Jump to content

Dioklecijanus homeaudiotheatrus


zbotic

Preporučeni Komentari

Jedno pocetnicko pitanje.Zanima me da li zastita za zvucnike (kao sto je Welleman K4700) uticu na krajnji zvuk pojacala?

Heh, ja da sam bilo kakav Welleman, ne bih se ni usudio pomisliti da pravim problema u ovakvijem uređajima... Skoro pa bolesno... :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovih dana su se konačno "usvirale" preinake rađene prethodnih mjeseci na CD playeru i sada sustav svira rekao bih 95% od onog kako ja to zelim. Jako sam sretan zbog toga i zato ovo veselje dijelim s forumom. Nadam se da neću nista pokvariti dok Ninja dođe. <_<:moil: P.S. ovih dana stiže još jedna četrnaestica (kriza čuda radi) pa će se moći napraviti prava usporedba modificirani vs nemodificirani player.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers::rofl::rofl: hebote, da sam ovo video kad je trebalo...lepo je meni mama govorila da upisem neku skolu za majstore, a ja hoću kancelariju.bravo i svaka častooo branko! druze!vratili mi se apetiti za dizajn onog tvog dac-aočekuj posiljku u avgustu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Šta reći za ovakav sistem, kolekciju. Potrebne su godine, znanje, iskustvo. :to_become_senile: Umesto da menjaš komponente svaki čas, pažljivo ih biraš i poboljšavaš (u mogućnostima jednog samograditelja) do savršenstva.Neograničena količina novčanih jedinica nisu garancija za dobar sistem. Treba biti posvećen, a ti to jesi.Neću ti dati veći kompliment, nego da sam sličnim putem kao i ti krenuo pre više godina. I na našu radost zanimaciji nema kraja. :rofl: Što možeš da napraviš, napraviš, a što ne možeš pažljivo biraš neki brand name i poboljšaš ga. A mesta poboljšanju uvek ima.Čak imamo ista pojačala, ili barem slična, moje je bolje :sarcastic_hand: E taj Tecno je čudo :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Da napisem koju dok nisam zaboravio!Prvo, hvala jos jedno Zoranu na gostoprimstvu i druzenju.Prvo zapazanje je bilo pri ulasku u sobu, soba je mnogo niza sa jedne strane nego sto sam imao predstavu sa slika i odmah sam pomislio da je ovdje akustika losa sto se pokazalo skroz drugcije.Ja nisam DIYare ne zato sto me ne zanima nego zato sto nemam pojma oko tih stvari a vremena nemam na pretek da bi se ucio i naucio tako da mogu da napravim ili modifikujem nesto bolje nego sto mogu da kupim. Obicno su DIY izradjevine neki polugotovi proizvodi, sklepani na nekim dascicama ili u otvorenim kutijam gdje je unutrasnjost slicna kotiji gdje moj klinac drzi rastavljeni LEGO :rofl: Kod Zorana to uopste nije tako, cak sta vise. Sve je to fino sklopljeno, zatvoreno i spakovano. Da ne znam, pitao bi ga gdje je kupio i po izgledu bi smjestio u skuplju katergoriju :dubbio: ... sto naravno mozete vidjeti sa slika.A kako zvuci? U kratko, mogao bih sa time komotno zivjeti i jedino se brinuti o trazenju nove muzike a nikako o uredjajima. Da dodam, da je izbor muzike bio takav da nisam bio bas poznat za izvodjacima. Zoran ima ogromnu JAZZ kolekciju a ja sam tek tu i tamo sa JAZZom, ali naslo se tu nesto tu i tamo sta sam dobro znao i slusao mnogo puta.Ovo je prvi put da sam Focale slusao u kucnim uslovima. Fini su to zvucnici gdje diskant odmah dolazi do izrazaja i daje svoj pecat na magiju koje stvaraju. Vrlo detaljno, prozracno i precizno razmjesteno u sobi. Meni tu jedino nedostaje jos malo basa ali to sto ima je vrlo dobro definisano i brzo! :rofl: Oni Alephi vrlo fino sviraju zajedno sa Focalima ali mi ipak nedostaje malo dubine. Prvo sam mislio da je do Focala ali posle sam primjetio da je ipak do Alepha ali o tome malo kasnije. :blush: Aleph je bio "gonjen" direknno sa Marantza i tu nemam nikakve primjedbe. Posle kad smo prikopcali gramofon (koji bi kod mene mogao stajati i kao ukras :clapping: ) primjetio sam da mi je ipak prijatniji i drazi zvuk sa ploce. Doduse, tada je promjenjeno i predpojacalo a bogami ni ta RIAA nije za baciti (Pearl)... a ni zvucnici nije mane :blink: Eeee, sad na ono sto me je najvise iznenadilo a to je onaj Borin Amp koji je Zoran prepravio u integralca sa mnogo prikljucaka :blush: ... a kada je zasvirao ostao sam bez teksta. Ona zamjerka o basu je nestala cini mi se da je sve ostalo u razini (ako ne i bolje) od Alepha. Kad bih morao da biram izmedju njih dva mislim da bi ipak izabrao Cacansku varijantu sa Splitskim zacinima :lol: Posle smo malo prikljucili i sub i ona dva "mala" zvucnika na tockicima ali moram da prizna da sam ipak puno veci ljubitelj sterea.E, sad ako imate priliku da skoknete do Splita, probajte da se vidite sa Zoranom i poslusate tu njegovu "skalameriju". Ja cu se vrlo rado vratiti ako bude prilika. :spam: I za kraj ... i do Splita se sigurnije putuje zahvaljujuci Zoranovim projektima :haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle svega steta sto vam se nisam pridruzio - nisam bio daleko , naime u Trogiru. E sad putevima fali samo jedna stvar- dobri restorani da moze da se klopa . Gledao sam od Zagreba do Trogira nismo nasli nista gde bi vredelo stati i odmoriti. Steta , ako se covek seti kako je bilo ranije pored regionalnih puteva. ALi doci ce i ovo valjda na red.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle svega steta sto vam se nisam pridruzio - nisam bio daleko , naime u Trogiru. E sad putevima fali samo jedna stvar- dobri restorani da moze da se klopa . Gledao sam od Zagreba do Trogira nismo nasli nista gde bi vredelo stati i odmoriti. Steta , ako se covek seti kako je bilo ranije pored regionalnih puteva. ALi doci ce i ovo valjda na red.

Idi starim putem. Jeftinije, krace, nema guzve, dobar put i janjetina na svakom cosku + Plitvice za kafe :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, pao kamen sa srca, nisam se osramotio :clapping: Inače puno mi je lakše kada u sustavu nema dovoljno basa nego kada ga je previše. To bi već spadalo u "probleme".Thetin damping faktor je u tisućama, pa je to razlog zašto ima tako dobru kontrolu basa. A kažu da brojevi ništa ne znače. Ne vjerujte im :dubbio: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle svega steta sto vam se nisam pridruzio - nisam bio daleko , naime u Trogiru. E sad putevima fali samo jedna stvar- dobri restorani da moze da se klopa . Gledao sam od Zagreba do Trogira nismo nasli nista gde bi vredelo stati i odmoriti. Steta , ako se covek seti kako je bilo ranije pored regionalnih puteva. ALi doci ce i ovo valjda na red.

Nije kao prije, ali imaš iz pravca zagreba prema Splitu na autocesti; odmorište Zir sa restoranom Macola (to je onaj "čuveni" s Plitvica), i nešto na odmorištu Krka (kod novog mosta preko Krke sa prekrasnim pogledom). Nešto je i na prvoj benzinskoj poslije Karlovca tj. Tifon. Ostalo nije vrijedno spomena, a iz razloga što mene nisu slušali, jer nije trebalo dati koncesije za odmorišta prodavačima benzina već im dati samo taj dio odmorišta gdje je pumpa. Ali o tom nekom drugom zgodom. Valjda će biti bolje.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

uff

i meni se cini da sam video "+1" od Vulejohn-a u ovom threadu ?

ako je tako , zao mi je da je (verovatno nekom greskom) obrisan taj post , jer imamo deal da se nista ne brise ;

ako odradis pretragu po "Vulejohn" naci ces sve njegove postove nedirnute

a da je kalimero - jeste , svojom krivicom ..... sto ga ne sprecava da i dalje zadeva i olajava ( sumnjam da postoji adekvatniji izraz) gde god jos uvek moze da ista pise .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ајмо сви да станемо на његову страну :thank_you2:

стоН_Колд

Tu kraj moje kuće ima jedan grafit: "Svi su stali na istu stranu - barka se prevrnula" :drinks:

Btw ima i jedan koji je oftopic ali je jak: " Incest - zabava za cijelu obitelj"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma zabavan je on ......

eve ti linak http://www.diyaudio.rs/topic/61-prvi-macici-se-u-vodu-bacaju/page__view__findpost__p__1156

ili da ga lepo quotujem :

[url="http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=6022&start=150"]link[/url]Skupila se gomila mlatikurčina koja vise ne moze da prodaje muda za bubrege...npr. Zen koji je pokusao Anubisu da proda neko poluispravno govno pa ga sada sa bezbedne razdaljine proziva, Zeon koji se nakrao delova u drzavnoj firmi ali mu ni to nije dosta...
sto se mene tice - nije vredan dalje rasprave ...... prekrsio je jedino pravilo koje je postavljeno ovde , a to je kultura ponasanja ;

to sto je rekao - da je rekao na kulturan nacin , pa da se raspravljamo oko istinitosti iznete tvrdnje ......

ali nije ; naravno da ne mislim na izrecenu psovku , nego na nacin ;

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...