Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

Stiglo novo cedo u familiju moju pa da ga predstavim.....a zvuk je za sada nestvarno dobar, slusam ceo dan mjuz od jazz-a pa do prog rocka, sto sa cd playera sto sa compa i vrlo vrlo sam satifajed....detaljan i precizan ,vrlo jasan sa preciznim visokim, prosiren srednji opseg u odnosu na prehodtni Tannoy Mercury V1 i, a bass nema onog muljanja kao pre, nego definisan, cujes jasno bas peadlu kod bubnja, odsecno i tacno udara kao u tacku, za sada  toliko, ipak je vredelo truda ...pozdrav!!! a i kabel je stigao.....

post-1706-0-70222400-1438712431_thumb.jp

post-1706-0-00377500-1438712438_thumb.jp

post-1706-0-83523900-1438712442_thumb.jp

post-1706-0-95531900-1438712447_thumb.jp

post-1706-0-39127000-1438712452_thumb.jp

post-1706-0-85228900-1438712456_thumb.jp

post-1706-0-70293700-1438712462_thumb.jp

post-1706-0-76547800-1438712466_thumb.jp

post-1706-0-18747300-1438712476_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kabel je extra, kad je prodavac video da sam poneo moj oelbah neki najjeftiniji na slusanje sa mojim sistemom kod njega kuci, odmah se razocarao, kao taj kabel je totalno njesra, moras kupiti novi i itd., a ja reko u sebi garant me navlaci da kupim od njega, kada sam mu rekao da imam samo 2500 rsd u novcaniku sazalio se i prodamo mi nepunoh 5 metara, sto mislim da je dobar trade.....a ja sam zadovoljan....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da, tacno je sto svi kazu da za ove malisane treba jace pojacalo, moj camb audio 340a je dobar, ali kutije prorade tek na 12 sati, evo slusam jazz, Adele, Keziah Jones, patricia barber.....tek tada osetis onu snagu i punocu zvuka, koji iapuni sobu(oko 15 kvadrata je soba), osetis pun frekv spektar, zvuk je prosto oko tebe a kutija u prostoru nema.....tako da sledeci upgrade je pojacalce (i p....ku ma.....rinu pa zena ce me ubiti), al ako prezivim atack prepricacu vam kkako je.....ovoj igri nikad kraja al ko voli neka izvoli.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja baš radim jednog 2 x 30W (tranzistorca) da bi se konačno uvjerio da je to tako. :)

 

 

BTW posudio nekom jednom  "monstruma" pa veli čovjek da nema snage jer treba odvrnuti potenciometar do kraja da bi se normalno čulo. (A izobličenja tek na trećoj decimali) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
3 hours ago, Zflazar said:

šta bi sa Usherima?

 

Prodami prosle godine, posle mjih sam imao Linn Index mk II, i to prodao i uzeo ovaj kef, njega ne prodajem, zadovoljam sam njegov zvuk. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Svaka komponenta u sistemu je prepravljena na neki svoj nacin, osim dac-a koji je stigao u petak. Zvucnike sam ozicio sa posrebrenom van den hull cs 12, grundig cd plejer je kompletno sredjen, svi kondovi zamenjeni, Quad je doterao u red cenjeni miste Zen Mod,  preamp je dobro poznati Attila audio sa ecc83 cevima, ozicenje celog sistem je posebna prica, sve zice sam sam radio, od naponskog preko IC do zvucnickog kabela, razno razne kombinacije Cu ili Cu+Ag( argentum -srebro).

 

Dac je uradjen sa Wolfson 8471x2 cipom i ima u istoj kutije gde je idac  pojacalo za slusalice Beyerdinamic a1clon .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/5/2015 at 9:18 AM, Nesic said:

To je pravi zaključak :)

 

Nemoj ništa ispod 100tinjak vati. Sve male kutije traže jako snažno pojačalo. Ja sam to shvatio tek nakon 10 godina :D

To sa opisivanjem snage pojacala koristeci vate, je jedno nesrecno resenje koje vise stvara konfuziju, nego sto koristi... obzirom na to da se bavis samo malim kutijama, ako te ne mrzi probaj ovaj test na necem sto imas, interesantna je statistika u temi: http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204857-test-voltage-power-speakers.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Jel' i on prepravljan ?

Ako jeste, sta je radjeno na njemu ?

Tandberg nije prepravljen, barem od kada je kod mene, na upgrade sam mislio na komponente koje su u tzv "A" sistemu , Tandberg mi je bila zelja probati, na prodaju je .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Borko_KA said:

To sa opisivanjem snage pojacala koristeci vate, je jedno nesrecno resenje koje vise stvara konfuziju, nego sto koristi... obzirom na to da se bavis samo malim kutijama, ako te ne mrzi probaj ovaj test na necem sto imas, interesantna je statistika u temi: http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204857-test-voltage-power-speakers.html

Nemam male kutije vec neko duze vreme, aktuelan je sistem sa ovih zadnjih slika iz 2018 god.

Mada, ove male Ushere cu imati opet  i vise ih necu prodavati, izuzetno mi se svidjaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...