Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Da je to moja sprava, ja bih za 20evra uzeo za početak 3xOPA2604 i zabo u ta podnožja, pošto nema sprežnih kondenzatora (a tako i izgleda na pločici), bilo bi jedno 3x bolje nego što jeste.

Nakon toga bi uradio AIKIDO CF imam i lampe razne (E88CC, 6N23P, 5670, 6N3PEV) i podnožja zlaćana, treba mi trafo 30VA i šaka delova na veroboard-u, onda bi to još bilo jedno 3x bolje od OPA2604. A u kutiji ima mesta za šta oćeš.

Na kraju balade bi zamenio sve elektrolite na pločici čisto da zakomplikujem posao, pa bi bilo i to bar 2x bolje.

E ako ne zamenih parket i okrečiš sobu gde će to stajati, nisi ništa uradio :loleverybody:

Što  komplikuješ život čoveku ... pa zar nije jednostavnije povezati trafo i napraviti baferčić sa par jfet-ova, nego svu onu skalameriju koju spominješ(da ne pominjem potrebne napone za jfet-ove naspram lampi) ... a što se tiče krajnjeg ishoda, e tek tu bi se iznenadio ...

Uzgred, nisam pristalica proste zamene OP(bez prilagođenja okruženja za svaki ponaosob), tako da stoga tu opciju ni drugomene ne mogu da preporučim ... što ne znači da on ne može da se poigra sa tim, pa čak i da bude zadovoljan sa rezultatima toga ...  ja u tom pravcu čak ni ne rzmišljam, it's not my cup of tea - što bi rekla braća englezi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli said:

E ako ne zamenih parket i okrečiš sobu gde će to stajati, nisi ništa uradio :loleverybody:

Što  komplikuješ život čoveku ... pa zar nije jednostavnije povezati trafo i napraviti baferčić sa par jfet-ova, nego svu onu skalameriju koju spominješ(da ne pominjem potrebne napone za jfet-ove naspram lampi) ... a što se tiče krajnjeg ishoda, e tek tu bi se iznenadio ...

Uzgred, nisam pristalica proste zamene OP(bez prilagođenja okruženja za svaki ponaosob), tako da stoga tu opciju ni drugomene ne mogu da preporučim ... što ne znači da on ne može da se poigra sa tim, pa čak i da bude zadovoljan sa rezultatima toga ...  ja u tom pravcu čak ni ne rzmišljam, it's not my cup of tea - što bi rekla braća englezi

 

Ja sam rekao šta bih JA radio, ne šta on treba da radi. Sad vidim da su u pitanju TL072, gde su ih samo našli? I šta tu ima okruženje da se prilagođava?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

Na slici se moze videti da su dva OP , crvenim krugom obelezena, LM 49860, ovaj zaokruzen plavim krugom mi je nepoznat?Da li to znaci da mi trebaju 2 kom 2640, a treci ?

op.jpg

Sva tri 2604, ne znam da li su u KELCO originali ja sam kupovao pre dosta godina. Možda neko zna siguran izvor a da nisu fake.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj mnogo da padas u trans fenseraja, taj TL072 nije smetao Nakamichiju da postane to sto je postao. :) 

U nekim aplikacijama se cak i ne cuje razlika(mada pravi audiofil obavezno sve mora da cuje :) ), pa bi ipak trebalo prelistati konfiguraciju, gde, kako i zasto i sa kojim pojacanjem je postavljen, pre nasumicnog menjanja. Cisto da se neke stvari drze pod racionalnom kontrolom, da ne bi bilo nefer oscilovanja kod ultrabrzih opampova.

 

P.S.

Neaudiofilski receno, npr, ako LM49720 vidi preko par koma na ulazu, postaje bucniji od TL-a, velki mu je strujni sum..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, parabolis said:

Narucio sam tri kom OPA 2604 iz SIlkena, investicija od celih 2 crvene.....idemo polako u upgrade, prvo zamena OPA.......

Tako je naj jednostavnije za početak, mislim da ćeš biti zadovoljan napretkom, a posle ako se odlučiš za dalje uvek ima i komplikovanih rešenja.:rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 02/07/2018 at 9:25 AM, parabolis said:

...imam prepravljeni Grundig cd 35 sa 1540 dac-om, vrednost na linijskom izlazu je oko 2,5 volta, sto odskace od standardnih 2 volta, e sad kako zvuci, fenomenalno..., jednostavno zvuk plejera je pun, ima karakter, zvucnu sliku, atack......sve!IMG_20170326_123948.jpg

Pa sto ne spomenu da ti ga je radio onajisti kasapin iz Zajecara koga si predstavio ovde na primeru Quad 405?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

U tom pravcu sam i ja razmisljao, mislim da je bolje postepeno graditi sistem , a i investicija nije neka velika, javljam utiske.....hvala jos jednom na pomoci.

Pazi na te OP sa fet ulazima, uzemlji sebe i DAC na šuko i izbegavaj da pipaš izvode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Pazi na te OP sa fet ulazima, uzemlji sebe i DAC na šuko i izbegavaj da pipaš izvode.

Ok, sve jasno , znaci da budemo na istom potencijalu preko uzemljenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, ab-Co-axial said:

Ok, hvala. Nisam procitao, a lepo je nekada pohvaliti ako je zasluzeno kao sto je ukazano za los primer.

Ne bih ulazio u dalju dubiozu i analizu, ta prica je gotova.

Nije imao doticni gospodin samo sa mnom problema, vise njih se zalilo na njegove usluge i nacin poslovanja, ja ga zaobilazim i bolje mi je .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 02/07/2018 at 12:13 PM, Beli said:

Ne bacaj pare, najjednostavnije, a kvalitetno,  rešenje za implementaciju su ti transformatori ... probaj da nađeš ako možeš ovaj Iskrin ''poštarski'' trafo

5a7adf2483760_Iskra600_600trafosl.1.jpg.65af2076c89187c73d937fb6bdf7fe1e.jpg

https://m.kupujemprodajem.com/Prilagodni-trafo-600-600oma-53619189-oglas.htm

U tom slucaju za tebe ili @parabolis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...