Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

Probao sam na brzinu da pronadjem manual, al mrka kapa, to je kit kupljen na Alli expres-u (pretpostavljam), uslikacu danas malo detaljnije pa ce biti barem meni jasnije sta da radim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, ovo bi ti mogla biti zgodna alternativa za onaj Iskrin trafo, samo ne znam kako stoje stvari sa poštarinm i dažbinama ... na to bi možda mogao ZM da ti odgovori, on je nabavljao od njih trafojčiće za M2 i ostale SEF/DEF andramolje :)

5a7b05588fc3d_Edcor600_600small.jpg.7360e733e62fc8b55f8f33487dfecd22.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, NIXIE said:

Ako se odlučiš za lampe, ne trebaju ni OP ni signalni trafoi.B)

Sa trafojčićima nisu uporedivi ni OP ni lampe(naročito ako se onako diletanski koriste kao što to radi fikus), kako po jednostavnosti implementacije, tako ni po funkcionalnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Beli said:

Sa trafojčićima nisu uporedivi ni OP ni lampe(naročito ako se onako diletanski koriste kao što to radi fikus), kako po jednostavnosti implementacije, tako ni po funkcionalnosti.

Tačno je da je trafo naj jednostavniji, ali dobar trafo je skup i mislim da mu pre trafoa treba još i neki buffer. Šta dobija samo sa trafoom, ako je kilav izlaz sa DAC-a?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

wm8741, u datasheetu navodi da su output pins na pola napona napajanja , i sve k-ke navodi pod nazivnim opterecenjem od 10K

 

sto ce reci , mora buffer pre trafoa

 

ili 10K:10K trafo , pa buffer

ili buffer , pa moze i niskoimpedansni trafo posle

 

ako ce se koristiti samo SE izlaz , onda je najbolje integracija preko 10K:10K trafoa , pa SE buffer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

... ali dobar trafo je skup i mislim da mu pre trafoa treba još i neki buffer

loše misliš :) ... u ovom slučaju bafer ne treba,  plus još i ''filtrira'' ono VF đubre nastalo kao nusprodukt konverzije ... a što se tiče cena ... pogledaj prethodne postove;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Zen Mod said:

10K:10K trafo , pa buffer

E hebi ga, kuj mi kriv kad laprdam pre no što sam pogled'o datasheet ... sorry NIXIE, ovaj put si bio u pravu(bar što se tiče bafera) ... najzad :D

EDIT: Sad sam se setio, neskor je kriv, jerbo je on on rek'o da je stavio onaj Monacor-ov 600:600 trafo :rolleyes: ... znao sam da ja ne mogu nikako biti kriv, samo što se nisam odma' setio zašto :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Beli said:

loše misliš :) ... u ovom slučaju bafer ne treba,  plus još i ''filtrira'' ono VF đubre nastalo kao nusprodukt konverzije ... a što se tiče cena ... pogledaj prethodne postove;)

OK kako kažeš, ništa ga mnogo ne košta da proba te jeftinije trafoe ja sam samo malo sumničav prema jeftinim rešenjima. Ako DAC može na 600 oma trafo da se veže bez buffer-a, zašto da ne, dobije i balansirani i nebalansirani izlaz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Beli said:

E hebi ga, kuj mi kriv kad laprdam pre no što sam pogled'o datasheet ... sorry NIXIE, ovaj put si bio u pravu(bar što se tiče bafera) ... najzad :D

EDIT: Sad sam se setio, neskor je kriv, jerbo je on on rek'o da je stavio onaj Monacor-ov 600:600 trafo :rolleyes: ... znao sam da ja ne mogu nikako biti kriv, samo što se nisam odma' setio zašto :lol:

Oprošteno ti je.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je to moja sprava, ja bih za 20evra uzeo za početak 3xOPA2604 i zabo u ta podnožja, pošto nema sprežnih kondenzatora (a tako i izgleda na pločici), bilo bi jedno 3x bolje nego što jeste.

Nakon toga bi uradio AIKIDO CF imam i lampe razne (E88CC, 6N23P, 5670, 6N3PEV) i podnožja zlaćana, treba mi trafo 30VA i šaka delova na veroboard-u, onda bi to još bilo jedno 3x bolje od OPA2604. A u kutiji ima mesta za šta oćeš.

Na kraju balade bi zamenio sve elektrolite na pločici čisto da zakomplikujem posao, pa bi bilo i to bar 2x bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...