Jump to content

shigaclone


neskor

Preporučeni Komentari

  • 2 years later...

Koliko ima ljudi da sluša ovo? 

Ja bi da pravim nešto da mogu ponekad zavrteti srebrnu ploču al ne znam da li ovo još uvek ima smisla ili da pazarim neki blue ray player i završim priču. 

Da li se uopšte mogu još uvek nabaviti uređaji sa doticnim Sanyo transportom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, neskor said:

ja sam svoj Shigaclone uzeo is istog razloga kao i ti , da povremeno pustim neki CD

medjutim kada sam ga cuo ja sam svoj komp, kao i Sqeezebox Touch poslao na klupu :)

 

Ja sam uzeo CA CXC transport i isto kao i ti, ostalo prestao koristiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da je dosta ljudi ostalo u čudu kako radi djunta od par evara... 

Ja sam bio u toj priči pre jedno 7-8 godina, ali na žalost nikad nisam stigao da čujem kako to stvarno radi. Na kraju podavao što sam imao a ostao mi je daljinac od jvc kasoša. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora mnogo stvari da se uradi sa tim transportom da bi zvucao superiorno. To se uglavnom ne radi nego se postavi as-is. Pa i tako nije los uopste. Prvo mora da se ostavi na masivnu nosecu osnovu 1kg ili vise. onda da se zameni master clock. da se naprave 2 napajanja, posebno za motore i posebno za ovo ostalo. Da se obradi SPDIF izlaz dodatnim sklopom. Onako kako se radi nije dobro. i da se izvrse dodatne intervencije na laseru i na plocici, da se zameni veci broj elemenata. Da se dodaju mali hladnjaci na chipove. itd itd... BTW postoji verzija chipseta za taj transport koji ima HDCD i koji ima I2S izaze. Ali se retko nalazi... Malo sam pregledao secam se sanyo iniju chipova koji se odnose na transportne sisteme i stvarno su odlicni. Kako je to proslo tako nezapazeno nije mi jesno? I tu je rumun napravio gresku umesto da dizajnira novi tip sa istim laserom i mehanikom, ali sa drugim chipsetom, koji ima hdcd, i2s i spdif uradio je klasicno ponavljanje plocice...

ti si slusao takvu verziju. klasicne izvedbe zvuce losije, ali i dalje vise nego prihvatljivo, i bolje od vecine transporta.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda postaje ocito da odredjene audiofilske prerade samo zadovoljavaju predubedjenja, a realno i objektivno nemaju efekta. Ili resavaju iskonstruisane probleme, koji nisu prisutni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HP je u zlatno doba imao legendarni obicaj da novi proizvod ili proizvod koji je bio u prototipskoj fazi, izlozi direktno na ulazu u firmu, da bi ostali dali poneku primedbu ili sugestiju.

Da se izbegne zamka subjektivnosti autora.

NAravno da mora goluzdrav mehanizam da se budzi, ali kriterijumi moraju da budu realni a ne imaginarni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A radio si po tudjem uputstvu, ili si nesto sam doprineo?

Mislim, kada to kazes nekome ko ima neke svoje proizvode za visokotehnolosku profi elektroniku, koja de fakto nema veze sa audio igrackama, ali ima realnih i ozbiljnih zahteva da se obrati paznja na sve detalje.

 

BTW, ako radim, a izgledno je , na kraju je spiska, radicu jedan komad, zasto pet? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...