Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

Izvor je dac Meridian 561, i preamp je takodje meridian 561, power amp je Linn Lk 280  sa svojih 160 w na 4 oma.

druga kombinacija je pasiva alps blue pot  i meridian 562  bafer i control unit ,linn lk 280, jer simple it s the best....

pa onda attila lampa preamp...linn lk 280 je u svakoj kombinaciji.

plus usb/spdif m2 tech hi face konverter

pa onda ide philips104 cdplejer

grunding 35 cd plejer modifikovan

 

sve to u razno raznim kombinacijama cini izvuk kod mene u mojoj prostoriji, bljak sto bi neki rekli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, parabolis said:

Izvor je dac Meridian 561, i preamp je takodje meridian 561, power amp je Linn Lk 280  sa svojih 160 w na 4 oma.

druga kombinacija je pasiva alps blue pot  i meridian 562  bafer i control unit ,linn lk 280, jer simple it s the best....

pa onda attila lampa preamp...linn lk 280 je u svakoj kombinaciji.

plus usb/spdif m2 tech hi face konverter

pa onda ide philips104 cdplejer

grunding 35 cd plejer modifikovan

 

sve to u razno raznim kombinacijama cini izvuk kod mene u mojoj prostoriji, bljak sto bi neki rekli

Lijepo ! To je pravi put . Iskustvo slušanjem ne internetom . Zahtijeva ulaganja i vrijeme ali daje rezultate :clapping:( internet je samo izvor poluinformacija koje na osnovu slušnog doživljaja treba provjeriti ) . Lijepo slažeš sistem - sisteme . Racionalno se ponašaš - tipa u što nisi siguran stavljaš u drugi sustav . Odlično ! sam još da nisi nagao na tipkovnici , al kolko vidim i to je prošlost . Tako se to radi ! ;).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Lijepo ! To je pravi put . Iskustvo slušanjem ne internetom . Zahtijeva ulaganja i vrijeme ali daje rezultate :clapping:( internet je samo izvor poluinformacija koje na osnovu slušnog doživljaja treba provjeriti ) . Lijepo slažeš sistem - sisteme . Racionalno se ponašaš - tipa u što nisi siguran stavljaš u drugi sustav . Odlično ! sam još da nisi nagao na tipkovnici , al kolko vidim i to je prošlost . Tako se to radi ! ;).

U nedelju 23 decembra sam se zaputio u taj nas lepi beli grad, dogovorio sa prodavcem Linn Sara da ja donesem moje Proac-e , menjam ali pod uslovom da cujem njegove Ssare pa ako mi legnu slusno onda radimo posao... mada ,moram priznati da je bilo izuzetno tesko provaliti kod doticnog gospodina zvuk Sara, naime, problem je bila neadekvatna soba, i bas iz tog razloga ih je vlasnik i prodao, kod njega su svirale neubedljivo, slabo, bez prezentnosti, bass podrucje je klimaovo bilo, povuceno  i tiho...sve u svemu spojio sam isksutvo sa interneta i trenutan slussni utisak, odluka je vrlo brzo donesena, kupujem Sare....isto tako je bilo i u drugom smeru, njemu su se dopali moji mali ljubimci Proac-i....e, a sad sledi iznenadjenje kod mene u mojoj prostoriji, Sare su se razmahale samo tako, moram priznati da je tu , pored prostorije, zasluzan i Linn Lk 280 koji ih drzi za 00 samo tako.

Doticni gospodina je "vozio" Sare sa naim olive kombinacijom, ne znam tacno oznaku, ali nekih 70-80 w mslm da je bilo, sve odvojene komponente.

 

A sto se tice tipkovnice, nisam nagao i zao, ali ne mogu da trpim raznorazne filozofije, a posto sam takav kakav jesam  klonim se maximalno foruma i pisanija.Citam samo.

pozz i nhf!!!

 

Zelim svima sretnu novu godinu i predstojece praynike!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

U nedelju 23 decembra sam se zaputio u taj nas lepi beli grad, dogovorio sa prodavcem Linn Sara da ja donesem moje Proac-e , menjam ali pod uslovom da cujem njegove Ssare pa ako mi legnu slusno onda radimo posao... mada ,moram priznati da je bilo izuzetno tesko provaliti kod doticnog gospodina zvuk Sara, naime, problem je bila neadekvatna soba, i bas iz tog razloga ih je vlasnik i prodao, kod njega su svirale neubedljivo, slabo, bez prezentnosti, bass podrucje je klimaovo bilo, povuceno  i tiho...sve u svemu spojio sam isksutvo sa interneta i trenutan slussni utisak, odluka je vrlo brzo donesena, kupujem Sare....isto tako je bilo i u drugom smeru, njemu su se dopali moji mali ljubimci Proac-i....e, a sad sledi iznenadjenje kod mene u mojoj prostoriji, Sare su se razmahale samo tako, moram priznati da je tu , pored prostorije, zasluzan i Linn Lk 280 koji ih drzi za 00 samo tako.

Doticni gospodina je "vozio" Sare sa naim olive kombinacijom, ne znam tacno oznaku, ali nekih 70-80 w mslm da je bilo, sve odvojene komponente.

 

A sto se tice tipkovnice, nisam nagao i zao, ali ne mogu da trpim raznorazne filozofije, a posto sam takav kakav jesam  klonim se maximalno foruma i pisanija.Citam samo.

pozz i nhf!!!

 

Zelim svima sretnu novu godinu i predstojece praynike!!!!

Kao kak sam rekao napredovao si u komonikaciji ? ;),  Nhf ! .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

I pored toga sto su Sare svirale odlicno kod mene u mojoj prostoriji, nekako sam u dubini duse oseti i znao da to moze jos bolje.

I tako je krenulo rolling zvucnickih kablova, kao prvi setup sam stavio zvucnicki Rega DUet kabel, osnovna kaka je bila ta da je nedostajalo finih i preciznih detalja, zvuk je bio na meksoj strani, bass uredan i tacan (ne previse), Kazem sebi okej, ajde da probam sa onim sto imam za prvu ruku, tako je umesto rege seo UTP Cat 5e, solid core kabel, za svaki pol je isao po jedan UTp kabel, oznovna kaka je ta da su detalji isplivali na povsinu (cak su u prvih par dana prstali i siktali ), sredina oke, bas manjeg volumena ali sa jasnim ivicam, ima i pocetak i kraj, zvuk je "vukao" na svetliju stranu.

Hm, i dalje to nije ono sto ja zelim od ovog sistema, a osecaj da moze bolje je i dalje tu, prisutan i maltene ga ogu osetiti u vazduhu.

Rekoh sebi , hajde da probam sa, opet citajuci net, isksutva koja su prenesena  od korisnika sara, svi kazu da je stari dobri ruzni Linn LK 20 cable best buy. I tako i bi, uspem da dogovorim sa prodavcem da mi posalje 2 kabela na probu koja bi trajala 3-4 dana.

1 kabel je Kimber 8 PR :

 

kimb.jpg

IMG_20190116_140058.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kao sto svi kazu, a ja mogu da potvrdim, muziku treba samo slusati, i sve se lako i brzo dokaze u sistemu sta lezi, a sta ne.

Da ne kazem da je pobednik (a pobednika nema u ovom nasem divnom hobiju, jer sve je ovo izvanredna oprema, samo je pitanje sta legne u sistem ,a sta ne)

je Kimber 8PR.

Slusni test je pokazao da kimber nekako objedinjuje sve karakteristike ova 3 kabela koja su bila u testu, visoke frekv su nenapadne a opet imaju dovoljnu dozu transparntnosti i detalja, sredina prisutna i tacna, sa punom definicijom, bass frekv idu dovoljno duboko, imaju svoj pocetak i kraj, zvucna slika veoma blago vuce na svetliju stranu,  daje nekako veselu notu celoj svirci.

Linn LK 20 je imao skoro sve isto kao i Kimber, ali na nekih 70 posto od Kimbera, tu je sve , ali kao sto bi vecina audiofila i ljubitelja muzike rekla, iza zavese....

Tako da Kimber ostaje u sistemu .

chears !!!!

 

Svi kablovi su slusani na 3-4 identicna  diska, tj izvodjaca, jazz, elektro, heavy metal, rock zu zanrovi.

Jazz pet metheny, patricia barber.

Elektro faithless, solar fields.

Heavy metal dream thethre, tool.

Rock led zeppelin, deep purple.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam da sam umesto XLR prikljucka na krajevima zvucnikh kablova, stavio  obicne elektricarske bakarne hilzne od 6 kvadrata, na taj nacin sto sam kabel uvukao u hilznu,  obicnim kljestima sam  sam ostvario kontakt i na kraju sve to lepo zalio tinol zicom koja u sebi ima 4 posto srebra, preko toga navukao termo buzir .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam.

Ja koliko sam shvatio taj nandzarasti kabel se prodaje samo u veleprodaji .Zar ne.

Meni su najvece iznenadjene ove bakarne hilzne, toliko dobro rade posao da je to neverovatno. XLR konektor je  marke switchcraft.

 

sw.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

ja koliko sam shvatio taj nandzarasti kabel se prodaje samo u veleprodaji .Zar ne

Tu gde ja kupujem, to je i veleprodaja i maloprodaja i magacin, mala firma, ,imaju još jednu prodavnicu gde uglavnom drže sitne stvari (LED osvetljenje, standardna elektrika) a od kablova ono uobičajeno što se kupuje na malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Tu gde ja kupujem, to je i veleprodaja i maloprodaja i magacin, mala firma, ,imaju još jednu prodavnicu gde uglavnom drže sitne stvari (LED osvetljenje, standardna elektrika) a od kablova ono uobičajeno što se kupuje na malo.

Koliko bese cena za 1 m?

Da li imaju sajt neki, treba mi br telefona da bi narucio kabel.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, parabolis said:

Koliko bese cena za 1 m?

Da li imaju sajt neki, treba mi br telefona da bi narucio kabel.

4x2x0,8mm je 130din/m (za zvučnike), 2x2x0,8mm je 67din/m (za interkonekte), firma je Bluline, ne šalju poštom. Možda su sad promenili mišljenje, pitaj ih, ali samo ove na Banjici, u Sarajevskoj će te uputiti na Banjicu, a u Dobanovcima je samo glavni magacin.

https://www.blueline.rs/kontaktirajte-nas.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/18/2019 at 12:30 PM, NIXIE said:

4x2x0,8mm je 130din/m (za zvučnike), 2x2x0,8mm je 67din/m (za interkonekte), firma je Bluline, ne šalju poštom. Možda su sad promenili mišljenje, pitaj ih, ali samo ove na Banjici, u Sarajevskoj će te uputiti na Banjicu, a u Dobanovcima je samo glavni magacin.

https://www.blueline.rs/kontaktirajte-nas.html

A koji su to kablovi ako nije tajna? Probao bih :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...