Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

21 hours ago, BANAT said:

OK :)

btw , po mom misljenju procedura pokretanja motora koji je nekonzerviran dugo stajao je da ,

skines svecice ,

nalijes 1-3 cm kubna obicne dvotakte mesavine benzina i ulja u svaki cilindar,

okrenes radilicu vise puta , najbolje odgovarajucim kljucem direkto na radilicu , tako ces imati najbolji osecaj pod rukom da li nesto zapinje u motoru ili ne,

ako sve ide kako treba vratis svecice i probas ga startovati anlaserom ili na gurku .

 

Slažem se za sviječice , al ja vi ipak naštrisao Wd om umjesto mješavine     ostavio par sati  , ako se nešto zapeklo pa ubacio u 2 ili 3 o probao lagano na guranje . Tek ako ne uspije išao bi direktno na radilicu . Obzirom da je mašina bila u odličnom stanju predpostavka je da su se karike mogle "zapeč" ili na  cilindru ili na klipovima ( nedai Bože na klipovima ) , na cilindru bi i WD trebao odtopiti . Znam da nakon  ovakve intervencije , ako uspije treba promijeniti ulje i filter . Tu moje znanje staje . Hoču izbječi otvaranje "deklih"  za okretanje radilice . Al biti ćemo u kontaktu i bezsramno Te pitati za savijete . Dobar sam i dalje sa serviserom , al  kad več budem imao vremena ? ;) što da ga zahebavam- $ . Ako ne uspijem i onak će završit kod njega . Kad si u penziji konačno imaš vremena raditi ? ! :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ma na baterije ja hteo da vozim autić, ćala kaže ma to je za devojčice, a i preras'o si. I stavi me na ovakvog motornog. Bio se usrao 10 sekundi i posle ne mož' me skineš sa njega.

Bili u PN-u u parku kod spomenika. Kolca na baterije i motorić sa pravim motorom, ko ovaj :) Nisam to video dugo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Danas iskoristio lep dan i rasturio stapove prednje vile koji ce da idu na GSXR , originalni su dosta istroseni i necu da se akam sa njima , kao i jos jedan par od J/K modela gde su stapovi krivi , 

ovi su od Katane 750 i istog su precnika 41mm i ukupne duzine kao originalni tako da ce se lepo uklopiti na originalne trouglove (mostove) , ici ce i Katana prednji tocak i ceo prednji kocioni sistem ,  osim simeringa , brisaca i svezeg ulja ne treba nista drugo ,

tu su i nove karike iz dalekog Japana .

103.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo me bacate u kako se kaže bedak, moj motorin okačen o klin, ali bukvalno visi u garage čeka da mu promenim makar semeringe koji su otišli ali kako su promenili ovaj zakon bolje i da ga ne sređujem, oteraće me na robiju, nisam rom pa da mogu da vozim bez dozvole,

sad je i apen u A kaktegoriji kažu može da ide više od 45 :sarcastic_hand: 

ade da se sad tu neko stvarno neko brine za bezbednost nego je cilj svake njihove akcije pljačka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, John Coltrane said:

Samo me bacate u kako se kaže bedak, moj motorin okačen o klin, ali bukvalno visi u garage čeka da mu promenim makar semeringe koji su otišli ali kako su promenili ovaj zakon bolje i da ga ne sređujem, oteraće me na robiju, nisam rom pa da mogu da vozim bez dozvole,

sad je i apen u A kaktegoriji kažu može da ide više od 45 :sarcastic_hand: 

ade da se sad tu neko stvarno neko brine za bezbednost nego je cilj svake njihove akcije pljačka

Naveo si jos nekoliko dobrih razloga zasto ova odvratna vlast Mora Da Ode  !!! , i to sto pre !!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, BANAT said:

Naveo si jos nekoliko dobrih razloga zasto ova odvratna vlast Mora Da Ode  !!! , i to sto pre !!! 

nemoj ? ;) zatvoriti če nam i ovo ? !  :P ? - Zlatna za  kočnice ?  El ni bolje "brembo"  crvena ?  kad se užare  diskovi -  slična boja ? ! .  Sve je partijski  crveno ? :o Ajoj ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Prednji amortizeri danas sklopljeni , sipano ulje ( ATF) ,probani su i i odlicno rade , i takoreci spremni su za ugradnju , jos samo 5 minuta posla da se nabace nedostajuci par brisaca prasine a koji ovih dana treba da stignu .

106.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CZ -Enduro zvani ` White Ghost` ,  secam da ih je nekada davno bilo u prodavnici u BG , ako me pamcenje dobro sluzi Ameri su vratili Cesima celu vec ugovorenu i narucenu seriju od nekoliko hiljada komada zbog nekog glupog razloga ( mislim politickog ) , pa je na osnovu toga neka kolicina tih mocnih dvotaktasa  stigla i do nas .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, BANAT said:

Prednji amortizeri danas sklopljeni , sipano ulje ( ATF) ,probani su i i odlicno rade , i takoreci spremni su za ugradnju , jos samo 5 minuta posla da se nabace nedostajuci par brisaca prasine a koji ovih dana treba da stignu .

106.jpg

Jedna mala sugestija  , ako možeš  nabaviti " Slipicione" masti ( nije  agresivna" ) pa je  onako  srednje nanijeti između kalipera i  cijevi vilica , naravno površinski  , a nakon toga  staviti  brisače prašine . Ta  mast na sebe preuzme onaj mali dio koji prođe kroz brisače i semening je praktično 100%  zaštičen . Nakon cc2 godine obrisati mast i ponoviti ponoviti  postupak , da ne postane polir pasta . Naravno da ovo ulazi u  hi fi varijaciji  dolazi kao utjecal kablova na  zvuk , ali ima više  logike :). Pripremi se  motor je u  "kancelariji"  kotači su deblokirani   , bijaše od stajanja  . Slijedi  čiščenje  prašine  , riskirati ču  sa Wdeom , jer ga ne morem  mini wošom  oprat . Posle bumo pametovali .  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, John Coltrane said:

kako radi - ko da čita novine, kako ide - ko nevreme, kako izgleda - kao babroga, kako pali - ka dinamit, kako vuče - penje se uz banderu :sarcastic_hand:

 

Nije  bila ni naivna u prvenstvi Yuge ? ,  Huskvarna  je u to vrijeme  bila egzotična  biljka , a  KTM   ? . ČZ - Jawa  , su bili barem  ravnopravne  mašine .  Vladali su  "mikseri" - japanci . .   !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...