Jump to content
shonne

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija

Recommended Posts

Windows 8.1 Embedded Industry Pro - maksimalno očišćen korišćenjem MSMG ToolKit_v8.8.7z (zadnja verzija ne uklanja komponente). Klasična instalacija - Win PE pravila problem. Ista mašina, skripta za optimizaciju. Dobio bolje rezultate.

Foobar (zadnja beta, buffer 50ms) - ASIO2 (podešen driver) - ASIO4ALL 2.14 (podešen sa min bufferima):

8_1emb.thumb.png.ae16ff6c457456d9cca84fbad919fcae.png

Sledeće je da maksimalno očistim en_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_74865958 pa da vidimo kako se on ponaša.

^   pa govno od sistema. da izvinete.  

a vidi se i po latenciji da je bolji win 8.1 . a i win7

6 hours ago, Nesic said:

maksimalno očišćen korišćenjem MSMG ToolKit_v8.8.7z (zadnja verzija ne uklanja komponente).

WES7 nisam probao da smanjim sa ovim....

:buehehe:

@Nesic probaj Install.esd WES7 da konvertujes u install.wim i dodatno ga smanjis sa ovim...

kapiram da bi ceo trebao da bude oko 2GB kad se instalira :D

Sređeni Windows 8.1 Pro (SW_DVD9_Win_Pro_8.1_64BIT_English_-2_MLF_X19-49879.ISO) ima gotovo identične latencije kao i Embedded verzija, te je možda i bolje koristiti Pro verziju zbog aktivacije.

Evo kratak rezime sa danasnjeg skoro pa celodnevnog testiranja...

Instaliran WES7, na njemu Foobar sa ASIO2 i JRiver. Definitivno pobedjuje JRiver iako mi je na prvo slusanje Foobar bio bolji... sa JRiver je bas kontrolisaniji, glasovi imaju i vise i nize tonove dok je sa Foobar sve nekako kompresovano i ne cuju se jasno svi tonovi...

Kada sam vec izdvojio skoro ceo dan testirao sam i razliku izmedju FLAC fajla i istog fajla prebacenog sa JRiver-om u WAV... WAV je pobedio... Razlika izmedju FLAC-a i WAV-a je bila takva da je FLAC zvucao mumlavo naspram WAV-a... definitivno cu sve konvertovati u WAV i sve sto grebujem grebovacu direktno u WAV....

U ponedeljak treba da mi stigne HP ProDesk 600 G3 Desktop Mini sa M2 SSD-om i 8GB RAM-a, ono sto mi je jos preostalo je da na njega probam AP linux i da uporedim sa ovim racunarom sa WES7 pa da presecem sta ostaje kao izvor...

Stari ThinkPad E135, AMD E300 CPU 1.3GHz. Ovo ispada da je minimum servisa sa kojima i dalje sve funkcionise. Kad ubjem i Workstation, ne mogu da pustam muziku sa NASa, u lokalu i dalje radi...

Latency.thumb.png.82b3395bcb768f426f6bf0369c2a82b5.png

services.png