Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Doktor said:

Ništa Quad 44 (npr.) da se zaokruži komplet/kombo tj. Quad priča toga vremena ?

Bice i to, ali fali malo municije, ima jedan Quad 34 preamp na kp sajtu, cena 200e.....coeku sam ponudi zamenu plus moja doplata, kaže da ne odgovara...može kash only.

A moje sprave se tesko prodaju...tandberg riciver....attila preamp....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, parabolis said:

Bice i to, ali fali malo municije, ima jedan Quad 34 preamp na kp sajtu, cena 200e.....coeku sam ponudi zamenu plus moja doplata, kaže da ne odgovara...može kash only.

. . .

Slobodno ti njemu reci ako se predomisli da ni tebi Quad 34 takođe ne odgovara. :)

Da se razumemo, pominjanje Quad 44 je isključivo iz mog ugla gledano, nekada slušano, kako 34/405, tako i 44/405 sa Quad ESL-63.

A da ima odličnih preamp-ova drugih firmi, diy naročito, koji će se uklopiti ( možda i bolje od 44 ? ) sigurno da ima više komata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To svakako da ima.tek sad vidim koja je razlika izmedju attila preampa i pasive, ne kazem da ne valja attila, a takodje i pasiva, svaka spravica je u svom domenu dobra, pa ko voli neka "fri"kombinuje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, parabolis said:

To svakako da ima.tek sad vidim koja je razlika izmedju attila preampa i pasive, ne kazem da ne valja attila, a takodje i pasiva, svaka spravica je u svom domenu dobra, pa ko voli neka "fri"kombinuje :D

Što ne preradiš taj Atilla preamp da bude buffer sa jediničnim pojačanjem. Imaš, kutiju, sve unutra, treba ti jedna ECC82, ECC88, 6N23P, 6N3P ili slično. To ti je bolje od tog pasivnog pota (imam i ja to isto samo u kutijici, zato ti pričam) jedno 5x.

Ima i AIKIDO CF i drugih rešenja sa dve lampe. Čak i sa tim ECC83 koje su unutra može da se skocka buffer, taman za Kvada kom ne treba dodatno pojačanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, NIXIE said:

Što ne preradiš taj Atilla preamp da bude buffer sa jediničnim pojačanjem. Imaš, kutiju, sve unutra, treba ti jedna ECC82, ECC88, 6N23P, 6N3P ili slično. To ti je bolje od tog pasivnog pota (imam i ja to isto samo u kutijici, zato ti pričam) jedno 5x.

Ima i AIKIDO CF i drugih rešenja sa dve lampe. Čak i sa tim ECC83 koje su unutra može da se skocka buffer, taman za Kvada kom ne treba dodatno pojačanje.

Bice i tako nesto jednog dana.Ovo sam skockao na brzinu od elemata koje sam imao, pa cisto da vidim domet pasive sa ovako sredjenim Quad-om.

Svaka spravica je dobra u nekom segmentu reprodukcije, attila ima dinamiku odlicnu, i onaj magicni srednji spektar frekv opsega, bass je zamuljaniji nego kod pasivnog,igram se ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, zek said:

Da li si imao iskustva sa ovim potom?

ako se odlucim za kupovinu, radije bih isao na proverene marke...tkd....elna....noble....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Sugden-u kojeg imam (A 48 MK3), je vrlo intetesantan pot, oseti se pod rukom svaki korak, a nezan kao pamuk, takav je i zvuk u celini ovoj integralca, prvom prilikom cu baciti snjuf untra da vidim koji je pot.Ne bi me iznenadilo da je neka skupa stvarcica u pitanju...ima par slika na netu ali se vrlo tesko moze zakljuciti sta je u pitanju...crne boje je (mozda alps black beaty).mada cisto sumnjam.preskup je bio tada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije loše ni ovo, neko ih je već pominjao na forumu :

https://www.ebay.com/itm/DACT-Type-SMD-Stepped-Attenuator-21-step-volume-control/190844814249?epid=1131603722&hash=item2c6f3cc3a9:g:sCIAAOxyg6BR3Eaj

ili ako želiš ''ladder type''(bolji je od uobičajenog serijskog) dobri su i ovakvi ''plavo-beli'', al' samo u kit-u(zbog rastavljanja radi podmazivanja - obavezno)

https://www.ebay.com/itm/Valab-23-Step-Ladder-Type-Attenuator-Potentiometer-100K-Log-Stereo/112959767700?hash=item1a4ced4494:g:DDkAAOSwkNZUqwuK

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, parabolis said:

Da li si imao iskustva sa ovim potom?

Nisam, ali na velikom DIY-u kažu da je odlično kako je tehnički rešen sam klizač (ja se u to baš i ne razumem).:huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Ne zaboravi samo ako kupuješ, za pasivno potenciometar ili šta već uzimaš da bude 10k-20k log, ni više ni manje.

ovaj koji mi fercera je 100k, alps blue

zasto 10k ili 20k?.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, parabolis said:

ovaj koji mi fercera je 100k, alps blue

zasto 10k ili 20k?.

 

Zbog kapaciteta interkonekcijskih kablova smanjuje se opseg na visokin frekvencijama kod većih vrednosti potenciometra. Manje vrednosti pota bolje zvuče, više je detalja, ali može ograničiti bas područje zavisno od izlaznog kondenzatora recimo u DAC-u ili CD plejeru (neki nemaju izlazni kondenzator, ali to je ređi slučaj)

 Pogledaj ima dosta toga pravljenog po intrenetu tipa passive preamplifier. Obično su rađeni sa 10-20k.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...