Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

2x2x0.8 moze i za zvucnjake.

isti djavo samo manje zica. 

Mozda svira malo tanje od 4x2x0.8, takve su bar vesti, jos nisam probao.

67 Din / metar

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez pametovanja ! treba pročitat "opsepvacije!  G Ozrena  Bilana i G  Milana Rupića , . Naravno da su to  kak bi rekli osnove  hi enda ? ili kako čemo ih nazvati ? . Ako  neko razumno razmišlja ! ? oni daju odgovore na sva postavljenja  pitanja ! G Bilan je na tužibabi - internet - a  Rupić je  suzdržan ?  . Imate i m i impulsove , aporije  .  Tek kad sastaviš  sustav  podesi ? si ga sa žicama ? )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, black coffe said:

Bez pametovanja ! treba pročitat "opsepvacije!  G Ozrena  Bilana i G  Milana Rupića , . Naravno da su to  kak bi rekli osnove  hi enda ? ili kako čemo ih nazvati ? . Ako  neko razumno razmišlja ! ? oni daju odgovore na sva postavljenja  pitanja ! G Bilan je na tužibabi - internet - a  Rupić je  suzdržan ?  . Imate i m i impulsove , aporije  .  Tek kad sastaviš  sustav  podesi ? si ga sa žicama ? )

Imam još do penzije dosta toga da probam, mislim kablova.:alkosi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha dobro živili :), godine čine svoje , al bedasto mi je reciklirati priče o ekvializaciji uređaja kabelima . Čujno je da kabeli donose promjene ? od strujnih preko interkonekata do zvučničkih . Ova dvojica koju sam naveo pokušala su objasniti zašto i uzroke i posljedice . Nisu davali niakve preporuke neg sam rekli činjenično stanje . Dobro osmišljen uređaj će sa svakim "drotom" pokazati što more  , a kabeli su "glazura" na tortu a ne  sadržaj same  torte da se figurativno izrazim . :icon_evil:  al nije problem .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba pazljivo, da ne kazem temeljno prouciti pisanije Ozrena Bilana, kada ga vec nije mrzeo da prenese esencijalno znanje, pride uz prilozeno iskustvo, i pride uz vestinu profesora da ne rastera polarizovane citaoce od korisnog teksta.

 

I ne treba trolovati takav trud i "forumski" kvotovati(i pamtiti ili mahati istim) one detalje ili skolopove nekoliko reci koji "podrzavaju" neku "veru" ili fensi opciju posmatranja problematike...

Jedino integralno razumevanje opsirnih i strpljivo napisanih cinjenica ima smisla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo ? da sam pojednostavio , ne sam prof . Bilana nego i prof Rupića ,( prof geografije) . Sory ! svi se tu i tam zaigramo ? nadam se da nisam napravio ništa loše , neg sam eventualno potaknuo mlade "nade" da pročitaju kaj su dotičnji pisali ( namjerno)  . jer znanje je znanje , a oni ga kao iNhf Vaši  neki pokojni , a neki živi nesebičnjo dijele ! Nhf ! glupa priča ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Zbog evidentnih problema za prenaponom, mereno sa uredjajjem iz EPS-a, 72 sata je trajalo merenje, u sve 3 faze, napon i to u zimskom vremenu je bio od 245 v do 254 v.....u zadnjih par godina sam imao 5 havarija na svojim uredjajima, i to sve pregorevanje trafoa.

Razmisljao sam da li sam da krenem u pravljenje razdvojnog trafoa 1:1, ali zbog stila zivota, porodica, mala deca, obaveze i ostalo, odlucih da idem linijom manjeg otpora , kupio sam APC 1200 prenaponsku zastitu u WIn Win--u, cena je 7600 rsd..

Vec par dana koristim uredjaj i iskustva su za sad pozitivna, verovatno cete me pitati da li ima promene u zvuku, moje misljenje je da ima ima promene ali su one bukvalno u promilima, delimicna promena u zvuku se desila delom i zbog toga sto sam promenio naponski kabel koji mi je napajao power amp Linn LK 280, na njega je bio nakacen EPN50 rudarski kabel , presek je ja mislim od 4 kvadrata....bakar.....taj kabel mi sa dnapaja zastitu, a uredjaje sam napojio sa mrsavim naponskim kabelima koje sam dobio uz uredjaj (to mi je sledeca investicijam promena izlaznih kabela iz APC-a ).

 

apc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, parabolis said:

kupio sam APC 1200

Samo mi se ne dopada što ne staviše jedno dve šuko utičnice umesto tih 4kom. IEC, ovako moraš imati baš takve kablove.

To je trafo sa više izvoda pretpostavljam, mala mu nešto težina za 1200VA (4,2kg)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Zen Mod said:

sta kaze instrument - koliki je izlazni napon sa ovim APC ?

Nisam merio, citao sm na netu da ima nekih problema po tom pitanju, pozabavicu se kasnije sa merenjima.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, NIXIE said:

Samo mi se ne dopada što ne staviše jedno dve šuko utičnice umesto tih 4kom. IEC, ovako moraš imati baš takve kablove.

To je trafo sa više izvoda pretpostavljam, mala mu nešto težina za 1200VA (4,2kg)?

T u ste u pravu, mogli su staviiti barem jednu suko itucnciu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedna novost kod mene u sistemu, Spendor SP 2/2.Inace, prethodni vlasnik ih je majstorski reparirao, stavio potpuno nov tresnjin furnir, sve je lepo uklopljeno, estetski su stvrno kao novi.

Moram priznati da mi je trebalo par dana da se naviknem na Spendor sound, svetlija zvucna slika u odnosu na moje ljubimice Linn Sara, ali  ipak je sve leglo posle par dana slusanja.

 

IMG_20190216_100242.jpg

IMG_20190216_100419.jpg

IMG_20190216_095515.jpg

IMG_20190216_095736.jpg

IMG_20190216_095820.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, parabolis said:

Jos jedna novost kod mene u sistemu, Spendor SP 2/2. . . . 

Moram priznati da mi je trebalo par dana da se naviknem na Spendor sound, svetlija zvucna slika u odnosu na moje ljubimice Linn Sara, ali  ipak je sve leglo posle par dana slusanja.

 . . . 

Pod 1 - cestitam na prinovi

Pod 2 - drago mi je da je i dalje UK prica/okruzenje u tvom audio sistemu

Pod 3 - steta za Sara-e

Pod 4 - ako su i Sara-e ostale u rusteru - cestitke na kvadrat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...