Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

boldorka 900 je jako je upravljiva

 

Ovo me samo podsetilo kolko to gore nije tačno, jedva možeš da napraviš polukružno okretanje na običnom putu, dve trake nisu dovoljne ko da skrećeš autom a ne motorom + je bio ogroman i težak, po meni ništa posebno...   jel postojao uopšte model koji nije bio trula višnja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo me samo podsetilo kolko to gore nije tačno, jedva možeš da napraviš polukružno okretanje na običnom putu, dve trake nisu dovoljne ko da skrećeš autom a ne motorom + je bio ogroman i težak, po meni ništa posebno...   jel postojao uopšte model koji nije bio trula višnja?

e pa, zavisi sta ti smatras sta je za tebe upravljivost...ako je to samo skretanje u stranu, onda da, kao sto sam naveo jako je duga i normalno da joj treba veci luk. Ali zbog niskog tezista motora gore je laka za upravljanje, i pored tezine, kad krene vozi se kao motoric, pri obilazenju i naginjanju ne osetis nikakvu tezinu, dok moj bivsi z500 je bio suprotnost...iako laksi 60 kila, zbog visoko podignutog motora lak samo ako vozis pravo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hh , neznam kak da počnem sa " Boldorkom" ? Ima preko nekoliko modela ! ja sam imao model FA koji je mlađi od modela FB . Godište 81 vo. Ovaj je bio "indigo plavi metalik" . Razlike su bile drastične" . Kod FB modela "španer " lanca je bio od neakve plastike , a kod FB od bakelita !. Kod FB modela kad si šaltao iz prve u drugu broj okretaja nije padao ( proklizavalo je kvačilo) i to na praktički novom motoru. Zato neki vele da nije išo na zadnji kotač . Moja je išla bez brige , čak aku sam htio "startat" morao sam se nagnut napred . E al ima i nedostataka ! položaj vozača je jedan od "glupljih" .sve je dobro do jedno 160 , a onda ubi u prsa . Poslije 170 nema šanse komotno se vozit(kruzirat) , zato su napravili onu sa oklopom. Taj motor je bio za jurcanje (bez oklopa) OPak ; 1 - 120 2 170 na 9, 5 rpm Al za putovanja bez oklopa nije bila . Najbolji prvi "ozbiljni" motor točak koji sam imao je Kawasaki 650 c4 e za amerikačane ! Sad imam Hondu VF Four 500 , sve oriđiđi . Do 7 iljada rpm je MZ , al poslije je "malo sporija od formule" što mmi i paše jer sam u zlatnim srednjim godinama ( 59 to )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače ta "boldorka je završila u Va šoj državi koja je onda bila naša ! Kupio ju je gospodin ( drug :) ) iz Požarevca . Došel kupit motor , a kupio motor đubox i majmuna. nije zeka još smo mi popravili citroena "palasa" , i nakon 2 godine , paz i bez mobitela i interneta mene nađe dečko iz Beograda i traži prenos ! A ovaj osto dužan nekaj para . pa sad čiribu čiriba , e nek sam se sjetio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se boldorka vizuelno svidja do dzadza.

 

vecina ljudi koje znam, bajkera, kazu da je legenda.

 

konkretno, drugarova skojom se njuska moja Yamaha

 

u garazi je crvena metalik.

 

ali meni ne lezi. lepo ide, ali mi ne lezi kao motor.

 

a ova moja Yamaha bobber mi lezi ko dupe na noshu.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam nekada davno CB750F bol-d`or , 81g .

 

Kupio sam je maltene novu od coveka iz Siska na moto skupu u Osijeku negde 84 ili 5 , presao sa njom oko 70000Km i onda je poceo da zvekece razvod , rasturio sam komplet masinu i zamenio dotrajale delove , odnosno razvodne lance i spanere , vozao je jos malo i negde 89 prodao , covek kome sam je prodao se jos godinama vozio slatko sa njom .

 

Utisci -

 

- Kvalitet ugradjenog materijala kao i preciznost obrade u masini prva klasa .

- Masina je mehanicki prekomplikovana , pre svega oko razvoda i primarnog prenosa , dva razvodna lanca+2 spanera , + treci lanac primarnog prenosa sa pripadajucim hidro spanerom .

-Karburatori nepotrebno komplikovani

-Jako teska u rukama i smara na duze staze , secam se nekih putesestvija do Beca preko Zagreba ,Maribora i Graca , totalno sam bio utrnuo .

-Kada sam kasnije presao na GSXR ko da mi je svanulo , razlika je ko nebo i zemlja .

 

ps- ako ima neko da se lozi na stare Honde ima moj kum jednu CB650 -SOHC , dao bi je jako povoljno .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao stvorena za brusilicu i švajs-aparat!

https://youtu.be/LL6yDsL8xe0

 

Ima možda i boljih prerada. Nije mi se dalo tražiti. ;)

 

     Mladene tacno tako !

 

Tu hondu 650 je moj kum vec pomalo preradio na nesto slicno kao na ovom YT snimkuhttps://www.youtube.com/watch?v=CWglDIwdgus , ali je u medjuvremenu i on nabavio sebi starog GSXR750 tako da mu je CB650 visak i za udaju .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po meni velicina i snaga motora nije presudna.

 

bitan je stil voznje, kako ti lezi motor i da se prijatno

 

osecas na njemu.

 

da li je 50 ili 1800 kubika nije presudno.

 

kad majmun nauci da vozi bicikl, moze covek motor.

 

nije samo sedni i vozi.

 

bitno je da odes od tacke a do tacke b i da ti bude lepo

 

i prijatno. da ti lezi lepo.

 

a izgled - samo licni ukus i nista vise.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...