Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

2 hours ago, ab-Co-axial said:

Hvala, video sam taj oglas, al' pošto ima samo jedan nisam to hteo ni da pominjem. Možda je bolja varijanta poručiti one Edcor ili Monacor trafoe, nego uzeti ovaj i čekati ko zna dokle dok se ne pojavi još jedan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo zanimljive minimalističke varijante sa lampama, jedna lampa za oba kanala, veže se samo na +izlaze DAC-a ali treba dodati sprežne kondenzatore na ulaze jer izlaz DAC-a pliva na 1/2Vcc ili tako nešto.

http://www.moxtone.com/Tube_buffer_en.html

ili malo komplikovanije ali po meni bolje, takođe trebaju sprežni kondenzatori na ulazu, isto se vezuje na + izlaz DAC-a.

https://www.tubecad.com/2011/01/blog0198.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzmi napravi taj od Moxtone

 

ne treba ti ulazni kond , samo izlazni

 

resetku vezes direktno na izlaz DACa , a CCS u katodi radi posao biasovanja

bitno je da nemas otpor sa resetke na masu onda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo malo sam se igrao sa zicama preko vikenda, zamenio sam na preampu postojece solid core Cu provodnike, na Line In (aux) i Line out sam stavio licnastu posrebrenu zicu koja se satoji od 9 posrebrenih licni koje su u teflonu, a na drugom ulazu Line in (CD) sam stavio drugaciju posrebrenu, solid core uvucen u termo buzir, razlike izmedju dva ulaza Aux i CD svakako postoje, posle dva dana slusanja (oko 20 sati usviravanja), postoje ali su izrazene u nijansama, da ne palamudim zvuk je u svakom slucaju bolji od postojecih Cu solid core provodnika koji su se nalazili u preampu.I kako dolikuje forumskom obicaju , ide i par slika kako to sve izgleda, ko zeli neka prokomentarise Attila audio preamp, ja nisam strucan .....na jednoj od slika se vidi potpis autora i datum kada je napravljen....

DSCN6870.JPG

DSCN6877.JPG

IMG_20180210_105818_resized_20180210_121518476.jpg

Graphic2.jpg

3.jpg

1.jpg

IMG_20180210_115422_resized_20180210_122639694.jpg

IMG_20180210_105939_resized_20180210_121517109.jpg

IMG_20180210_114915_resized_20180210_121521230.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, parabolis said:

Evo malo sam se igrao sa zicama preko vikenda, zamenio sam na preampu postojece solid core Cu provodnike, na Line In (aux) i Line out sam stavio licnastu posrebrenu zicu koja se satoji od 9 posrebrenih licni koje su u teflonu, a na drugom ulazu Line in (CD) sam stavio drugaciju posrebrenu, solid core uvucen u termo buzir, razlike izmedju dva ulaza Aux i CD svakako postoje, posle dva dana slusanja (oko 20 sati usviravanja), postoje ali su izrazene u nijansama, da ne palamudim zvuk je u svakom slucaju bolji od postojecih Cu solid core provodnika koji su se nalazili u preampu.I kako dolikuje forumskom obicaju , ide i par slika kako to sve izgleda, ko zeli neka prokomentarise Attila audio preamp, ja nisam strucan .....na jednoj od slika se vidi potpis autora i datum kada je napravljen....

Baš je minimalističko! Koje su lampe u njemu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, NIXIE said:

Baš je minimalističko! Koje su lampe u njemu?

Jeste, i ja sam se iznenadio kako je slozen preamp, a i pored toga svira odlicno, sa Quad-om se upario samo tako, jedino sto mi je u pocetku smetao taj ludacki gain koje imaju ecc83 lampe, negde sam procitao da imaju pojacanje signala 100puta, i stvarno je tako, kada slusam cd plejer dovoljan je milimetar pomaka na potu i cuje se dovoljno za uzivanje u muzici, neka takoreci srednja glasna muzika, na ivici da se  cuje sagovornik kada imam drustvo i pricamo, uglavnom o mjuzi i spravama, sto ce reci oko 70/80db.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

Jeste, i ja sam se iznenadio kako je slozen preamp, a i pored toga svira odlicno, sa Quad-om se upario samo tako, jedino sto mi je u pocetku smetao taj ludacki gain koje imaju ecc83 lampe, negde sam procitao da imaju pojacanje signala 100puta, i stvarno je tako, kada slusam cd plejer dovoljan je milimetar pomaka na potu i cuje se dovoljno za uzivanje u muzici, neka takoreci srednja glasna muzika, na ivici da se  cuje sagovornik kada imam drustvo i pricamo, uglavnom o mjuzi i spravama, sto ce reci oko 70/80db.

Sad će svi da ti kažu da ECC83 nema šta da traži u linijskom pretpojačalu. Samo za RIAA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Sad će svi da ti kažu da ECC83 nema šta da traži u linijskom pretpojačalu. Samo za RIAA.

Verovatno.

Cinjenica jeste da izlaz ide u zasicenje relativno rano, tj preamp mu gura veliki gain,ali opet kazem da kod mene kada se to desi, onda je stvarno veom veoma glasna muzika...sve do trenutka zasicenja izlaza (Quad 405.2.... Input sensitivity: 0.5V ), sve je  fino poslagano, detalji su tu, dinamika je odlicna i itd....hocu reci da za kucno slusanje ili ti audiofiliju je dobra lampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, parabolis said:

Verovatno.

Cinjenica jeste da izlaz ide u zasicenje relativno rano, tj preamp mu gura veliki gain,ali opet kazem da kod mene kada se to desi, onda je stvarno veom veoma glasna muzika...sve do zasicenja izlaza, sve je  fino poslagano, detalji su tu, dinamika je odlicna i itd....hocu reci da za kucno slusanje ili ti audiofiliju je dobra lampa.

Ima rešenja, dodaš linijski trafo na izlaz, pitaj Zena koji ti treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Ima rešenja, dodaš linijski trafo na izlaz, pitaj Zena koji ti treba.

a jes , i stavis source follower izmedju ECC83 i trafoa , da bi imao nesto da gura trafo

 

onda najbolje da izbacis i ECC i trafo , ostavis samo source follower

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

znas kako ide ............. kad je dobro , tek kad naidjes na bolje , znas da ima i bolje

 

tako da ......... ECC83 je mesto samo u RIAA preampu

 

:)

To svakako, uvek ima bolje......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se razumemo ....... ako postoji FiFi zamka na svetu , ja sam upao u nju

 

no , preamp je tipican primer resavske skole - ko zna iz kog razloga je zanimljiv da se napravi , pa je i napravljen - bez ikakve kriticnosti o upotrebljenim elementima , de prvenstveno mislim na ECC83

 

tako da je cinjenica da ti ulazis sa nekim odredjenim signalom , onda bacis u zemlju 95% tog signala , da bi ga onda pojacavao za 30% ili koliko vec

ne bi li bilo normalnije da imas preamp , sa kojim pot moras da smanjis sa do daske na nekih 3 sata

onda je distribucija gain-a daleko povoljnija , signal waste je minimalan

smanjujes samo malo , pojacavas samo malo , ocuvanje energije signala je maksimalno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Zen Mod said:

da se razumemo ....... ako postoji FiFi zamka na svetu , ja sam upao u nju

 

no , preamp je tipican primer resavske skole - ko zna iz kog razloga je zanimljiv da se napravi , pa je i napravljen - bez ikakve kriticnosti o upotrebljenim elementima , de prvenstveno mislim na ECC83

 

tako da je cinjenica da ti ulazis sa nekim odredjenim signalom , onda bacis u zemlju 95% tog signala , da bi ga onda pojacavao za 30% ili koliko vec

ne bi li bilo normalnije da imas preamp , sa kojim pot moras da smanjis sa do daske na nekih 3 sata

onda je distribucija gain-a daleko povoljnija , signal waste je minimalan

smanjujes samo malo , pojacavas samo malo , ocuvanje energije signala je maksimalno

Ovako kako ste napisali, jeste, normalnije je.

 

Savet neki - pravac u kom da se krecem - (prodaja je isklj....).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, parabolis said:

Ovako kako ste napisali, jeste, normalnije je.

 

Savet neki - pravac u kom da se krecem - (prodaja je isklj....).

Ako trafo ima dovoljno struje na visokom naponu, uvek to možeš da preradiš na ECC88, ECC82 i slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Možda bi valjalo da izmeriš anodni napon (DC iza kondenzatora i AC na trafou) i napon grejanja (mislim da je ovde 12,6AC ili 6,3AC jer ne vidim stabilizator).

To cu prepustiti strucnijem licu :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...