Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, parabolis said:

Snake ojla, svakako treba staviti.

Kada instaliram drajvere, oni se uopste ne vide u "Sound" propertis, imama Win 7.

U sound device  treba da se pojavi M2tech posle instalacije drivera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, zoranzu said:

Treba sa njihovog sajta za taj odredjeni model i operativni sistem koji imas

Kako mislis da testiras kad M2tech hi face ide direktno u usb na kompu?

Ne razmem bas pitanje.....ubodem M2 u komp, sa druge strane preko coaxa u dac, i udri!!!

 

E da, nisam napomenuo da sam instalirao i KS drajvere koje sam ubacio u foobar.Znaci, kako sam citao  na netu to bi trebalo da je dovoljno....ali? imam uporedo i asio drajvere instalirane, mozda postoji tu neki problem>???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

Ne razmem bas pitanje.....ubodem M2 u komp, sa druge strane preko coaxa u dac, i udri!!!

 

E da, nisam napomenuo da sam instalirao i KS drajvere koje sam ubacio u foobar.Znaci, kako sam citao  na netu to bi trebalo da je dovoljno....ali? imam uporedo i asio drajvere instalirane, mozda postoji tu neki problem>???

Proveri ovde, nekad treba da se instalira bez priključenog uređaja, ne znam da li je to ovde bitno.

file:///C:/Za%20Mail%201/hiFace%20user%20manual%201-0.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, NIXIE said:

Evo svih manual-a nisam ni hteo da kačim veliki su.

http://lnx.m2tech.biz/support/

Bas te sam instalirao i ne radi, definitivno je problem u mojem kompu - desktop masina, danas cu probati na drugom racunaru - lapa topu da instaliram sve kako treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, parabolis said:

Bas te sam instalirao i ne radi, definitivno je problem u mojem kompu - desktop masina, danas cu probati na drugom racunaru - lapa topu da instaliram sve kako treba...

Probaj i to, ali kakva je razlika desktop/laptop? Jel ti na tom USB priključku radi nešto drugo, neki memory stick, HDD, štampač ili bilo šta. Meni se jednom otkačila žičica sa ploče (odnosno konektor) pa nije radio ni jedan USB priključak sa prednje strane. Koji je tip tog USB konektora na PC, 1.0, 2.0, 3.0? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika je ta da na desktop masini imam drivera od sound blastera (kx verzija), pa onda asio drivere, ks drivere, verujem da postoji neki konflikt izmedju njih, a ne bih da deinstaliram ni jedan....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, parabolis said:

Razlika je ta da na desktop masini imam drivera od sound blastera (kx verzija), pa onda asio drivere, ks drivere, verujem da postoji neki konflikt izmedju njih, a ne bih da deinstaliram ni jedan....

Meni se desilo kad sam instalirao za probu J River media player da posle nije htela lepo da mi radi M Audio Transit kartica sa kojom vršim merenja, stalno se kočila. Deinstalirao J River, sve radi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo odmora od Quada i lampi....stara makina se trosi ovijeh dana ---------T A N D B E R G    2025   ...... 25 watts per channel into 8Ω (stereo) .......... Damping factor: 50  I ITD.....

Zvucno, hm, izvanredan, zavodljiv, tacan, precizan, fokusiran....

IMG_20171105_134051_resized_20171105_014209713.jpg

IMG_20171105_134110_resized_20171105_014212736.jpg

IMG_20180216_221718_resized_20180216_101847940.jpg

IMG_20180216_221726_resized_20180216_101847300.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ono tvoje pretpojačalo, sećam se da je bila neka stara šema Dynaco PAS sa tonskim kontrolama koje su ljudi izbacivali pa je bilo dosta bolje. Imalo je 12AX7 2kom. sa NFB pa je pojačanje moglo da se namesti koliko treba. Pravilo se par komada tamo 90 i neke i nije loše sviralo, mada ja lično nisam to nikad poželeo da pravim. Moram da nađem negde tu šemu,  to bi se tvoje lako preradilo sa par delova da bude malo bolje ili barem malo prihvatljivije što se tiče pojačanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Za ono tvoje pretpojačalo, sećam se da je bila neka stara šema Dynaco PAS sa tonskim kontrolama koje su ljudi izbacivali pa je bilo dosta bolje. Imalo je 12AX7 2kom. sa NFB pa je pojačanje moglo da se namesti koliko treba. Pravilo se par komada tamo 90 i neke i nije loše sviralo, mada ja lično nisam to nikad poželeo da pravim. Moram da nađem negde tu šemu,  to bi se tvoje lako preradilo sa par delova da bude malo bolje ili barem malo prihvatljivije što se tiče pojačanja.

Ok,moze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/16/2018 at 11:09 PM, parabolis said:

Ok,moze.

Na žalost nisam mogao da nađem taj članak, izgleda da sam bacio papire. Našao sam nešto vrlo slično, s tim što bih ja izlazni kondenzator stavio 2,2uF (umesto 220nF) i potenciometar 50klog prebacio na ulaz. Ako šema nije dobra traži mišljenje ovde na forumu za nešto bolje.

http://diyaudioprojects.com/Tubes/12AX7_Preamp/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...