Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

nije zahtevniji. tacka. bolje radi od WIN7 - tacka

 

Malo koje govno od MS-a nisam probao. Ovo što citirah Miku, stoji. Čak je i manje zauzeće na disku - za sada nisam našao nešto što bi me iritiralo na duže staze. Da li zaista bolji, pokazaće vreme. Za sada, ja sam okej. Preskočio sam Vistu i 8/8.1... Biće da se zakačim na svaki drugi (ako 8 i 8.1 raačunam kao istu stvar...) ...

 

Sve što sam imao instalirano pod 7edmicom, funkcioniše i ovde... Daklem, ja ušao na žurku, a kakav će provod da bude, videće se. Za sada nemam nekih primedbi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko je vec dobio win 10, nek javi kakve su mu performanse u poznatim igrama u odnosu na 7-cu.

 

 

Sa najnovijim drajverima za graficku fps je maltene isti kao na win 7...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo koje govno od MS-a nisam probao. Ovo što citirah Miku, stoji. Čak je i manje zauzeće na disku - za sada nisam našao nešto što bi me iritiralo na duže staze. Da li zaista bolji, pokazaće vreme. Za sada, ja sam okej. Preskočio sam Vistu i 8/8.1... Biće da se zakačim na svaki drugi (ako 8 i 8.1 raačunam kao istu stvar...) ...

 

Sve što sam imao instalirano pod 7edmicom, funkcioniše i ovde... Daklem, ja ušao na žurku, a kakav će provod da bude, videće se. Za sada nemam nekih primedbi...

 

Slikaj to zauzece pa sacekaj jedno po godine da zakrka jedno dvanaes apdejata - ces vidish zauzece pa uporedi.

 

Zaboravljate kako je sedmica radila kad je instalirana pre jedno 6 godina.Instalirajte ponovo "chistu" sedmicu,pa ce te da vidite kako je brza.Ne mozete uporedjivati novo instaliran OS bez i jednog apdejta sa OS-om koji radi 6 godina i ima tacno 72 "velika" apdejta do sada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista ne razumem što se svi palite ko hepo? Oću metnit neću metnin novi BESPLATNI vindovz pa onda kupiti novi hardver i sl. gluposti da bi dobio isto ono što već imam ILI na taj način iskoristiti maksimalno postojeći hardver koji posedujem, LOL da da sigurno je baš tako!

 

Većina (kod kojih sam bio ili koje znam) imaju tako loše spore neispravne računare da sam se uvek čudio ZAŠTO novi i zahtevniji OS stavljati i dodatno mučiti računar tj hardver sa softverom kad je svakako preslab i za prethodnu (manju, slabiju itd) verziju vindovza?!

Ljudi šta god koristili na računaru uvek imate hardver koji izvršava softver a koji onda opet izvršava softver, kapiš?

 

Moja preporuka svima koji imaju tako dobar hardver kao npr. Mika da lepo stave vin10 + dodate u virtualnu mašinu još jednom 10 pa da imaju vindovz 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!

ili

da lepo ostave vin7 (kolko god bitni os) jedini ovde "bit" je zbog količine memorije (a realno NIKOME ne treba više od 3,xxGB) i da kad već žele nešto pametno da urade dokupe još jedan hard disk (ne ssd jer su to bačene pare bolje dva harda u rejd modu) ili veći monitor!

 

Ja na par računara imam vindovz XP 32 BITNO i radi u svakom pogledu SVE ali BAŠ SVE brže nego sve ostale verzije.

Tamo gde sam dobio original vin8.1 ili vin7 (laptop, netbook) naravno da nisam stavio XP jer tamo nije ni BITNA brzina...

 

E sad instalirajte BESPLATNU najnoviju verziju 10-tku ali nemoj posle da bude, nisam znao...

:wink2:

P.S. ne bi ja bacao pare na DIGITALNI HARDVER već bi radije kupovao ANALOGNE PLOČE :oke:

 

Upravo vako.

 

M4rk1z :wink2::wavecry:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Instalirajte ponovo "chistu" sedmicu,pa ce te da vidite kako je brza

 

 

Ja sam sedmicu friško (re)instalirao pre dva meseca. Format c: pa čisto...

 

post-13-0-47008800-1438191629_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slikaj to zauzece pa sacekaj jedno po godine da zakrka jedno dvanaes apdejata - ces vidish zauzece pa uporedi.

 

Zaboravljate kako je sedmica radila kad je instalirana pre jedno 6 godina.Instalirajte ponovo "chistu" sedmicu,pa ce te da vidite kako je brza.Ne mozete uporedjivati novo instaliran OS bez i jednog apdejta sa OS-om koji radi 6 godina i ima tacno 72 "velika" apdejta do sada.

 

Probaj 8.1 da vidiš kako to radi... sa gooomilom apdejta. Ostavlja win7 u prašini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba da uporedite surf sa iOS8 i Win8  :wink2: pa da vidite i osetite razliku, tolko o pc kantama i prašini...   za igre je XP mama, može i 7 ali optimizovan tj lite...     AKO NEKOME TREBA (lite zauzima jedan cd) mogu da ga bačim na megu, takođe imam i video kako rešiti aktivaciju pa da se metne win10 gore...   kome treba neki link neka viče  :whistle2:  tu sam još malo, uradim domaći pa odo na spavanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ovo je OK za surf, totalno ne zahtevno na prosečnom "starom" hardveru (nemate pojma kolko sve može brže nego na vindovzima) može i na starijim powerpc mekovima, ko ima stare makine malo vremena i dobre volje neka proba...   po meni sve je kompletnije i od linuxa, koga mrzi eto mu vin10  :oke:

post-1515-0-38380300-1438193925_thumb.jp

post-1515-0-52234100-1438193935_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj... sta vi radite sa racunarima, za sta ih koristite, mozda je najvaznije pitanje kad se ocenjuje upotrebna vrednost OS?

 

Strikane da ti iskreno kazem u poslednje vreme da mlatim praznu slamu po vorumima.

 

I naravno posto je ovo Du it Yorself forum ako ugledam neku kvalitetnu prcaljku u akciji - skidam da se uradim sam,a ujedno oslushkujem i muziku - jer gdejsu dobre prce tu je i luzles zvuk sa najnoviju popularnu muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...