Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

OK, hvala. To je ovo:

WWW.EBAY.COM

The use of the power amplifier and power amplifier board split plate design, a board per channel amplifier section...

Neko se nije usrećio sa nekim snagašem, verovarno u A klasi :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Zen Mod said:

sunce im majstorsko fifilisticarsko ....... sto volem te konjstrukcije kad ceo pcb visi na nozicama chipa , bez supporta ikakvog

 

flying chip modul :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Fukushima said:

Greota tolki hladnjaci za igračku,može da smestiš čipove unutra za 5.1 sistem ?

Ili je to samo lim sa strane ne vidi se na slikama.. 

Nije lim, pravi hladnjaci su u pitanju. Kutija je radjena za pass first watt .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pa covece!!! kad ti tako opaka kutija, zasto onda cipovi ako su toliki ladnjaci, greota! Mada moz da uzmes po 4 LM-a po kanalu da izdominiras :D

Preamp pasivni ti je lep i pedantno uradjen ali uradi neku aktivu pa makar i buffer ima da ti progleda sistem! izuo si se za dobar pot ali on regulise zvuk tako sto ga jede :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
On 4/24/2020 at 10:48 AM, jorgoss said:

Pa covece!!! kad ti tako opaka kutija, zasto onda cipovi ako su toliki ladnjaci, greota! Mada moz da uzmes po 4 LM-a po kanalu da izdominiras :D

Preamp pasivni ti je lep i pedantno uradjen ali uradi neku aktivu pa makar i buffer ima da ti progleda sistem! izuo si se za dobar pot ali on regulise zvuk tako sto ga jede :D.

DObar buffer bi legao ko dupe na nosu, imam to u vidu svakako....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

I, na kraju svake price sta biva, covek se vraca samo starim i oprobanim receptima, bez puno experimentisanja i trazenja, sam sebi sam rekao dosta vise, unutrasnji glas je ovog puta bio pun razuma i  realnosti u ovim covid vremenima.

Snell sam prodao, velika kutija za moju sobicu. Glavno pitanje je bilo sta kupiti ovaj put, a prioritet je bio  dobra kutija, za manje novaca od Snell-a, pa da i nesto pretekne za osiromaseni kucni budget.

Tako i bi, vratia se Šime.....

Kef 103.4 again :dance4:

 

IMG_20201218_091521_resized_20201218_093335407.jpg

IMG_20201218_091628.jpg

IMG_20201218_091816.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

black coffe @Izgleda da to tako ide :rolleyes:, barem kod mene......

 

Oba bass drajvera unutra su aktivna, jedan je u bass reflex-u, drugi (ovaj sto sam slikao) je u kompresiji. Sraf  sluzi da fiksira sipku koja ide do drugog  drajvera, eliminise stetne vibracije.

 

 

kef 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 12/21/2020 at 2:04 PM, Koja said:

Kako si zadovoljan sa tim KEF-om?

Da li je to unutra drajver za bandpass? Ili neka pasivna membrana? Šta će mu taj šraf u sredini :D

pored poprilicne kolicine zvucnika koji su prosli pored mene, Kef 103.4 me je najvise dojmio svojim zvukom, drugi put se vracam na 103.4 makinu, bilo je kod mene proac-a, spendora, linn sara, canton-a, ali  magicni 103.4 je uvek bio pobednik.....jedan odlican zvucnik,  kad covek malo krene da rastavlja i prcka po 103.4 tek onda ima  utisak  o kompletnosti same konstrukcije, tu su komore, sipke, pregrade, tzv metalno zvono koje stiti mid drajver sa uniqu viskotoncem, od stetnih mehanickih vibracija, i itd......jednom recju kvalitet koji se danas nalazi u kutijama od par hiljada eura.u planu mi je kompletni recap skretnice,  za sad sam zamenio ozicenje, stavio sam neotech monokristalnu Cu-(NEOTECH, UPOCC, pun provodnik preseka 0.2mm), napredak je veoma cujan.

Idemo dalje.....KEF  , asa !!!!!

:ph34r::salute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa po konstrukciji je svakako u prednosti od svih tih drugih zvucnika koje si naveo. Po izvedbi ne znam, ali je očigledno dobro urađen, čim si tako zadovoljan.

Inače na toj konstrukciji na slici, oba bass drajvera su u bandpass-u. Bandpass ti je kad je jedan kraj drajvera zatvoren u kompresiju, a drugi u bass reflexu i samo se čuje port na tom kraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...