Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

28 minutes ago, Mikorist said:

Kratka mu osovina :msn-rofl:

ima i sa duzom osovinom, taj je za zvucne kutije, njih sam koristio kada sam pravio kutije, morel visoki, seas mid bas, brezov sper ....ovi sa kracom su za pojacala, pretpojacala, dac-ove, cd plejere ....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, parabolis said:

CMC zvucnicki konektor, ako neko ima ideju za jeftinije , a bolje, slobodno neka da predlog.

. . .

IMO - oni origigi Sugden-ovi ( videh one tvoje slike od ranije sto si postovao ) su bolji od ovih iz "kineske cetvrti", USA.

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda ne diraj nista. Obavezno ocisti konektore izopropil alkoholom.

Ili mislis da ces dodavanjem butik komponenti na objektivno losem pojacalu da postignes nesto, osim izgleda, a to su zone koje se ionako ne vide.

Osvezi mu kondenzatore, i uzivaj u zvuku kakvog volis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Onda ne diraj nista. Obavezno ocisti konektore izopropil alkoholom.

Ili mislis da ces dodavanjem butik komponenti na objektivno losem pojacalu da postignes nesto, osim izgleda, a to su zone koje se ionako ne vide.

Osvezi mu kondenzatore, i uzivaj u zvuku kakvog volis.

vazi,mada mislim da nije bas tako lose pojacalo, alo to je samo moje misljenje, slusam ga vec par dana, solidno to sviri....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, parabolis said:

mislim da nije bas tako lose pojacalo

Pa mislim, radi... :) 

Ali svaki detalj je uradjen u proseku i manje, kada bi se analizirala stavka po stavka, ulazni tranzistor, obilje kondenzatora, blokada i vremenskih konstanti, globalna spraga, napajanje(tu su minimizirani koondovi), mali hladnjaci, lagarije oko snage i rezima, sve je za cudjenje, i ni jedan savremeni amp, od konfekcije preko cipova do hienda, nema sve te mane na gomili, i daleko su temeljnije uradjeni, ukljucujuci i obilje ukrasnih detalja.

Ali kolicina izoblicenja, posrtanje tranzistora  na velikom svingu napona daje ugodnu zaobljenost, tih par w duboke AB klase, koju ponosno zovu A klasom, ume da napravi prijatan i pitom zvuk.

A kao najvaznije, davno su shvatili da je velika ispricana prica i predubedjenje nepobediva opcija, mozak modifikuje prezentovani zvuk do neslucenih granica. :) 

I to je jednostavno ta filozofija zvuka, da kucni sistem dodatno daje obilje koloracije, umesto proste ili prostacke verne reprodukcije.

P.S.

Mili Sugden je desetka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Pa mislim, radi... :) 

Ali svaki detalj je uradjen u proseku i manje, kada bi se analizirala stavka po stavka, ulazni tranzistor, obilje kondenzatora, blokada i vremenskih konstanti, globalna spraga, napajanje(tu su minimizirani koondovi), mali hladnjaci, lagarije oko snage i rezima, sve je za cudjenje, i ni jedan savremeni amp, od konfekcije preko cipova do hienda, nema sve te mane na gomili, i daleko su temeljnije uradjeni, ukljucujuci i obilje ukrasnih detalja.

Ali kolicina izoblicenja, posrtanje tranzistora  na velikom svingu napona daje ugodnu zaobljenost, tih par w duboke AB klase, koju ponosno zovu A klasom, ume da napravi prijatan i pitom zvuk.

A kao najvaznije, davno su shvatili da je velika ispricana prica i predubedjenje nepobediva opcija, mozak modifikuje prezentovani zvuk do neslucenih granica. :) 

I to je jednostavno ta filozofija zvuka, da kucni sistem dodatno daje obilje koloracije, umesto proste ili prostacke verne reprodukcije.

P.S.

Mili Sugden je desetka

kad ste ga zadnji put slusali?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mslm. ne kazem ja da to nesto brutalno fercerai, radi sasvim fino i ugodno.a za te novce za koje sam ga kupio i vise nego dovoljno, sad druga je stvar sto ja hocu malo da se igram za njim, ceprkam, lemim, istrazujem i igram se, opet za neke male novce.

P.S.

Ah taj prljavi zapad, uvek nesto uvali, majku im kapitalisticku.pa kako to da sugden spada u hi end, a pogotovo taj njihov slavni a28mk II , to mi nikad nije bilo jasno.a ovaj p28 ima isti koncept kao i 28mkII.ko je tu jeo mrkve, a ko spinat ?

;):happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...