Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Doktor said:

Kakav je to svetliji zvuk ?

Kad mu dodaš malo visokog spektra, zvuči svetlije, otvorenije, nemam bolji termin da opišem efekat bajpasovanja starih elektrolita. Možda oštrije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo odluci da li ce da bude prckanja ili ne. Materijalno ne dobijas nista a mozda tako doradjivanog neces moci da ga prodas jednog dana.

Iscitaj prvo:

https://www.diyaudio.com/forums/solid-state/40886-sugden-p28.html

Ako odlucis da radis, uradi i :

-Na grecovim spojevima u napajanju dodaj svakoj diodi paralelno po jedan mali keramicki kondenzator.

-Filterskom kondenzatoru u napajanju od 4700uF/60V dodaj paralelno jedan PP , slicno onome sto je Nixie naveo gore.

-Sprezni kondenzator od 2,2uF zameni sa dva paralelna Philips MKC od 1uF (ukupno 2uF)

-Trimerom od 220K podesi simetriju, tj. tacno polovinu stvarnog napona napajanja ( koji ces prethodno da izmeris). Treba da bude oko 31,5V i meri se na + nozici izlaznog kondenzatora od 10000uF.

-Trimerom od 4K7 podesi mirnu struju, negde nadjoh da treba da bude 320mA, to prvo proveri.

Sve sto sam naveo procitaces ovde po forumu i na drugim mestima. Ako se uspesno izvede neces nista pokvariti niti izgubiti. Svaka od navedenih operacija ima merljive, vidljive ili cujne efekte koji uporiste imaju u teoriji.

Ocisti detaljno sve kontakte i uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, mutayu said:

Prvo odluci da li ce da bude prckanja ili ne. Materijalno ne dobijas nista a mozda tako doradjivanog neces moci da ga prodas jednog dana.

Iscitaj prvo:

https://www.diyaudio.com/forums/solid-state/40886-sugden-p28.html

Ako odlucis da radis, uradi i :

-Na grecovim spojevima u napajanju dodaj svakoj diodi paralelno po jedan mali keramicki kondenzator.

-Filterskom kondenzatoru u napajanju od 4700uF/60V dodaj paralelno jedan PP , slicno onome sto je Nixie naveo gore.

-Sprezni kondenzator od 2,2uF zameni sa dva paralelna Philips MKC od 1uF (ukupno 2uF)

-Trimerom od 220K podesi simetriju, tj. tacno polovinu stvarnog napona napajanja ( koji ces prethodno da izmeris). Treba da bude oko 31,5V i meri se na + nozici izlaznog kondenzatora od 10000uF.

-Trimerom od 4K7 podesi mirnu struju, negde nadjoh da treba da bude 320mA, to prvo proveri.

Sve sto sam naveo procitaces ovde po forumu i na drugim mestima. Ako se uspesno izvede neces nista pokvariti niti izgubiti. Svaka od navedenih operacija ima merljive, vidljive ili cujne efekte koji uporiste imaju u teoriji.

Ocisti detaljno sve kontakte i uzivaj.

to sam i citao pre neki dan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Zen Mod said:

sparkles and bubbles everywhere

peace brother!

 

luv ya Alice Toklas!

:Viannen_loungelizard:

Kad reče pis bradr, ima onaj gloopi vic basna o mački i babi.

Dernja se mačka ( prbbly ) u teranju ispod prozora, izađe baba i vikne : " Pis ! ".

Na to će mačka : " Pis Baba ". :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Kad reče pis bradr, ima onaj gloopi vic basna o mački i babi.

Dernja se mačka ( prbbly ) u teranju ispod prozora, izađe baba i vikne : " Pis ! ".

Na to će mačka : " Pis Baba ". :laugh1tooht:

jes glup al me nasmeja:hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, mutayu said:

Prvo odluci da li ce da bude prckanja ili ne. Materijalno ne dobijas nista a mozda tako doradjivanog neces moci da ga prodas jednog dana.

Iscitaj prvo:

. . . 

E ovo je jedan kvalitetan i koristan odgovor pokretaču teme ( lajkovah ga, naravno ).

A ne mrsomoođenja i tlapnje o engleskoj magli. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Doktor said:

E ovo je jedan kvalitetan i koristan odgovor pokretaču teme ( lajkovah ga, naravno ).

A ne mrsomoođenja i tlapnje o engleskoj magli. :rofl:

pa kako  da vidimo sta radimo ako ne razgrnemo englesku maglu....sto je u stvari i poanta cele ove pisanije

:yes3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Zen Mod said:

vidi ...... Gordi Albion ..... ima tu veoma svetlih primera (citaj-0 prodavanja magle) ...... polusvetlih primera (onako , maglica) ......... pa do masnih i bezobraznih lagarija (maglustina brate da vrat polomis)

 

navedi bilo koji UK brand , ja ti kazem koja je od te tri kategorije ,a svi su mjkuimkptlstcku ........... :)

Evo da iskoristim priliku :

http://www.crimsonelectronics.com/amplifiers.html#620

U koju kategoriju spada ovaj pojačivač, kao i ostali njihovi uređaji ( preamp ) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Doktor said:

^

Aha. Opet subjektivni utisci, impresije. Psihoakustički fenomeni. :)

Ako je među mlađim članovima pa još čuje i vidi dobro, isplati se. Ako je ko ja, možda nema vajde da troši pare i vreme. Za mene sad mora da ima supertweeter, a pre mi je valjalo i bez njega.:dirol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Evo da iskoristim priliku :

http://www.crimsonelectronics.com/amplifiers.html#620

U koju kategoriju spada ovaj pojačivač, kao i ostali njihovi uređaji ( preamp ) ?

neki iskusni audiofili sa komsijskoh fifi foruma se kunu u crimson-e, ima jedan na kp, prodaje se dugoooo u pm....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Evo da iskoristim priliku :

http://www.crimsonelectronics.com/amplifiers.html#620

U koju kategoriju spada ovaj pojačivač, kao i ostali njihovi uređaji ( preamp ) ?

overcomplicated shit

olaksica - nisu puno ulagali u maglu , bar za moje znanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne radi pamcenje babi sinko kao nekada :smesna:

Magnum

Tannoy ..... striktno DC , zanimljiv primer zamasne kolicine magle napravljene za predivne drivere u mahom mediokritetnim boxovima ; dakle - mishmash

Harbeth

EAR

Beard

Leak

msm bzvze nabrajanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...