Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

27 minutes ago, Doktor said:

Pod 1 - cestitam na prinovi

Pod 2 - drago mi je da je i dalje UK prica/okruzenje u tvom audio sistemu

Pod 3 - steta za Sara-e

Pod 4 - ako su i Sara-e ostale u rusteru - cestitke na kvadrat

Sare ne ide od mene nikako, ostale su u sistemu.....ovaj Spendor je naleteo u jednoj razmeni sprava, oglasen je na kp !!!

Linn Sara je ,u poredjenju  sa Spendorom u srednjem i visokom podrucju tonski  "mirnija i stalozenija", i ima vise bass-a, dok Spendor ima bolju rezoluciju i detalje, ali ne puno bolje, mozda nekih 10 posto, od Sara....sve u svemu dva odlicna zvucnika koja testiram u svom sistemu, zezam se i uzivam.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

2x44w na 8 oma.

Na sajtu Sugden-a pise da je cista A klasa,  natrcao sam na jos par podataka, tu tvrde AB klasa.

Uglavnom, zvuk je mekan, zaobljen,  ima detalja sassvim dovoljno.pasiva je lepo legla sa sugdenom.

Spendor sp 2/2 takodjer.

Lep i nenapadan zvuk, moze se slusati danima.

U planu mi je lagani refresh.

Zamena zvucnickih terminala, ozicenje takodjer.to je ono sto mogu sam da uradim u mojoj reziji.

za ostalo, konsultacije sa pametnijim i strucnijim licima.

nekako kao da imam osecaj da detalji mogu doci do izrazaja jos vise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, parabolis said:

2x44w na 8 oma.

Na sajtu Sugden-a pise da je cista A klasa,  natrcao sam na jos par podataka, tu tvrde AB klasa.......

ti hladnjaci ne podrzavaju vise od 3-5W A klase 

ista prica kao sa MF A1 = tvrdili su celih 20W u A klasi , a ono 7 , i to temp "hladnjaka" skoro jaja da isprzis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Vix said:

To je ona fora kao sa čajem od brusnice, pise "Brusnica" velikim slovima, a malim "1% brusnica" ostalo hibiskus i slicno. Tako da, ovo pojacalo ima nesto malo A klase, ali..mada ako je zvuk kako treba, klasa je nebitna...

Pa svi navodno znamo što je  " prvi wat "  i to je dovoljno  da se  .....  . itd . Uglavnom se u "normalnom btw "slušanju  snage ne prelaze 2 w .  E sad ko i uvijek u našem hobiju ima preko nekoliko čiribu - čiriba  varijacija na temu ? . Znači osjetljivost i ustroj  zvučnika pa ko zna što ne . Nije mi drago uspoređivati , al  što Teža šasija treba treba jači  motor za iste performanse . :pardon:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JA samo mogu da kazem da posle par dana intenzivnog slusanja osnovna karakteristika  Sugdena P 28 je mekana  zvucna slika, detalja ima sasvim dovoljno, separacija instrumenata je odlicna, znaci cuje  se i oseti u prostoru svaki instrumenat posebno.

Jedan lep i zahvalan power amp. Da ne ulazimo u detalje hladnjaka i A klase.Moz bit a i ne mora !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, parabolis said:

JA samo mogu da kazem da posle par dana intenzivnog slusanja osnovna karakteristika  Sugdena P 28 je mekana  zvucna slika, detalja ima sasvim dovoljno, separacija instrumenata je odlicna, znaci cuje  se i oseti u prostoru svaki instrumenat posebno.

Jedan lep i zahvalan power amp. Da ne ulazimo u detalje hladnjaka i A klase.Moz bit a i ne mora !!!

Ma  sve ok ? , al sam vidiš da po postulatima tzv haj enda nisi , bez para ni blizu  :pardon: i da  dok ne  "ubereš "  kapitalca ... si  onako . Tvoj  1,4 5 je  kikiriki , a neki 1o1  reference imaju shvalospijjeve , pa poslije cendranje  za Quad  405  ? .   Imam  žifčani  prolijev  , al to je  audiofilska zajednica , i nemaš kome kaj zameriti ! .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, black coffe said:

Ma  sve ok ? , al sam vidiš da po postulatima tzv haj enda nisi , bez para ni blizu  :pardon: i da  dok ne  "ubereš "  kapitalca ... si  onako . Tvoj  1,4 5 je  kikiriki , a neki 1o1  reference imaju shvalospijjeve , pa poslije cendranje  za Quad  405  ? .   Imam  žifčani  prolijev  , al to je  audiofilska zajednica , i nemaš kome kaj zameriti ! .

To si u pravu za nofac i kapitalca.

High end, pa da, neko ga meri kolicinom novca i intezitetom sjaja prednje ploce ampa !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ovaj Sugden je IMO high end. :thumbsup:

Moj savet ti je da ne pišeš sve što pišu ovi po net-u ( pr. A klasa u full-u itd. ), jer dosta toga nije tačno, nema blage veze sa istinom, a ovo je forum samograditelja prvenstveno, pa im praktično nabacuješ idealnu loptu za volej. :)

Uživaj i spari ovaj amp sa adekvatnim predpojačivačem. 

Kutije i to dva para već imaš. I to kakve. 

Moram dadati i ovo ( po principu " ko o čemu, baba o kolačima " ) - jedan Linn Sondek gramofon ( + Ekos & Troika ) i nakrivi kapu. :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, parabolis said:

To si u pravu za nofac i kapitalca.

High end, pa da, neko ga meri kolicinom novca i intezitetom sjaja prednje ploce ampa !!!

E hebi ga , več su svi naučili da 1 cm prednje ploče ne znači da je dobro ? , neg napajanje  itd , al tu nebi  trebalo biti  spora , itd . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

^

Ovaj Sugden je IMO high end. :thumbsup:

Moj savet ti je da ne pišeš sve što pišu ovi po net-u ( pr. A klasa u full-u itd. ), jer dosta toga nije tačno, nema blage veze sa istinom, a ovo je forum samograditelja prvenstveno, pa im praktično nabacuješ idealnu loptu za volej. :)

Uživaj i spari ovaj amp sa adekvatnim predpojačivačem. 

Kutije i to dva para već imaš. I to kakve. 

Moram dadati i ovo ( po principu " ko o čemu, baba o kolačima " ) - jedan Linn Sondek gramofon ( + Ekos & Troika ) i nakrivi kapu. :BeerMugCheers:

Sve okej, samo ja sam napisao da sam procitao na netu, nisam tvrdio da je A klasa.....znam ja da nije on A klasa .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

^

Ovaj Sugden je IMO high end. :thumbsup:

Moj savet ti je da ne pišeš sve što pišu ovi po net-u ( pr. A klasa u full-u itd. ), jer dosta toga nije tačno, nema blage veze sa istinom, a ovo je forum samograditelja prvenstveno, pa im praktično nabacuješ idealnu loptu za volej. :)

Uživaj i spari ovaj amp sa adekvatnim predpojačivačem. 

Kutije i to dva para već imaš. I to kakve. 

Moram dadati i ovo ( po principu " ko o čemu, baba o kolačima " ) - jedan Linn Sondek gramofon ( + Ekos & Troika ) i nakrivi kapu. :BeerMugCheers:

A doc ? nemoj mga na iglu ? ;) . neverending  stori ? :) - :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Doktor said:

^

 

Moram dadati i ovo ( po principu " ko o čemu, baba o kolačima " ) - jedan Linn Sondek gramofon ( + Ekos & Troika ) i nakrivi kapu. :BeerMugCheers:

Tesko da ce gramofon da  zavrsi na mojoj polici. I previse novaca je potrebno za iole krsten gramofonski setup.A prostora u stanu preamalo, tako da sam za sad veoma zadovoljan kak ostvari teku kod mene po pitanju hobija koji se zove muzika i hifa !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...