Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

eto mu ga na.........bavih   post-2-0-98654700-1444400720_thumb.jpg  V35 II (tako se vodi u saobracajnoj , ali nisam sasvim siguran u to , treba da desifrujem po broju rama i motora) , da se nadje za garazno uzivanje tokom zime a posle toga i nastavi kako treba .

 

Slike (iz oglasa) prilozene , u planu je prvenstveno produzenje zadnje viljuske (i kardana) za kojih 200mm , kantilever ogibljenje , max. spustanje sedista , prebacivanje fuzastera i noznih komandi napred , eventualno blaga promena ugla prednje viljuske

 

sredjivanje svih sitnica i farbanje limarije obavezno ...... za ram cemo videti sta i koliko , vrlo verovatno i to celo

 

izmerena kompresija na oba cilindra ( blago ugrejan , oko 500m voznje) podjednaka , mrvu preko 8 bara ; hm.......

 

od delova mi treba pinjon brzinomera ..... a ako neko ima izduvne grane ( da imam backup , u planu je zajednicki prigusni lonac izmedju tocka i kartera , te prigusni top na izlazu)  neka se slobodno javi 0takoje.gif

 

 

 

post-2-0-11623700-1444400691_thumb.jpg

 

post-2-0-88194400-1444400694_thumb.jpg

 

post-2-0-57013100-1444400696_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sam vam rekao da imam utisak da su Talijani mali ljudi ?

 

 

pokusavam da zamislim Miku na ovom mopedu   :smesna:  ..........  ej, kad je i meni malecak i moci cu da sednem na njega tek posle prepravke .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Aco

 

Pre svega cestitam ti na moto-prinovi !

 

U sreci i zdravlju da ga vozis !  :BeerMugCheers:

 

-------------------------------------------------------------------

 

Za pinion obrtomera pogledaj da ne pasuje slucajno od raznihTomosa AT/BT modela , jer su oni ugradjivali dosta Italijanske armature tipa , Grimeca , Marzocchi .... ,a sto i V35 nosi .

 

Dosta je to radikalan zahvat produzavati kardan i zadnju klakcalicu kao i dirati ugao ( predtrag) prednje viljuske ! , licno se ne bih zurio sa time .

 

Farbanje svakako DA , recimo ja bih licno isao  da ram bude jarko Ferari crvene ili pak zlatne boje , ostala limarija mozda metalik svetlo kafene boje , kao stari Kawa Z1-900 .

 

Za originalne izduve cu da pojurim kod jednog lika u PA koji mi je pre par godina nudio jednog V35 divljaka , nista ne obecavam ali cu da proverim sta ima .

 

I pitanje : Jesi merio kompresiju sa skroz otvorenim gasom i obe svecice skinute ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pinon proverim ...... dobra ideja , cim saznam nekako prenosni odnos originala

 

zahvat radikalan ili ne , imam ja ipak ponesto iskustva sa mehanikom , a bogami i svojih ljudi koji su u zivotu radili mnogo odgovornije i komplikovanije stvari od navedenog

 

:) na potezu od 100m (moja garaza - prijateljeva radionica, radionica drugog prijatelja) - 3 struga , dve glodalice , 5 stubnih busilica , 8 aparata za varenje 

 

orignalni izduvi - da ponovim - lonci me ne ineresuju , samo grane

 

kompresija merena bez obe svecice , poluugrejan, gas do daske, verglanje ~5sec ; kazaljka smirena na kraju merenja

 

navodno karike na njemu presle 1500-tinak km , ostalo dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  1500Km i nije bas neka kilometraza da nove karike 100% legnu , a i motor mora biti dobro ugrejan pri merenju .

 

Ako je skoro nesto radjeno ipak proveri i zazore ventila jer direktno imaju uticaja na izmerenu efektivnu kompresiju ,( klip nateran u gornju mrtvu tacku (palenje) ,    oba ventila da su na sicevima zatvorena , and check  ) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na savetima :cheers:

 

mislim da je prosao inicijalni test ..... masinom cu se baviti na prolece (do tad ce se uzeti i Gotronic paljenje i ultrazvukovati karbovi) , tek kad sredim sve ostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šalu na stranu, oduvek su mi se dopadale ove Laverda-e :oke:

ali za voznju su kante.

 

ja umal da se zajebem da kupim Laverdu 1200 J.

 

sva sreca, pa nisam.

 

za iste pare kupio 100-struko bolji motor.

 

em japanac, em uljara. bolje nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...