Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

6 hours ago, parabolis said:

to je  osnovna podela signala u audio tehnici, tako su nas barem ucili u skoli za tonce.

Men'se čini da su te loše učili - bilo bi mi drago da nisam u pravu.

Ako je takva podela osnovna, gde tu spadaju gramofonski signali, da ne govorim o digitalnim audio signalima.

29 minutes ago, zek said:

Men'se čini da su te loše učili - bilo bi mi drago da nisam u pravu.

Ako je takva podela osnovna, gde tu spadaju gramofonski signali, da ne govorim o digitalnim audio signalima.

Davno bese to, pre 20 godina pa je moguce da sam smetnuo sa uma, provericu u knjigama.

Ne mogu nista kategoricno da tvrdim, mozda je to bila podela u studijskoj tehnici, ono sto "izadje iz gluve sobe, pa u reziju ma miksanje.

Haj faj je neka druga kategorija.

ali opet , da tako kazem izlazna pojacala obradjuju linijski signal, nema tu digitalije.zvucnici takodje, nema 0 i 1  tj digitalije.

10 hours ago, parabolis said:

Davno bese to, pre 20 godina pa je moguce da sam smetnuo sa uma, provericu u knjigama.

Ne mogu nista kategoricno da tvrdim, mozda je to bila podela u studijskoj tehnici, ono sto "izadje iz gluve sobe, pa u reziju ma miksanje.

Haj faj je neka druga kategorija.

ali opet , da tako kazem izlazna pojacala obradjuju linijski signal, nema tu digitalije.zvucnici takodje, nema 0 i 1  tj digitalije.

Quad je izlazno pojačalo i ima logično samo 1 ulaz , Quad 99 cd je  izvor koli nema analogne ulaze , nego samo digitalne, mislim 2 te kao predpojačalo može služiti samo sa digitalnim izvorima. Tu bi trebao nastupiti pasivni preamp , daklem ako hoćemu u sustav integrirati recimo tuner i gramofon spojimo ih na pasivni preamp kao i 99 etku . Znači dovoljan je preamp sa 3 izlaza . Na stranu situacija dal pasivni preamp "kvari" zvuk 99 desetke  , jer sad 0 i 1 inice prolaze kroz analogni preamp . Ovo se ne uči u niakvim školama neg je jednostavan i logičan čisto "elaktričarski" zaklučak  . Kakav qurčev  linijski signal ? il je analogni il digitalni ? obodva su linijski jer napajaju pojačalo ?  Al ak vam se da klikerejte se dalje ? :unsure:

Pa dobro, svaka struka ima prava da vrsi klasifikaciju kakva im treba pri edukaciji. Kada se zavrsi edukacija i sublimira znanje, klasifikacija je zavrsila svoj posao.

U sustini je podela na ultraniske, osetljive i kriticne signale, i na ostale, od 100mV pa do 100V..i dokle treba..

Gramofonski signal je u rangu sa mikrofonskim, pride ekvalizacija koja je frekentna, a podela je amplitudna.

4 hours ago, black coffe said:

Quad je izlazno pojačalo i ima logično samo 1 ulaz , Quad 99 cd je  izvor koli nema analogne ulaze , nego samo digitalne, mislim 2 te kao predpojačalo može služiti samo sa digitalnim izvorima. Tu bi trebao nastupiti pasivni preamp , daklem ako hoćemu u sustav integrirati recimo tuner i gramofon spojimo ih na pasivni preamp kao i 99 etku . Znači dovoljan je preamp sa 3 izlaza . Na stranu situacija dal pasivni preamp "kvari" zvuk 99 desetke  , jer sad 0 i 1 inice prolaze kroz analogni preamp . Ovo se ne uči u niakvim školama neg je jednostavan i logičan čisto "elaktričarski" zaklučak  . Kakav qurčev  linijski signal ? il je analogni il digitalni ? obodva su linijski jer napajaju pojačalo ?  Al ak vam se da klikerejte se dalje ? :unsure:

Sta fali klikerenju, pa jedino tako nesto mosemo i nauciti.

Uci se u skolama i te kao , samo je danas zvako znanje podcenjeno, vise se ceni internet znanje i razno razne forumske hokus pokus price, sad kada bih te pitao za polarne karakteristike dinamickih mikrofona, bez gledanja u internet, dal i bi znao.

20 hours ago, parabolis said:

Sta fali klikerenju, pa jedino tako nesto mosemo i nauciti.

Uci se u skolama i te kao , samo je danas zvako znanje podcenjeno, vise se ceni internet znanje i razno razne forumske hokus pokus price, sad kada bih te pitao za polarne karakteristike dinamickih mikrofona, bez gledanja u internet, dal i bi znao.

O čemu o gravitaciskim valovima ili o teoriji struna ? ja nisam bio na  instrukcijama bez temeljnog znanja -škole  ( mada to ništa ne znači ? ) Špekulanje je vještina kojom ljudi veće vještine pobjeđuju osobe veče inteligencije ? iako  ovi veče inteligencije znaju bolje sve izračunati ? .A kaj se tiče polaprnih karakteristika  Majke mi nisam gledal ! , al ona bi trebala biti 180 stupnjeba , a , sad su tu fazne varijacije na temu . Ne želim te uvrijedit  al poštujem što učiš . Sam  to delaš na malo recimo čudan način . Nisam  dokon , al prije neg što počnem delat "prolistam"  audiofilske  stranice i ? :):D Sa srećom  !