Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Najmanji (najbrzi) Windows7 koji postoji
DGcfs4pXUAE_W2Q.jpg.b4ba6a1a7d9d3ab0be141261e6a9c2b3.jpg
https://cloud.mail.ru/public/MAxW/Zsi3GZ7Fr
U zavisnosti koja je masina 32bit/64bit se samoinstalira. 

Miko da li ste probali ovaj Windows kao “HiFi” OS?
Pitam iz razloga sto koliko shvatam osnovni problem Windows-a kao app servera za bilo koji player je sto podiže sijaset stvari nepotrebnih za audio i tako “narušava” kvalitet tona.
Zato su, ako sam dobro shvatio, i napravljene apps poput Fidelizer sa idejom da po isključuju sve nepotrebno dignuto sa Windowsom i OS-računar prepuste samo playeru i drajverima za neophodan hardware.
Trenutno ja koristim Windows 10 i Fidelizer (čak i ja primećujem da je zvuk kvalitetniji posle Fidelizer-a) pa me ustvari zanima da li bi ovaj naj ošišaniji Windows mogao upravo zbog tog "kvaliteta" što je ošišan, da se koristi bez Fidelizer-a npr. a da zvuk ostane kvalitetan.
Zahvaljujem na odgovoru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:


Miko da li ste probali ovaj Windows kao “HiFi” OS?
Pitam iz razloga sto koliko shvatam osnovni problem Windows-a kao app servera za bilo koji player je sto podiže sijaset stvari nepotrebnih za audio i tako “narušava” kvalitet tona.
Zato su, ako sam dobro shvatio, i napravljene apps poput Fidelizer sa idejom da po isključuju sve nepotrebno dignuto sa Windowsom i OS-računar prepuste samo playeru i drajverima za neophodan hardware.
Trenutno ja koristim Windows 10 i Fidelizer (čak i ja primećujem da je zvuk kvalitetniji posle Fidelizer-a) pa me ustvari zanima da li bi ovaj naj ošišaniji Windows mogao upravo zbog tog "kvaliteta" što je ošišan, da se koristi bez Fidelizer-a npr. a da zvuk ostane kvalitetan.
Zahvaljujem na odgovoru.

Ne. Ja sam zastupnik teorije da  HiFi računar treba da bude zver u smislu hardvera. A da OS ne bude ošišan kao kompezacija.

OS treba da ima monolitni kernel kao MacOS ili Real Time kernel kao Ubuntu Studio.

Ovi mali sistemi su napravljeni za stare računare ili za računar tipa raspberry pi.

Najbolji računari za audio imaju realtime OS tpa ELK

https://www.mindmusiclabs.com/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne. Ja sam zastupnik teorije da  HiFi računar treba da bude zver u smislu hardvera. A da OS ne bude ošišan kao kompezacija.
OS treba da ima monolitni kernel kao MacOS ili Real Time kernel kao Ubuntu Studio.
Ovi mali sistemi su napravljeni za stare računare ili za računar tipa raspberry pi.
Najbolji računari za audio imaju realtime OS tpa ELK
https://www.mindmusiclabs.com/
 

Zahvaljujem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne. Softver se namerno razvija tako da moraš da kupiš novi hardver.

U ex ex ex firmi matori kolega dizajner radio godinama na pentium 3, windows 98, u corelu 8 i photoshopu 7 odbijajući da koristi nov komp/softver upravo iz tih razloga. Čovek crtao pa rasturao, dokazujući da ne trebaju sve te novotarije... radilo sve brzo kod njega, dok se mi mučili sa najnovijim mašinama, win7, corel x3, photoshop cs2 se ozbiljno kočio... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Windows 98 SE je jedan od najstabilnijih Windows. Zajedno sa Windows 2000.

XP je OK. Windows 7 je OK. Ovo sve između i posle je teški šit. 

Ukapirali su da ne sme operativni sistem više da bude stabilan i lak za korišćenje, moraju da uzmu pare za obuku, održavanje sistema,  za reklame i za špijuniranje, dobra je to lova.

Tu na kursu će lepo svima da objasne šta ne sme nikako da se radi, a prećutaće za špijuniranje i ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Ne. Softver se namerno razvija tako da moraš da kupiš novi hardver.

U ex ex ex firmi matori kolega dizajner radio godinama na pentium 3, windows 98, u corelu 8 i photoshopu 7 odbijajući da koristi nov komp/softver upravo iz tih razloga. Čovek crtao pa rasturao, dokazujući da ne trebaju sve te novotarije... radilo sve brzo kod njega, dok se mi mučili sa najnovijim mašinama, win7, corel x3, photoshop cs2 se ozbiljno kočio... :)

znam njih par koji imaju AP measurement sisteme za audio - jos uvek namenski komp sa W98 , backup nekoriscena mainboard u ormanu ......

jes se pojavio najnoviji USB interface koji omogucuje da ga prikljucis na sta oces (zeljkor to ima) , ali ovo radi i radice , dok god je backup mobo ziva

takodje ista ekipa jos uvek koristi P-Cad za crtanje sema i plocica

ene , svi znamo da je OS audio-visual-komunikacijski paket .......  ako neko ima specijalisticku primenu za isti , ikoji ce mu andrak sve ostalo

ja se uvek pitao sto ne mogu da deinstaliram milion stvari iz Win , kad mi ne trebaju

sa Linuxima sam krenuo onomad da se zezam , ali nisam imao ni vremena ni potrebe - sve pare koje sam ja mogao da zaradim sa kompovima (tudjim) su bile vezane za Win i being actual u istom ......

msm, boli me briga koji OS i ciji je , bitno da me ne kosta nista , i da mi radi posao :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Mogu da kažem nakon što sam probao da je Windows 7 Embedded Standard 64bit,

nešto najbolje što postoji . Ceo sistem se učitava iz RAM. Napravljen je za mini PC računare.

https://mega.nz/#!lw83jAIb!XewdPA0UMMb7FDZegl_AGDgmBNNTskNn27SzvZ8JDYw

napravi se USB sa

https://rufus.ie/

F1 -------->  Win7 installation

F2 -------->  Win7  PE

(videti - http://reboot.pro/topic/21759-windows-7-embedded-standard-sp1-x86-x64-pe/)

izbere se F1

Kad se podigne mini Win PE - na Desktopu se nalazi sve što treba za instalaciju.

Instalira se sa Install.esd fajlom i programom koji ga ekstraktuje . Šifra se nalazi na USB - zapišite je na papir

i kad se stavi na ozbiljan računar jede ga. Brže i bolje radi od Puppy Linux 

Capture.PNG

bukvalno nikakav apdejt nisam instalirao - samo potrebne drajvere i foobar2000

Capture4.PNG

sve to zajedno - na hard disku zauzima neverovatnih 5.37 GB

Capture3.PNG

još sam pokrenuo CAD Windows 8.1 Audio Optimization V1.0.cmd

koji je poskidao dodatno sve što ne treba - i optimizovao ga za AUDIO

Nakon toga fidelizer - da se foobar učitava u Real Time .

ovo leti kako radi .

 

jedino dodatno što je instalirano je KB3033929 - jer Topping panel zahteva taj dodatak.

Capture2.PNG

:worship::jump::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio napisem kako se   instalira. 

Klikne se na ppApps shortcuts....Kad se pojavi winNtsetuptool klikne se na njega. Na desktopu ce da se pojavi potom win 7 64 ili x86 

Unesu se putanje - pod tweaks sve stiklira - formatira disk ako treba sa F- klikne setup I to je to.  Disk mora da je MBR ne GPT...ne radi instalacija pod GPT...

1566318857925-1115942670.jpg

 

 

 

Još jedan skirnšot:D

Capturemiko.PNG

Fideliser is great with Foobar IMHO. Stavite da foobar radi u realtime

Bruka ...zvuk ne želim da opisujem - jednostavno sami instalirajte sve ovo i čujte

Sistem se diže od BIOS do Desktopa za 3 sekunde kod mene - još nemam SSD:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...