Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Mikorist said:

Kako svira ? :D

Kmeeeeee kmeeeeee... tako svira 24/7 :) Beba nas otkida sa plakanjem na svaka 2 sata i ne znam ni kako se zovem a pogotovo nemam vremena za ovo... a da bi se odmorio od plakanja vodim drugog klinca na trening...  :)

 

Pokusacu veceras posle treninga da instaliram i probam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen Mod Hvala... videcemo... nikad se ne zna... mozda jos 1 ako nagovorim zenu, ali jos 2..... tesko na vise nivoa :)

Mali update, skripta radi, samo ako imate IDE hard obrisite deo koji radi disable IDE.... takodje ukoliko vam se po instalaciji zakuca na "starting services" onda pre instalacije u onom prozoru uradite format hard diska i proci ce kako treba (kliknuti na slovo "F").

Sada cu ASIO2 da instaliram i ako uspem da pustim na brzinu da cujem par pesama pred spavanje... a sutra malo detaljnije oslusnuti....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo vremena danas imao, a ovo mi je bilo must probati. Odradio install i podešavanje na laptopu (nisam ubacio sve drivere za lap, većinu win nije našao, odradim to drugi dan... pa da se ponovo pokrene Optimizacija).

Sistem:

Sztem.thumb.png.91c41ff910ec1c898cd424c0bd3ce984.png

Nije prikačen nikakav DAC trenutno, pa ide preko integruše (HDAD - Microsoft driver). Nemam ASIO za nju, pa ubačen ASIO4ALL.

Foobar (zadnja beta, buffer 50ms) - DS - HDAD:

HighDefAudioDriver.thumb.png.ce4246ecb16832d3f6268669350749ad.png

Foobar (zadnja beta, buffer 50ms) - ASIO2 (podešen driver) - ASIO4ALL 2.14 (podešen sa min bufferima):

ASIO2.thumb.png.81b504914637ab0cb8e4baaec482318a.png

Svira, nema puckanja niti ikakvih gličeva. ITP latency gotovo ne prelazi 50uS ako se sistem pusti da samo svirka (gore zabeležene brojke usled otvaranja prozora, itd... - sve se manifestuje kroz latenciju).

EDIT: Ima ipak pikova ako se ASIO4ALL buffer postavi na 64 samplova kao na slici. Pomeranjem na 72 i sve je OK. ASIO2 driver podešen kao na Mikinim screenovima. WASAPI2 nije hteo da radi korektno.

Uzgred, prateći temu na DiyA vezano za ARTA sistem, Mateljan je par puta akcentovao prednost Win 8.1 audio podsistema u odnosu na Win 7. Možda bi bilo interesantno probati Win 8.1 Embedded.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kontam kad nadjem vremena pa da preteram, pa upamtim kad sam preter’o. Gasio sam još servisa kojekakvih, ali sve to posle ponoći pa nisam im’o mozga dupamtim koje. Još radi.

Dveiljadarku planiram da sakatim u virtualboxu dokle god radi, pa posle isto tako na pravoj mašini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sistem još više može da se sreže sa MSMG ToolKit-om ( https://forums.mydigitallife.net/threads/msmg-toolkit.50572/ )

Podržava:

  • Windows 7 with SP1 (All Editions)
  • Windows Embedded Standard 7 with SP1
  • Windows Thin PC
  • Windows Server 2008 R2 (All Editions)
  • Windows 8.1 (All Editions)
  • Windows Embedded 8.1 Industry (All Editions)
  • Windows Server 2012 R2 (All Editions)
  • Windows 10 Threshold 1, 2, Redstone 1, 2, 3, 4, 5, 19H1 (All Editions)
  • Windows Server 2016, v1709, v1803, 2019, v1809 , v1903 (All Editions)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocu i ja da nesto izjavim za Dnevnik... :) 

Dakle, instalirano je na matorom HP d530 sa Intel Pentium 4 na 2.8 GHz i sa 512 MB RAM-a! 

BEZ Foobar-a maksimalna izmerena latencija je 68us (obicno se vrti oko 20us), dok je SA Foobar-om maksimalna izmerena 535us (obicno se vrti oko 100us).

E sad... Sto se tice zvucnog utiska, na prvi "zvuk" mi je zvucalo bolje nego laptop sa Jriver-om... Onda sam uzeo Jriver i prebacio ga na isti ovaj HP sa Foobar-om i probao razliku izmedju "plejera"... Foobar je definitivno bolje zvucao... Ovaj utisak nisam imao na laptopu jer mi je tamo Jriver bolje zvucao. Predpostavljam da ovom utisku nije doprinela razlika izmedju plejera vec sam ASIO2. 

Ono sto mi je jos preostalo je da probam na laptopu Foobar sa ASIO2... da vidim da li ce i tu bolje zvucati Foobar... a onda poredjenje laptop sa windows 10 po default-u i ovaj matori HP d530.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows 8.1 Embedded Industry Pro - maksimalno očišćen korišćenjem MSMG ToolKit_v8.8.7z (zadnja verzija ne uklanja komponente). Klasična instalacija - Win PE pravila problem. Ista mašina, skripta za optimizaciju. Dobio bolje rezultate.

Foobar (zadnja beta, buffer 50ms) - ASIO2 (podešen driver) - ASIO4ALL 2.14 (podešen sa min bufferima):

8_1emb.thumb.png.ae16ff6c457456d9cca84fbad919fcae.png

Sledeće je da maksimalno očistim en_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_74865958 pa da vidimo kako se on ponaša.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...