Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Men'sečini da će određeni broj aplikacija morati da dobije šut u guzu jer se nisu baš nešto posebno primile u procesu prelaska na novi OS... Doduše, sve one koje su mi važne za posao i one nebitne/manje bitne ali glomazne (npr Diablo3 koji po instalaciji još povuče zilion GB kao update) lepo su prilagođene novom okruženju, hoću reći, rade bez izliva gluposti (neočekivani zastoji, samozatajivanje itd)

Ne preterano zanimljivo za širi auditorijum, ali ipak, zanimljiva je činjenica da se SW2012 ne može glatko instalirati na Win8 i Win8.1, ako se čak i uspe nekako nasiliti, krahira tokom pokretanja. Instalirano na Win7 pa odrađen update na Win10, SW2012 radi bez ikakvih problema... Dakle, ipak Win10 nije samo Win8/8.1 sa nablajhanom fasadom... (moguće da ovo važi i za neke druge aplikacije koje se duboko isprepletu sa sistemskim fajlovima OS-a na koji se imaju instalirati i integrisati...)

 

Najveći napredak koji je doneo win7 je bila mogućnost da naprosto prebaciš HDD u drugi ostatak hardverskog okruženja i posle jednog restarta OS bude skroz funkcionalan i operativan. Ne znam hoće li i Win10 ovo podržati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, imas li ideju, sve radi ok osim sample rateova vecih od 48khz. Zvucna je E-MU 1212m PCI (prva verzija) I podrzava do 192khz i na Insider Preview-ima je sve radilo kako treba. Sada ako izaberem recimo 96khz output, ili 88.2khz ili vise -  nema zvuka, ako probam da testiram zvuk kaze "Failed to play test tone"....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda ja jesam vezer, ali možda još nekoga ovo zanima a možda neko zna kako u win10... Kako dodati novi hard disk koji nikada ranije nije bio u računaru? Nekada se to odradilo kroz control panel pa se prijavio novi drajv. E, sad ja to ne nađoh kako... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspeo nekako da se dokotrljam do (itekako dobro skrivenog) Disk Menadžmenta, potom išlo kako i treba... Bios ga je odmah video, a već sam prošao jednom i znam šta treba da uradim, ali avaj, dok se snađoh, već se iznervirao :)

 

Saćemo da vidimo možel' se odraditi clean install... (mislim, umem li ja to...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspeo nekako da se dokotrljam do (itekako dobro skrivenog) Disk Menadžmenta, potom išlo kako i treba... Bios ga je odmah video, a već sam prošao jednom i znam šta treba da uradim, ali avaj, dok se snađoh, već se iznervirao :)

 

Saćemo da vidimo možel' se odraditi clean install... (mislim, umem li ja to...)

 

Ako neče skini video uputsto: https://mega.nz/#!sMBiiKYa!FwsDXSlGoegksQh1qJvF4Oyck9c7U3_9SfidkFHgpHo

ili kako instalirati full vin10 na prazan disk brez apgredova i bakrača za manje od 10min besplatno!

:w00t:  

:w00t:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odrađen clean install, trenutačno radi update drivera i koječega ('oće to kad namesto gejmerske GPU imaš Quadro 2000D) i još koješta... Još nismo došli do tačke da merimo brzinu rada sistema, ali ako radi isto ili brže nego verzija koja je upgrade na već postojeći win7... Ja zadovoljan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko sporo ti se ucitava - mnoogo je 13 sekundi   :tongue10:

 

ali usvirace se sistem za koji dan kad povuce apdejtove. :punk:

 

ja sam promenio naponski kabl na kompu -shirmovan stavio - znas koja razlika -ludilo      :rasta:

 

lol hitachi hdd drkavih 320gb mator ko biblija, zgazio ga i full inst.odradio da vidim đe gori?

ide gore par dx benčmarka pa doom quake za opengl i gta5 pa da vidim kako stoji naspram

ostalih verzija...  za ovakve stvari je uvek dobro imati par starih/nepouzdanih diskova viška

koji realno ne vredi prodavati niti poklanjati. Za ovo valja, metneš sistem isprobaš gaziš i ćao...

:wink2:

 a da vidim da je aktivacija isti qrac ko kod vin8 e sad il to nisu menjali il je vin10 = vin8 :wavecry:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šteta što gta5 ne radi na računaru sa XPom pa ga ne mogu uporediti ali ako treba mogu uključiti fps na xboxu gde NIKADA frejmovi ne padnu ispod 60 a na gaming/ex-majning rigu sa 280xcrossfire bude i 5fps-a ponekad na sedmici...  kažu napraviće u nekoj od sledećih zakrpa...  samo ne znam šta će krpiti vindovz il sigricu...   bruka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sounds fairly similar to what happens when you use an iOS or Android device, already:

"We will access, disclose and preserve personal data, including your content:

- such as the content of your emails, 

- other private communications or 

- files in private folders), 

when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services."

 

 http://www.sott.net/article/299558-Windows-10-Unsettling-privacy-issues-abound

 

 

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...