Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

pre 33 minuta, Zen Mod reče

kolika je dubina ljudske povrsnosti i neznanja

Moram da kažem gazdi da neće da mi radi više računajka za mesec dana, vreme je za novu. :phil_04:

Ako ne poveruje, namestićemo da ne radi. :jamaica:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, чика-Брка said:

jer W10 je govno.

Kako se uzme :)

Radi Win10 fino.

Ako ćeš punu podršku za nove CPU, a gotiviš ili ti je neophodan Win, trebalo bi da se pređe na Win10.

Ako imaš star hardver, onda ti ne treba. Jedino te nove verzije softvera mogu ukakiti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

Ako ne poveruje, namestićemo da ne radi. 

Imao sam nekada davno upaljač za plinski šporet, neka ruska staramajka. GND se povezivao krokodilkom, a varnica beše lepih 8-10mm. E to je služilo kad mi vrate nešto sa reklamacije kao "ispravno".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, regularan LTSC iz kog sam uklonio telemetriju, biometriju, user behavior learning, feedback, bing, multimediju, statistike, consumer experience improvement, suggested content, wersvc, app tracking, prepoznavanje rukopisa, steps recorder, lokacijske servise, sinhronizaciju izmedju uredjaja i sve ostalo sto ne koristim i dobio masincinu koja radi samo ono sto treba da radi. Ugasio sam i swap file da mi ne drlja po ssdu. Iskljucio sam turbo mod procesora i ne vidim nikakvu razliku u performansama, ali su mi svi laptopi hladniji i duze mogu da ih koristim na bateriji.

 

image.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/10/2021 at 12:11 PM, Zen Mod said:

e, nije slika ......... al msm kolika je dubina ljudske povrsnosti i neznanja

pajz teks strucno novinarski

kad se sad nisam smrzo i bacio racunjar kroz prozor, nece vise da mi radi

https://www.blic.rs/biznis/strategija/ove-kompjutere-mozete-da-bacite-od-5-oktobra-proverite-da-li-ste-na-spisku-ako-jeste/rezeenx

Pa ovo plate prodavci kompjutera, pa de prođe, prođe. 

Izmenjeno od Kuršum
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko hoće da proba ove stripped to the bone verzije Win 10 (Pro i LTSC) nek se javi preko PP, da ne postavljam linkove ovde. Da napomenem da je vrlo moguće da se ne prepozna kompletan hardver PC-a, pa je potrebno naknadno odraditi instalaciju (info pokupite preko Hardware Ids iz device managera). Postoje aplikacije koje same nalaze drivere i vrše instalaciju, ukoliko se ne snalazite (IObit Driver Booster recimo). Boot fleška preko Rufusa.

Ukoliko je potrebna podrška za latinicu i ćirilicu (samo tastatura) mogu pomoći sa par DLL i registry fajlom.

Verzije:

Quote

Windows 10 Pro 2104.1147 Super Lite

This version is the same as the lite version, the difference is the following components are removed :

remote desktop service, remote differential compression, windows firewall GUI, azure active directory, internet explorer, messaging service, windows search, windows media player, photo viewer, paint, all hyper-v, calculator, netlogon, virtual hard disk, recovery agent, capture picker, capture service, snipping tool, display switch, dolby codec, media streaming, windows connect now, focus assist, push notification service, few drivers, dism 32 bit, legacy component, taskbar popups, windows nat driver, share media control panel, clipboard user service, windows provisioning, app identity service, file trace minifilter, AAD broker plugins, animation manager 32 bit, file picker UI 32 bit, kerberos client 32 bit.

Enable dark mode by default
Enable auto login option control userpasswords2
Auto Administrator login

Architect 64bit
Size: 1gb (ESD)

Please keep in mind this build for advanced users only!
Dedicated for old pc, English language only and dont expect all feature are here or function will working as normal.

 

Quote

Windows 10 Enterprise LTSC 1809.1999 Super Lite

This version is the same as the lite version, the difference is the following components are removed :

remote desktop service, remote differential compression, windows firewall GUI, azure active directory, internet explorer, messaging service, windows search, windows media player, photo viewer, paint, all hyper-v, calculator, netlogon, virtual hard disk, recovery agent, capture picker, capture service, snipping tool, display switch, dolby codec, media streaming, windows connect now, focus assist, push notification service, few drivers, dism 32 bit, legacy component, taskbar popups, windows nat driver, share media control panel, clipboard user service, windows provisioning, app identity service, file trace minifilter.

Enable dark mode by default
Auto Administrator login

Architect 64bit
Size: 0,99gb (ESD)

Please keep in mind this build for advanced users only!
Dedicated for old pc, English language only and dont expect all feature are here or function will working as normal.

 

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala gospodine Nešiću.
Ispravno, preko PP, da Vas ne mučimo dok stvarno ne zatreba.
Ja sam sad konkretno u preturanju raznih sajtova ne bih li pronašao policu koju bih kopirao (Da bude HiFi ali i da ima elemenata obične police u dnevnoj sobi. Morski zahtev[emoji16] kao i sve kod mene).
Još jednom hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čak i alatke koje (pre)pakuju Win u nešto manje su sumnjive. NLite i slično....

Jedini siguran način je sve ručno da sabiješ i smanjiš - ali ni onda nisi siguran da nije ostalo nešto za praćenje od samog Windowsa :risitas:

 

Zato mi je mnogo mnogo lakše da se mlatim i pravim Hakintoše.

Skoro sve radi na MacOS što ima i pod WIN.......:D

Jbg....Ko ne veruje ni njima...Linux.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...