Jump to content
parabolis

Parabolis sistem

Recommended Posts

32 minutes ago, parabolis said:

To svakako da ima.tek sad vidim koja je razlika izmedju attila preampa i pasive, ne kazem da ne valja attila, a takodje i pasiva, svaka spravica je u svom domenu dobra, pa ko voli neka "fri"kombinuje :D

Što ne preradiš taj Atilla preamp da bude buffer sa jediničnim pojačanjem. Imaš, kutiju, sve unutra, treba ti jedna ECC82, ECC88, 6N23P, 6N3P ili slično. To ti je bolje od tog pasivnog pota (imam i ja to isto samo u kutijici, zato ti pričam) jedno 5x.

Ima i AIKIDO CF i drugih rešenja sa dve lampe. Čak i sa tim ECC83 koje su unutra može da se skocka buffer, taman za Kvada kom ne treba dodatno pojačanje.

31 minutes ago, NIXIE said:

Što ne preradiš taj Atilla preamp da bude buffer sa jediničnim pojačanjem. Imaš, kutiju, sve unutra, treba ti jedna ECC82, ECC88, 6N23P, 6N3P ili slično. To ti je bolje od tog pasivnog pota (imam i ja to isto samo u kutijici, zato ti pričam) jedno 5x.

Ima i AIKIDO CF i drugih rešenja sa dve lampe. Čak i sa tim ECC83 koje su unutra može da se skocka buffer, taman za Kvada kom ne treba dodatno pojačanje.

Bice i tako nesto jednog dana.Ovo sam skockao na brzinu od elemata koje sam imao, pa cisto da vidim domet pasive sa ovako sredjenim Quad-om.

Svaka spravica je dobra u nekom segmentu reprodukcije, attila ima dinamiku odlicnu, i onaj magicni srednji spektar frekv opsega, bass je zamuljaniji nego kod pasivnog,igram se ....

Na brzinu sam pregledao sajt hifi collective, iydvojio sam ova tri modela, zvucno da li je neko imao iskustva?

ere1.jpg

8 minutes ago, zek said:

Da li si imao iskustva sa ovim potom?

ako se odlucim za kupovinu, radije bih isao na proverene marke...tkd....elna....noble....

1 minute ago, Woland said:

možda neki Stepped Attenuator kao alternativa potenciometru? 

moze , predlog?

U Sugden-u kojeg imam (A 48 MK3), je vrlo intetesantan pot, oseti se pod rukom svaki korak, a nezan kao pamuk, takav je i zvuk u celini ovoj integralca, prvom prilikom cu baciti snjuf untra da vidim koji je pot.Ne bi me iznenadilo da je neka skupa stvarcica u pitanju...ima par slika na netu ali se vrlo tesko moze zakljuciti sta je u pitanju...crne boje je (mozda alps black beaty).mada cisto sumnjam.preskup je bio tada.

Nije loše ni ovo, neko ih je već pominjao na forumu :

https://www.ebay.com/itm/DACT-Type-SMD-Stepped-Attenuator-21-step-volume-control/190844814249?epid=1131603722&hash=item2c6f3cc3a9:g:sCIAAOxyg6BR3Eaj

ili ako želiš ''ladder type''(bolji je od uobičajenog serijskog) dobri su i ovakvi ''plavo-beli'', al' samo u kit-u(zbog rastavljanja radi podmazivanja - obavezno)

https://www.ebay.com/itm/Valab-23-Step-Ladder-Type-Attenuator-Potentiometer-100K-Log-Stereo/112959767700?hash=item1a4ced4494:g:DDkAAOSwkNZUqwuK

6 hours ago, parabolis said:

Da li si imao iskustva sa ovim potom?

Nisam, ali na velikom DIY-u kažu da je odlično kako je tehnički rešen sam klizač (ja se u to baš i ne razumem).:huh: