Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

ma ti si u nedoumici.

more prslo zarad gramofona, sad je i izduv problem.

moraćeš da definišeš prioritete :D

 

Pogledaj u mađarskim oglasim ima ih milion i nisu ni skupi...  ili neka ti polubrat Štajnika procunja po "poznatim subotičkim servisima" pa neka

se tamo malo raspita?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ona 2 auspuha, to jest topa su bez prigusivaca.

otvoreni, izvadjeni prigusivaci i zatvoreni. suplji skroz.

vs

evo primera kako bi trebalo da izgledaju, samo duzi, naravno

taj toj primer izduva nije prazan. primer oblika možda
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego bikeri, koliko je gsxr 750 '99 dobar za prve korake posle vozačke?

Mladost je davno prošla tako da se siva masa teško pali sa ludostima ...

za pocetnike, u davno vreme prvo apn- ac godinu dve ovde kod nas, sada i ovde i tamo prvo mali skuter...a posle, otom potom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jope ja ? Boldoka 900 ima sam neakve dodirne točke s 750 ! Cvaj noknvele in d glava 16 najst ventila , al ? POojednostavljeno i jeftinije . ko i u HI FI :)

 

   Black Coffe

 

  Nisam bas siguran na sta se odnose tvoja pitanja ,

, ali bol d`or 900 i bol d`or 750 agregati su mehanicki potpuno istog koncepta, jedina razlika je u kubikazi , cak su i ramovi isti tako da se moze nabaciti agregat od 900 na ram od 750 i obrnuto ,

skoro isto vazi i za bol`or 1100 , cak dosta delova pasuje i za sestaka CBX1000 ,jer sve je to ista generacija Hondinih motorcikala .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego bikeri, koliko je gsxr 750 '99 dobar za prve korake posle vozačke?

Mladost je davno prošla tako da se siva masa teško pali sa ludostima ...

 

Nikako ne pocinjati sa GSXR ! , Opasno je !,  jer to su vrlo ` otrovne ` makine za pocetnika !

 

250cc sa oko Max. 20 -30 KS je nesto sto preporucujem za pocetak .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo... a zašto?

Na čemu se obučavaju ljudi dole za A?

Ovdje mi niko nije preporučio "mopede" ;-)

 

    Iz nekoliko jednostavnih razloga ,

 

- Voznja izuzetno snaznog motorcikla( kao i svakog drugog motorcikla) podrazumeva da je takav ucesnik u saobracaju ipak najnezniji , nema tu da te zastiti ni pleha karoserije auta niti airbagova kao kod voznje auta ..... , tako da i najmanja se greska preskupo zna platiti .

 

-GSXR750 bilo koje generacije je u osnovi Racing makina ! , samo je razlika u tome da ima farove , zmigavce i sediste suvozaca , reg.tablicu , itd ..., tako da licno smatram da i nije za svakoga da je vozi , odnosno potrebno je veliko vozacko iskustvo i na desetine hiljada predjenih kilometara pre nego se sedne za upravljac GSXR , ali cak i onda ....

 

- Jedan od najvaznijih razloga je i sledeci , GSXR750 ubrzava do 100Kmh za oko 2,5 sekunde , ali je zato zaustavni put kocenja od 100Kmh do 0Kmh mnogo duzi i  losiji je i duzi cak i od stare WV bube , bez obzira na sve te racing kocione diskove , koc.kljesta sa 6 i vise klipova , ABS , za voziti se  po vlaznom kolovozu necu ni da pominjem , voznja na dva tocka su ipak samo na dva tocka !

 

- Na cemu se obucavaju ovde  za A ? , rekao bih na mopedima ili tako nesto slicno .

 

- Ti sto ti ne preporucuju `mopede ` za pocetak nego GSXR ili slicne snazne motorcikle su ti najgori Dusmani .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvarno nebulozno da neko preporuci GSXR za prvi motor.

 

cudo nisu preporucili Hajabusu.

 

za prvi motor a da nije prdavac, po meni Yamaha Virago 535.

 

lepo ide, lak za voznju.

 

samo se otvore auspusi jer se fabricki cuje kurtonski.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa razumjem da je gsxr malo previse ali je apn ili 200/250 kubikare ipak za omladince i neozbiljno.. zasto ne biciklo?

Kad kazem pocetnik mislim na nekoga ko ima vozi a ne ko ce tek da se uci.

U skoli se vozi min 600 a od sljedece godine 650. To naravno za A.

Ja sam vozio Gladius i 600 i 650 Hornet u skoli.

Brzina je do vozaca i onoga u glavi a ne onoga izmedju nogu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam polagao na 650ccm Kawi sa 72KS. To 'oće pobjeći između nogu ako ne paziš! I ja sam pobjegao svom instruktoru koji se vozio iza u SDI.u. :D (na stranu to što se poznajemo oduvijek i što je on vlasnik auto škole)
Ako netko ima iskustva u vožnji motocikla iznad 30ks neka krene od 50-etak ks, pa svaku sezonu neka pojačava dok ne vidi da je došao do granice koja mu je ugodna.
Ako nema, neka ne ide iznad 250ccm. Vozio sam, i to podosta, Yamahu YBR 250ccm. Nije to za baciti, ali iskreno - slaba mi je bila. Neke stare kvrge mogu i od 500ccm i ne više od 50ks i to je za njih po mom mišljenju dobar uvod u anatomiju za nekoga tko ima ikakvo iskustvo sa "velikim motorom", ali nije dugo vozio.
Za sve ostale savjetujem da krenu od 50ccm, pa 125ccm, pa 250ccm, pa onda neka odluče koji je slijedeći korak.


P.S. Ja sam samo instruktor "B" kategorije, pa nije ovo sveto pismo. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje vidjenje je da je problem mentalitet i uticaj sredine a manje sta vozis. 

Ponasanje mnogih vozaca na putevima bivse SFRJ je bas lose. Prihvatanje alkohola i voznje u narodu je meni strasno... nesto kao u Kuduzu kad ga pita sta ces popiti, a on kaze daj mi pivu ... vozim.

 

Ovdje kod mene mnogi voze puno jace i vece motore. Danas je i tesko naci nesto ispod 50-60ks.

CB600 Horner (koju sam najvise vozio na obuci) je skoro pa 100ks ali me niko ne bije po usima da je vrtim preko 7-8000.

Broj poginulih je skoro 3-4 puta manji sa slicnim stanovnistvom. Doduse, putovi su bolji (ali ne drasticno bolji). Putevi kojima se bikeri voze su na istom nivou, bikerni ne voze autoputem. Novi trend sa metalnom sajlom na sredini puta je odlican za automobile ali smrtonosan za motore.

 

Vrijeme je losije itd, itd... sto znaci da je kultura vozaca presudni faktor.

 

Mentalitet nije urodjen, znam kakav sam bio pre nego sto sam se preselio a znam kakav sam sada, drustvo moze da "prevaspita" i promjeni poglede, naravno uz zelju pojedinca da se promjeni.

 

U svim statistikama dominiraju mladi (ispod 30) tako da nije mozda ni losa ova podjela na A/A1/A2 + godine.

 

Nemam pojma kakav je kvalitet obuke i kolko se trazi pri polaganju ali mislim da je razlika drasticna.

 

Najbolji savjet, sa pogledom na sigurnost je, cini mi se, nemoj ni voziti motor :)

 

itd, itd ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad sam pitao za GSX-R 750 vise sam mislio kako se motor ponasa, da li je lak za upravljanje, da li je dobar i na nizim obrtajima ... 

 

btw: Na slikama sto kacite, ne vidim da iko koristi neku zastitnu opremu? Je li i to (samo) za pocetnike? ;-)

 

@m4rk1z: Mozda i jesam, ali cisto sumnjam ... 83-84/183

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Black Coffe

 

  Nisam bas siguran na sta se odnose tvoja pitanja ,

, ali bol d`or 900 i bol d`or 750 agregati su mehanicki potpuno istog koncepta, jedina razlika je u kubikazi , cak su i ramovi isti tako da se moze nabaciti agregat od 900 na ram od 750 i obrnuto ,

skoro isto vazi i za bol`or 1100 , cak dosta delova pasuje i za sestaka CBX1000 ,jer sve je to ista generacija Hondinih motorcikala .

Razlika je u prednjim vilicama i "guvernalu" a mašina ko i sve mlađe serije ? Imao mi prijatelj CBX sa , malo "monolitan" , al sviđalo mi se kaku "zuje " gume , To je bio dobar sound 6 tak plus zzzzzzzz ... :) Inače mi kum ima Valkira C1 Boxer šestak i stavio je 6 u 6 , zvuči ko 3 Harliča :) . Ne bavim se tolko , osim malo vožnje s motorima pa sam se malo "pogubio" :) VF 500 mi je taman ak oču kruzat il se ponekad malo "povest" , a ima i onaj sound koda je Dukati . Ima "V" svoje draži ! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E eto takav bi motortočak preporočio "starijim" početnicima! Znači Honda Vf 500 four . Do 7000 rpm je pitom a poslije je "Rem" pila . Dobro leži i nije preteška , jedini nedostatak je za one koji su učili vozit na "neked" motorima je problem oklopa ? Ti skreneš , a on ide ravno ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...