Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Naleteh danas u novinama na ovaj članak.

Sudeći po istraživanju koje je sprovela kompanija Vanson Bourne, prebacivanje sa PC-ja na Mac sa sobom donosi jednu veliku prednost.

 

Ljudi koji su uradili upravo ovo prijavili su da se osećaju mnogo produktivnije.

Do ovog zaključka došlo je čak 97 odsto njih.

Apple, kompjuteri, racunari, MacBook Air

Foto: Tanjug/AP

Ovi rezultati bi trebalo da budu prilično zabrinjavajući za Microsoft jer veliki deo njegovog posla dolazi upravo od poslovnih korisnika. U slučaju da oni u većem broju krenu da se prebacuju na Appleove kompjutere, to bi mogao da bude veliki problem.

Sudeći po dobijenim podacima od velikog broja različitih korisnika iz brojnih poslovnih sfera, 79 odsto njih tvrdi i da ne bi mogli da obavljaju svoje poslove bez Maca.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, mrcelavi said:

Naleteh danas u novinama na ovaj članak.

Sudeći po istraživanju koje je sprovela kompanija Vanson Bourne...

U koj procenat ljudi spadam ja koji sam osetio drastičan pad produktivnosti kada sam prešao sa Win10 na Mac? Photoshop, Illustrator i programi za pisanje koda za sajtove. Da ne pričam o brzini, PC u istoj konfiguraciji bukvalno 8x brži.

Mislim da ta Vanson Bourne kompanija ima dil sa Apple-om. Osx je sranje, iako baš reklamiraju njegovu nadmoć nad Windowsom kao svoju osnovnu prednost. 16 godina zarađujem za život na Windowsu, od toga 6 meseci probao Mac i rekao: nikad više. Ne plaća me niko iz microsofta da reklamiram... jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mane Linuxa: audio podrška visoke definicije (> = 96KHz,> = 24bit) je obično nemoguće podesiti bez upotrebe konzole. Problemi sa podešavanjem hardvera (kao što su touchpad-ovi u najnovijim laptopovima, veb kamerama ili Wi-Fi karticama, na primer, 802.11ac i USB Wi-Fi adapteri se jedva podržavaju pod Linuxom i u mnogim slučajevima su neupotrebljivi). Moja Wi Fi Broadcom kartica jedva je upotrebljiva ili potpuno neupotrebljiva pod Linuxom.
Suze (tearing ) dok gledate video snimke visoke rezolucije- (NVIDIA je potvrdila da  specifično zaobilazno rešenje postoji, ali uzrokuje degradaciju performansi) “it's an X.org feature” Linux drajveri su obično mnogo gori (zahtevaju mnogo mozganja, tj. ručnu konfiguraciju) od Windovs / MacOS drajvera u pogledu podrške nestandardnih rezolucija ekrana, veoma visoke rezolucije ekrana (a.k.a. HiDPI) ili prilagođenih brzina osvežavanja.

Mane Windows
Preuzima na vašu mašinu razne apdejtove i programe, a vi to ne tražite.
Agresivni pokušaji da se sam (do)instalira preuzimajući vaš računar u tom procesu.
Šalje nepoznate i / ili šifrovane podatke poznatim i nepoznatim trećim stranama.
Šalje lične identifikacione podatke poznatim i nepoznatim trećim licima.
Teško je ukloniti sve te stvari do kraja. Zapravo skoro je nemoguće.
Podrazumevano koristi vasu mrezu za distribuciju ažuriranja drugim korisnicima u vašoj blizini.Visual Studio 2015 C ++ kompajler tajno ubacuje telemetrijski kod u binarne datoteke.
Ažuriranje Windows 10 blokira sve drajvere koje Microsoft nije potpisao.
Ukratko, izgleda kao špijunski operativni sistem, miriše na špijunski operativni sistem, radi kao špijunski operativni sistem i jeste špijunski operativni sistem. I na Windowsu se javljaju Suze (tearing ) dok gledate video snimke visoke rezolucije. Par puta sam čupao kosu iz korena.

Mane MacOS
Slično nedostatku  liste naslova igara, MacOS takođe trpi još jedan nedostatak koji se kreće od ekosistema ograničenih aplikacija. Windows ima više programa, a programeri prvo razmatraju razvoj i pisanje  programa za ovaj operativni sistem.Kompatibilnost hardvera je veoma ograničena u poređenju sa milionima mogućih kombinacija za Windovs i Linux.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mane Linuxa: audio podrška visoke definicije (> = 96KHz,> = 24bit) je obično nemoguće podesiti bez upotrebe konzole. Problemi sa podešavanjem hardvera (kao što su touchpad-ovi u najnovijim laptopovima, veb kamerama ili Wi-Fi karticama, na primer, 802.11ac i USB Wi-Fi adapteri se jedva podržavaju pod Linuxom i u mnogim slučajevima su neupotrebljivi). Moja Wi Fi Broadcom kartica jedva je upotrebljiva ili potpuno neupotrebljiva pod Linuxom.
Suze (tearing ) dok gledate video snimke visoke rezolucije- (NVIDIA je potvrdila da  specifično zaobilazno rešenje postoji, ali uzrokuje degradaciju performansi) “it's an X.org feature” Linux drajveri su obično mnogo gori (zahtevaju mnogo mozganja, tj. ručnu konfiguraciju) od Windovs / MacOS drajvera u pogledu podrške nestandardnih rezolucija ekrana, veoma visoke rezolucije ekrana (a.k.a. HiDPI) ili prilagođenih brzina osvežavanja.
Mane Windows
Preuzima na vašu mašinu razne apdejtove i programe, a vi to ne tražite.
Agresivni pokušaji da se sam (do)instalira preuzimajući vaš računar u tom procesu.
Šalje nepoznate i / ili šifrovane podatke poznatim i nepoznatim trećim stranama.
Šalje lične identifikacione podatke poznatim i nepoznatim trećim licima.
Teško je ukloniti sve te stvari do kraja. Zapravo skoro je nemoguće.
Podrazumevano koristi vasu mrezu za distribuciju ažuriranja drugim korisnicima u vašoj blizini.Visual Studio 2015 C ++ kompajler tajno ubacuje telemetrijski kod u binarne datoteke.
Ažuriranje Windows 10 blokira sve drajvere koje Microsoft nije potpisao.
Ukratko, izgleda kao špijunski operativni sistem, miriše na špijunski operativni sistem, radi kao špijunski operativni sistem i jeste špijunski operativni sistem. I na Windowsu se javljaju Suze (tearing ) dok gledate video snimke visoke rezolucije. Par puta sam čupao kosu iz korena.
Mane MacOS
Slično nedostatku  liste naslova igara, MacOS takođe trpi još jedan nedostatak koji se kreće od ekosistema ograničenih aplikacija. Windows ima više programa, a programeri prvo razmatraju razvoj i pisanje  programa za ovaj operativni sistem.Kompatibilnost hardvera je veoma ograničena u poređenju sa milionima mogućih kombinacija za Windovs i Linux.

Nerado priznajem da se i moje iskustvo potpuno poklapa sa ovim što ste napisali[emoji3].
Post kao i obično, sjajan!
Pu, pu, pu nećete valjda opet dati prednost IT-ju? Pa to Vam je posao a ono-Sissy je zadovoljstvo[emoji3].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Aleks said:

U koj procenat ljudi spadam ja koji sam osetio drastičan pad produktivnosti kada sam prešao sa Win10 na Mac? Photoshop, Illustrator i programi za pisanje koda za sajtove. Da ne pričam o brzini, PC u istoj konfiguraciji bukvalno 8x brži.

Mislim da ta Vanson Bourne kompanija ima dil sa Apple-om. Osx je sranje, iako baš reklamiraju njegovu nadmoć nad Windowsom kao svoju osnovnu prednost. 16 godina zarađujem za život na Windowsu, od toga 6 meseci probao Mac i rekao: nikad više. Ne plaća me niko iz microsofta da reklamiram... jbg.

ovo prvi put u životu čujem:o

mac i5, 8gb rama I 256ssd je nešto najbrže što sam imao u rukama, bukvalno trenutni odziv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows je kao razmažena - uobražena pič-a, stalno mu nešto fali, stalno moraš da mu tetošeš i pričaš kako je najbolji, najlepši, da mu dokupljuješ  cipelice i haltere a onda te ta pič-a ogovara sa svima i još ti traži PARE za svoje  usluge. 

S druge strane je domaćica umazana u brašno koja samo radi i radi, ne brekće ne žali se i kad si je jednom kupio na venčanju, više nema plaćanja, podmlađuje se za dž. i promenom imena ne traži ponovo par stotina jura. I da, ne voli da ogovara.

Sve se na kraju svodi na stvar ukusa i izbora:  sadista ili mazohista, šta ima koj moj da se ubeđujemo koji je bolji. Koji ti bolji, taj furaš i kraj. 

Izuzimaju se oni koji zbog specifičnih zahteva moraju a su u datom okruženju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, crni. said:

ovo prvi put u životu čujem:o

mac i5, 8gb rama I 256ssd je nešto najbrže što sam imao u rukama, bukvalno trenutni odziv

Ali pazi ovaj starac ubija i dan dans kako fercera. Zbog godišta ne mogu da instaliram Mojave zbog grafičke.

Ne pratim kave su cene u Srbiji za polovne MacBook Pro, ovde mogu da se kupe od 250 do 400 odilično očuvani stariji modeli, oni dve tri godine stari su papreni jbg. Šta god da si čovek priušti odmoriće se i uživati u korišćenju.

Screen Shot 2019-06-23 at 09.06.12.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

ovo prvi put u životu čujem:o

mac i5, 8gb rama I 256ssd je nešto najbrže što sam imao u rukama, bukvalno trenutni odziv

Ja te pozivam kod mene u firmu na kafu, sedi za moj bivši komp, mac mini i5 sa 10GB rama (nadograđeno od 2x2, sada je 2+8), 512GB hard, i pokušaj recimo da uključiš safari i posetiš diyaudio.rs. Popićeš pola kafe dok se to desi!!! Da se razumemo, mašina je izmučena procesima jednako kao windows, localhost apache, mysql, postgre sql, mysqli, updejtovana na najnoviji softver, ali sve je to isto tako i na win, na kome neće ni da se ohladi kafa, a već se resetovao recimo!

@Mikorist To da Win preuzima sam softver i instalira kad on hoće vidim kao abnormalnu manu, ali win korisnici su već navikli na te i slične sado mazo varijante iz MSa... A za špijuniranje me zabole, eno mogu da ukradu najnoviji nacrt za Visaton kutije... :rofl:

Mislim, dečko novi radnik došao prošle godine, bio slobodan samo Mac, kukao ko suro pile skoro 10 meseci dok nije dobio PC!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Aleks said:

Ja te pozivam kod mene u firmu na kafu, sedi za moj bivši komp, mac mini i5 sa 10GB rama (nadograđeno od 2x2, sada je 2+8), 512GB hard, i pokušaj recimo da uključiš safari i posetiš diyaudio.rs. Popićeš pola kafe dok se to desi!!! Da se razumemo, mašina je izmučena procesima jednako kao windows, localhost apache, mysql, postgre sql, mysqli, updejtovana na najnoviji softver, ali sve je to isto tako i na win, na kome neće ni da se ohladi kafa, a već se resetovao recimo!

@Mikorist To da Win preuzima sam softver i instalira kad on hoće vidim kao abnormalnu manu, ali win korisnici su već navikli na te i slične sado mazo varijante iz MSa... A za špijuniranje me zabole, eno mogu da ukradu najnoviji nacrt za Visaton kutije... :rofl:

Mislim, dečko novi radnik došao prošle godine, bio slobodan samo Mac, kukao ko suro pile skoro 10 meseci dok nije dobio PC!

 

Zaključuješ prema jednom mac mini sa kojim očigledno nešto nije u redu ( hardverski). 512 giga hard upućuje da je to klasičan HDD što usporava i Win i Mac mašine.

Moj muzički Win PC fura SSD i brz je kako munja sa 8 giga rama. Neki dan sam ubacio novu matičnu i naravno počelo kecanje sa monitorima baca sliku samo na Tv u rezoluciju 800x nešto i nemožeš ništa da promeniš. Znači juri novu grafiku jer sa integrisane nema vajde. Ubacim stari klasični HDD sa Win 10 sreća uspe da ga prepozna matična (ista firma) furaju oba monitora ali ne da je sporo nego katastrofa 2 minute čekam Foobar da se pokrene.  Hoću reći da taj mac mini verovatno ima sličan problem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

nadograđeno od 2x2, sada je 2+8

Ovu konfiguraciju nesimetricnih memorija po kanalu treba izbegavati. Bolje je 2x4 nego 8+2.

Koliko ce problema da pravi, zavisi od organizacije ploce i baratanja sa memorijom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aleks said:

mac mini i5 sa 10GB rama (nadograđeno od 2x2, sada je 2+8), 512GB hard, i pokušaj recimo da uključiš safari i posetiš diyaudio.rs. Popićeš pola kafe dok se to desi!!! Da se razumemo, mašina je izmučena procesima jednako kao windows, localhost apache, mysql, postgre sql, mysqli, updejtovana na najnoviji softver, ali sve je to isto tako i na win, na kome neće ni da se ohladi kafa, a već se resetovao recimo!

Ja na i5 sa 16GB rama imam sve to zajedno ukljuceno na hakintosu plus 20 tabova u browseru i gledam film u 4K.

E da, imam video kartu  XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5 :loleverybody:

 

Uvek mogu da nadogradim na i7 / ali je to bacanje para jer mi i ovo radi a da ne stucne sta god da radim.

 

Klinci igraju Magicka 2 / kroz Steam. Jede igru na max rezoluciji zakaceno za oled LG od 55 :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor 2GB su integrisani na matičnoj, moguće je bilo promeniti samo jedan slot i dodati max 8GB. 

Na sledećoj generaciji Mac-minija od te nema proširenja memorije, sve integrisano tako kako si kupio.

Mislim, ja sam se naslušao priča o Mac-u, posebno od dizajnera, i presrećan dočekao taj mini - usledilo je ogromno razočarenje, na moju žalost. U tom trenutku dato je oko 70.000 din za njega, mnooooogo moćan PC se mogao sastaviti za te novce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 W8.1 Embedded 

get-into-pc-windows-8-1-embedded-industry-enterprise-32-bit-iso-download.jpg

https://anonymz.com/?https://the-eye.eu/public/MSDN/Windows%20Embedded%208.1%20Industry%20with%20Update/en_windows_embedded_8.1_industry_pro_with_update_x64_dvd_6052086.iso

https://anonymz.com/?https://the-eye.eu/public/MSDN/Windows%20Embedded%208.1%20Industry%20with%20Update/en_windows_embedded_8.1_industry_pro_with_update_x86_dvd_6052123.iso

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...