Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, parabolis said:

Tesko da ce gramofon da  zavrsi na mojoj polici. I previse novaca je potrebno za iole krsten gramofonski setup.A prostora u stanu preamalo, tako da sam za sad veoma zadovoljan kak ostvari teku kod mene po pitanju hobija koji se zove muzika i hifa !

OK.

Jbga, greška je to što tako želiš, ali poštujem.

Nego, da ne burlam po ranijim stranama tvoje teme, jel Meridian CD Player ( Transport/DAC ) u pitanju  ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Doktor said:

OK.

Jbga, greška je to što tako želiš, ali poštujem.

Nego, da ne burlam po ranijim stranama tvoje teme, jel Meridian CD Player ( Transport/DAC ) u pitanju  ?

Meridian je samo control centar.Nista od gore navedenog nema.

Znaci kod mene su svi izvoru nakaceni u Meridian, iz njega idem u pasivu, pa iz pasive u power amp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, parabolis said:

Meridian je samo control centar.Nista od gore navedenog nema.

Znaci kod mene su svi izvoru nakaceni u Meridian, iz njega idem u pasivu, pa iz pasive u power amp.

Hmmmm.

Opasno okrnjena engleska priča.

No, tvoj sistem, tvoje uživanje. OK.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ste mislili na Meridina....pda...okrnjen maximalno, tako sam ga kupio pre 2,5 god.Zanimljivo da je taj uredjaj totalno neprimetan  (zvucni pecat tj otisak) u sistemu, znaci kada ga izbacim iz zvucnog lanca i nakacim samo 1 izvor, i opet ga vratim u sistem, ta promena se uopste ne oseti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

^

Nismo se razumeli u potpunosti, ali to nije u ovom slučaju bitno.

Najvažnije je da si ti zadovoljan. 

Ako ste mislili na ono pravilo da sve od istog proizvodjaca svira uvek najbolje.

Konkretno kod mene sam imao prilike slusati jedno duze vreme i Meridian 561, u ulozi preampa i u ulozi dac-a, odlican uredjaj, radio je zajedno sa mojim Meridianom 562 V, tu mi je nedostajao jos samo njihov snagas pa da kompletiram sistem, ali tu je Linn LK280 odlicno odradio posao.Kada sam vratio vlasniku Meridian 561, pa se prebacio na pasivni preamp i moj dac konverter, zvuk je i dalje bio na vrhunskom nivou, tako da nesto bas ne vidim smisla  u toj njihovoj filozofiji kreiranja sistema, osim marketinske naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I malo se nesto radilo u zadnje vreme, ko o cemu, baba o ustipcima, a parabolis o kablovima koji zivot znace :happy64:...zamenio sam jedan deo konekcije, od plocica do zvucnickih terminala, drugi deo cu ovih dana kada ufatim slobodno vreme, Inakustik kabel je u pitanju,na slici u prilogu  crvene boje, taj kabel sam izvukao iz nekog starog scart kabela, Inakustik, ofc Cu je u pitanju.znaci radim sa onim sto imam,  stari kabel koji je sugden ugradio je obicna licnasta zica.

Drugi deo price se sastoji u zameni  signalnog kabela, sa stampane ploce na sasijske rca prikljucke, tu sam stavio nordost odin, hm, naravno da nije oridjidji, sa aliexpressa kupljen u nekoj grupnoj nabavci nas par veselih momaka.korektan kabel.

Sve u svemu, razlika u zvuku pre i posle postoji....da ne objasnjavam dalje, ne bih da izazivam gnev nevernika , mene dobro sve to zvuci...

"A vi, kako te, ima devojke u gradu, evo kod mene nista, ja dobro"

Graphic2.thumb.jpg.02b822da22593b9a5438b3e05a93770b.jpgIMG_20190403_205957.thumb.jpg.50863bec171112e381ba250517460a06.jpgIMG_20190403_205952.thumb.jpg.c1ec956949dfba42b6d76cf25bcf158d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve mi jasno , no nekako mi nejasno - sta ce mu relej na izlazu zvucnika , kad je u pitanju amp sa kondom na izlazu?

po broju elemenata okolo , bice da je samo antiklik ...... verovatno pravi neki puc pri ukljucenju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

sve mi jasno , no nekako mi nejasno - sta ce mu relej na izlazu zvucnika , kad je u pitanju amp sa kondom na izlazu?

....englezi se izgleda nadisali svezeg smoga, osinuo ih samo tako po sivim celijama,pa turili  relej, nece da skodi....

sala mala

da ga zaobijdem i idem direkt sa stamp loce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

i , koliko to tebi bolje svira od Quad 405?

pa, tesko je reci da li svira bolje, uglavnom svira drugacije....ima razlike, to svakako.

Linn Lk280 i Quad 405 II mod, su dosta slicni po zvuku, s tim da Quad daje nekako sitniju i manju zvucnu sliku, kod Linn-a je sve lepo rasireno, u granicama zvucnika, kod Quad-a  zvucna slika ima tendenciju da se povlaci ka sredini.

Sugden nema tu definiciju, pogotovo u nizim deonicama, leprsaviji  i veseliji  zvuk svakako.

Quad je klinicki cist i precizan.

A sva tri uredjaja obozavam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...