Jump to content

HRT Music Streamer II


WTF

Preporučeni Komentari

Pozdrav! 

Imam navedeni USB DAC koji nije preživeo grmljavinsku oluju (istovremeno stradala i mrežna i USB ulazi na PC).

E, sad, DAC se čudno ponaša: PC (novi) i laptop ga vide kad je priključen, sve izgleda normalno, na DAC-u se uključuju diode za rezoluciju, jedino što nema zvuka. Otvarao sam ga, sve izgleda normalno.

 

EMU 0404 USB povezan istim USB kablom, na iste portove radi kako treba. 

Kontaktirao sam proizvođača, u odgovoru mi je rekao da sumnja na "isolated power supply". I da pošaljem DAC u Kaliforniju... To mi se ne radi. Ima li neko od forumaša neki predlog (jer sam laik za ove stvari)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

WTF, šta je bilo, grom opalio?

Izgledalo je otprilike kao da je neko bacio petardu u sobi. Neprijatno iskustvo.

Dotični DAC je bio spojen na uključeno pojačalo i laptop. Drmnulo je snažno, eksplodirale su dve sijalice u kući, otišao je motor frižidera, WiFi ruter i neka sitnica u TV-u. PC u drugoj prostoriji ostao je bez mrežne i svih USB portova. Laptop (na punjaču ) je izdržao, 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odakle si sele?

Iz Srbine brale je prilicno sirok pojam.

Kako da ti ikoga preporucimo da pogleda kad ne znamo odakle si?

A ne bi bilo lose i neko predstavljanje da padne pre prvog posta gde se odmah iznosi svoja muka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šabac, gde se niko ne bavi popravkom DAC-ova. Tačnije, poneko nabada, ali to nije to.

Pratim ovaj forum par godina, do sada nisam učestvovao jer , realno, ne mogu mnogo da doprinesem, 

Kao što rekoh, el.tehn. znanje mi je na nivou amebe, pa ne bih da smetam.

 

P.S. "Iz Srbije" i nije baš toliko širok pojam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šabac, gde se niko ne bavi popravkom DAC-ova. Tačnije, poneko nabada, ali to nije to.

Pratim ovaj forum par godina, do sada nisam učestvovao jer , realno, ne mogu mnogo da doprinesem, 

Kao što rekoh, el.tehn. znanje mi je na nivou amebe, pa ne bih da smetam.

 

P.S. "Iz Srbije" i nije baš toliko širok pojam.

Na zalost sve je uzi :wavecry:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, da, skupljanje po širini i dužini, piše nam na etiketi. Svakodnevno peglanje je, kako vidimo, dozvoljeno i poželjno. Problem će biti  centrifugiranje.

 

Nego, da pitam još nešto u vezi uređaja. On, dakle, komunicira sa računarom, ima napajanje, softverski je u redu. Zato mi je čudno zvučalo ono "isolated POWER supply" jer DAC dobija struju. Vredi li to čačkati? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To što oni navode moguće da je je  čip koji vrši galvansko odvajanje između kompjutera i DAC-a. Nalazi se odmah nakon USB priključka.

 

 

Maybe ovo http://www.digikey.com/product-detail/en/EVB-USB3317-CP/638-1097-ND/2166049

ili maybe ovo http://hr.mouser.com/ProductDetail/Silicon-Labs/Si8661BB-B-IS1/?qs=sGAEpiMZZMssyD0wnx%2fymIWcUUjuBubCA9nhAjMBfAQMlUGYiQkCQw%3d%3d

 

Možda i nešto treće.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako pokazuje rezolucije onda je to ovaj koji ima display. To što pokazuje rezolucije ne znači ništa po pitanju kvara osima da jedan dio onog prvog čipa (receivera) još uvijek radi.

 

1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najveća komponenta je izolatorski dc-dc konvertor koji prima 5v a daje +-7v koji se dalje stabiliše +-5v za dac i operacione. Proveri napone. Možda je riknuo veći smd tranzistor pored dcdc konvertora.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...