Jump to content

Nisam mogao da odolim!


Preporučeni Komentari

reci da je ginekolog najbolji u krevetu jer poznaje to podrucje mi je :msn-rofl:

 

Žene (posebno one sklonije sopstvenom polu), ipak su veći stručnjaci jer bolje poznaju to područje, ali to ih ne čini automatski boljim ginekolozima...  Niti mene a proveo sam navodno punih devet meseci na specijalizaciji, bukvalno sam živeo u tom području...

 

Nisam mogao da odolim! (a u skladu sa naslovom teme...) :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nije prava usporedba. Tranzistori su zaslužni za stvaranje snage. U automobilu je to njegov agregat - motor. Pa je pravo pitanje je li npr. Wiesman napravio bolji automobil sa BMW-ovim motorom nego sam BMW. Također mu je malo pojačao napajanje zrakom i gorivom. :rofl:

Hajmo se vratiti na stara pojačala koja su oduševila pokretača teme. ;)

 

Mislim da tu nema šra da se diskutuje. Ljudi su probali, dopalo im se, ito je to. Kako bih ja ili bilo ko drugi reagovao ne zna se, da bi se to saznalo taj neko drugi bi morao da sedne i dobro posluša te sisteme koje su oni koristili. Kako polemisati o tuđem ukusu? Nekao oni lepo uživaju, to je sve što je važno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno tacno, hteo sam da kazem potpuno se slazem,

nije se promenio a i nece

i to vazi za svu robu ovoga sveta.

 

Lično nisam baš siguran da je tako. Mislim da procentualno danas ima više osrednje opreme nego stvarno dobre Posebno u masovnoj proizvodnji, sve manje i manje vremena i napora se odvaja za slušanje. Možda grešim, ali po meni je tako. Za poslednjih recimo 10 godina, nisam čuo ni jedan od takvih uređaja koji bih smatrao vrednim posedovanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tradicionalno, uvek se utaborimo za one za i protiv. Na volju svakome da mu se dopada ili ne, samo dok je u granici pristojne komunikacije koja dolikuje muzikoljupcima. 

 

Analogija nije omiljena, ok, ali je cinjenica da su pre 20- 30 godina proizvodjaci  kvalitetom proizvoda dolazili do kupaca i svog dela kolaca. Adidas 80-ih i danas je nebo zemlja. Danas je samo bitan profit ebes kupca, pravimo sve u Kini a prodajemo kao da placamo evropskog ili americkog radnika, NEMORAL.

 

Vrhunski uredjaj danas kosta bubreg i vise a daje samo analitican zvuk bez zivota ( cast izuzecima) vise se ulaze u skupocene alu kutije i marketing.

 

Licno slusam modernog lampasa napravljenog po starinskim budjavim pravilima a ove vremesne starce volim da stavim u spavacu sobu za popodnevni odmor uz neku laganu muziku, Dovoljno sasvim, obzirom na odnos ulozeno - dobijeno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stari primerci audio opreme uglavnom prijatnije zvuce jer je tad tehnologija izrade bila na losijem nivou nego danas pa se u gotovim uredjajima radilo sa vecim izoblicenjima koja nama subjektivno zvuce prijatnije. da je ovo tacno uzmite bilo koji amp i sedamdesetih godina i zamenite mu samo izlazne tranzistore sa mj21193/94 i poslusajte koliki napredak cete dobiti. nakon ovakvog iskustva nikad vise necete patiti za unistenim primercima starim 30-40 godina u nadi da ce vas zadovoljiti u kriterijumima.

 

nisam morao napraviti poredjenje sa gumama, mogao sam bilo sta drugo, na primer intel ce napraviti bolji racunar od bilo koga drugog jer oni projektuju chipove, Bosch ce napraviti najbolji motor za auto jer proizvode motorne kompjutere za aute a proizovdjac keramike ce napraviti najbolju wc solju jer najbolje zna kakve karakteristike ima njegova keramika....

 

ovakva poredjenja su van svakog razuma. u redu je da se kaze Philips je bio najveci proizvodjac chipova za televizore ali uz njihovu dokumentacija koju kao konstruktori isporucuju moze svako da napravi televizor. uz Bosch elektroniku za auto svako ce napraviti funkcionalan motor sa svim davacima... ali reci da je ginekolog najbolji u krevetu jer poznaje to podrucje mi je :msn-rofl:

 

to da su audio sprave nekad radjene tako sto su se slusale je tacno dok se danas svi baziraju na simulatore i merenja i onda dobijemo nesto sto u praksi uopste ne radi ono sto bi trebalo. primer u praksi koje se u radu doticem je sledeci: nemacki Muller Electronic proizvodi kontrolne monitore za poljoprivrednu mehanizaciju. jedan od proizvoda je i monitor za prskalice. italijanska firma je isporucivala Muller pod svojim imenom i to je dobro radilo. onda su proizveli svoj monitor gde su upotrebili sve isto ali nisu mogli iskopirati program kontrolera, i to ne radi nikako i ne znam da li ikad i profunkcionisalo. ni jedni ni drugi ne proizvode chipove koje koriste u monitoru ali oba znaju da ih primene u praksi, neko sa vise znanja i iskustva a neko sa manje i onda dobijamo da audio sprave iako imaju iste komponente razlicito zvuce.

 

sto se tice vintage audio opreme, imam quad 303 i 33 jer su to audio legende i tako ih i tretiram, ne slusam ih jer ne zadovoljavaju moje zahteve ali zelim da ih imam, cisto kao hobi umesto markica znackica ili slicica. naisao na zvucno dobar uredod vintage opreme jos nisam jaj. zeleo sam nekad da imam revox a sada me nimalo ne zadovoljavaju ali bih i dalje da ih imam u perfektnom stanju i jos u polici sa svom masivnoscu i dostojanstvom. isto tako sam zeleo i 3001, 3002, 3003 i 3014 tandberg jer sam se divio lepoti....

 

(Pojaćao i podvukao DVV)

 

Ako si raspoložen, voleo bih da te upoznam sa par starina koje ja smatram vrednim posedovanja. Auto mi je na servisu, čim ga dobijem nazad, postajem mobilan. Mislim da bi najrealnije bilo da se to obavi kod tebe, sa tvojim sistemom, u ambijentu koji dobro poznaješ. Meni samo dodaj malo kafice, pa udri, ja ću da ćutim, pa koliko treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lično nisam baš siguran da je tako. Mislim da procentualno danas ima više osrednje opreme nego stvarno dobre.

 

I nekad je bilo vise  komercijale i osrednje opreme  nego dobre ili vrhunske pa bilo bi suludo da je drugacije bar u ovoj fazi razvijenosti zemaljske kugle. Zamisli da ima vise Fereraija i Majbaha nego Golfova., ili da je bilo vise Mcintosha i Marka i Luxmana (ali onih vrhunskih) nego Sansuia, Marantza , Pioneera itd.,,mozda jednog dana ali nas to tada nece doticati . :whistle2:

Mi mislimo isto samo sto mislim da se nismo najbolje razumeli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to sam već više puta naveo ovde, na negodovanje nekih članova.

 

Moj prvi primer su Maranrz 3250B predpojačavač uz 170DC pojačavač snage (2x85/120W u 8/4 Oma nominalno). Poslednja serija ove firme koja je projektovana u S.A.D i napravljena u Japanu.

 

Drugi primer je Harman/Kardon 6550 integralac, nominalno 2x50/70W u 8/4 Oma. Neverovatno dobar zvuk iz njega nakon osvežavanja i zamene samo potenciometra za glasnost. To je, na žalost, bilo POSLE njegovog sedenja kod kolege sa brkovima i motorima, što mi je jako žao, ali tako je ispalo- Zamenski elektroliti su kupljeni kao rezervnidelpvi od H/K, dakle osvežavanje je pratčno bilo čista 1 na 1 zamena, bez petljanja. Verujem da bi se i tebi jako dopao kada bi ga čuo, posebno u poređenju sa Tandbergom, koje sam čuo (samo verzije sa bipolarnim tranzistorima na izlazu).

 

Treći, uslovni član, sada stariji ali ipak novijeg datuma (2002.) bi bio Karan Acoustics KA-i180 integralac. Kažem uslovni, jer je objektivno bio jako skup i relativno i apsolutno, u odnosu na ostale pomenute, dakle jasan član High End društva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stradi, ne slažem se utoliko što smatram da je ondašnja serija bila uglavnom boljeg kvaliteta nego odgovarajuća današnja serijala, uprkos današnjim daljinskim upravljačima i ostaloj šminki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E aj ne brkajte vise Hi End saobicnim uredjajima zaista je smesno porediti te stvari. Uporedite recimo danasnjeg integralca od 800-900 eura i onog koji je kostao toliko iz 80-ih samo da dogovorimo da li je reper prosecna Nemacka plata ili odnos euro- dm.

 

Luxman L 120 A je osamdesetih kostao 1800 dm sto je recimo blizu prosecne plate ili ti danasnjih 900 e.

stavite na sto danasnjeg integralca navedenih vrednosti  i ako oduva luxmana ja ga poklanjam bez da trepnem (placam i dostavu u Srbiju), btw danas i njemu zamenjen pregorelii osigurac i eno ga svira za medalju.

 

Pomalo je cudno da zastupnici napredne danasnje tehnologije cesto posezu za lampizacijom cd playera i  zamenama op ampova ili cega sve vec da bi time unapredili toliko hvaljenu danasnju produkciju. 

 

Za mene je neki uredjaj ili dobar ili ne, nezavisno od toga kada je proizveden.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje misljenje bez uvrede je da je sve to osrednja ili malo visa  klasa, mislim na Karana ali nije bas vrh a mi uporedjujemo osrednje i odlicno. Odlicno je Shindo. Luxman, Accuphase. Krell , Air Tight i da ne nabrajam vise. Sto se tice vintage vs savremeno to moze i ovako, ima zena koje su lepe sa 20 godina ali ima zena koje su lepe a imaju 50 godina. Kad je nesto dobro onda je dobro a sad da je problem kod elektronike sto je vreme gazi a jako malo ljudi koji hoce da posalju to u fabriku ili radionicu gde je nastalo i urade refrash to je druga prica i  previse siroka. Ima starih sprava boljih od novih i novih boljih od starih. samo da ne bude da je onom sto vozi Moskvica Moskvic najboljia auto :)

Karan jeste jasan clan Hi enda kao klasa ali taj integralac nije bas tako dobar a to pricam iz licnog iskustva i iskustva ljudi koji su ga takodje posedovali neko vreme, jedno je prica a drugo kada se to donese pa poslusa kao sto je svima nama vec odavno poznato.

Problem su cene koje se danas odredjuju odokativno a ne samo prema kvalitetu, gledao sam skoor jedan ameriski sajt koji prodaje polovne zvucnike i raspon cene od 12000 do 27000 dolara a vecina firmi ja i Zika radili u garazi. Mnoog siroka tema, odnos cena nekada i sada, nekada firme danas male radionice, nekad 1000 DM danas 10000 eura (misli banalizujem ali jeste odnos 10 x za isti kvalite) Mnogo sam prosirio a tek bi moglo

Dobro je dobro bilo mlado bilo staro :)

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ovu Toshibu sasvim slucajno upario sa JBL L-19 jer mi je to bilo pri ruci.I ne gasim je dva dana,a to mi se nije desilo sa mnogo skupljom opremom koju takodje posedujem iz ovih ili onih razloga.Sta god da je,meni se usta razvlace u osmeh,i ne diram potenciometar,i ne menjam numere.U mnogo slucajeva sam doziveo da veci posao zavrsi murgava cigancica,nego mirisljava roze barbika,al da ne menjam temu:))Distorzije su izgleda veoma dobri zacini ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje misljenje bez uvrede je da je sve to osrednja ili malo visa  klasa, mislim na Karana ali nije bas vrh a mi uporedjujemo osrednje i odlicno. Odlicno je Shindo. Luxman, Accuphase. Krell , Air Tight i da ne nabrajam vise. Sto se tice vintage vs savremeno to moze i ovako, ima zena koje su lepe sa 20 godina ali ima zena koje su lepe a imaju 50 godina. Kad je nesto dobro onda je dobro a sad da je problem kod elektronike sto je vreme gazi a jako malo ljudi koji hoce da posalju to u fabriku ili radionicu gde je nastalo i urade refrash to je druga prica i  previse siroka. Ima starih sprava boljih od novih i novih boljih od starih. samo da ne bude da je onom sto vozi Moskvica Moskvic najboljia auto :)

Karan jeste jasan clan Hi enda kao klasa ali taj integralac nije bas tako dobar a to pricam iz licnog iskustva i iskustva ljudi koji su ga takodje posedovali neko vreme, jedno je prica a drugo kada se to donese pa poslusa kao sto je svima nama vec odavno poznato.

Problem su cene koje se danas odredjuju odokativno a ne samo prema kvalitetu, gledao sam skoor jedan ameriski sajt koji prodaje polovne zvucnike i raspon cene od 12000 do 27000 dolara a vecina firmi ja i Zika radili u garazi. Mnoog siroka tema, odnos cena nekada i sada, nekada firme danas male radionice, nekad 1000 DM danas 10000 eura (misli banalizujem ali jeste odnos 10 x za isti kvalite) Mnogo sam prosirio a tek bi moglo

Dobro je dobro bilo mlado bilo staro :)

Pozdrav

 

Taj Karanov integralac koji spominjete je: najmanje najjeftinije i najslabije njegovo pojačalo!

Uzmite/pozajmite neki jači snagaš pa onda upoređujte.

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ovu Toshibu sasvim slucajno upario sa JBL L-19 jer mi je to bilo pri ruci.I ne gasim je dva dana,a to mi se nije desilo sa mnogo skupljom opremom koju takodje posedujem iz ovih ili onih razloga.Sta god da je,meni se usta razvlace u osmeh,i ne diram potenciometar,i ne menjam numere.U mnogo slucajeva sam doziveo da veci posao zavrsi murgava cigancica,nego mirisljava roze barbika,al da ne menjam temu:))Distorzije su izgleda veoma dobri zacini ...

 

Drago mi je što tako uživaš :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Karanov integralac koji spominjete je: najmanje najjeftinije i najslabije njegovo pojačalo!

Uzmite/pozajmite neki jači snagaš pa onda upoređujte.

:wink2:

Jel ti citas ono na sta odgovaras ili samo da nesto napises. Pa i ja sam rekao  da ne valja jer sam ga cak i posedovao .

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marantza 170 dc sam imao pre 25 godina a i tada zelenog i neiskusnog me nimalo nije zainteresovao jer je ocajan kao i harmani. trenutno imam 6900, avi250 i ne ukljucujem ih uopste a imao sam stosta drugih harmana. A i Karan integralac nema sta da radi u visokoj klasi. DVV, vidi se da imamo totalno drukciji pojam dobrog uredjaja a Vi i nakon vise decenija "kao" testiranja uredjaja pricate o najobicnijoj best buy komercijalnoj klasi. A sto se tice Tandberga 2075 ce oduvati zvucno sve to sto ste gore naveli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je što tako uživaš :oke:

Hvala M,hteo sam da kazem koja god da je droga u pitanju rakija cigara,klopa,gledas,da li te radi ili ne i koliko traje dozivljaj.Ovde je sad jedan drugi ugao gledanja,jer se posle toliko godina mnogo brzo navikavam na zvuk i kad nadjem nesto da mi zaokupi paznju na iole duzi period,ja sam uspeo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...