 godine par puta, i uvek isti odgovor, cena prava sitnica , 650e.jos uvek se prodaje:yes3:

pis of kejk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, parabolis said:

Dali neko zna koja je danas realna cena za Alps black beaty ?

gledam malo na netu, ide i do 100e .!

vredi-ne vredi

kakva si vasa iskustva ?

Ja mislim da se to više ne pravi, a cena je previsoka, ne vredi. "Used" nikako ne uzimati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, NIXIE said:

Ja mislim da se to više ne pravi, a cena je previsoka, ne vredi. "Used" nikako ne uzimati.

u pravu si,ne pravi se vise, a citam da je zvucno odlcan...pa nesto na glas razmisljam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...