Jump to content

DVB-T2 digitalni risiver - koji model?


Nesic

Preporučeni Komentari

E super, kad vec pomenuste te svercere sa garanicjom, interesuje me kako funkcionise ta garancija?

Jel neko imao potrebe da se pozove na nju i na koji nacin je ostvario, zivo me interesuju iskustva iz prve ruke.

Jel svercer isporuci uredan racun iz Madjarske gde je on kupio, pa sa tim papirom terate u servis?

Jel ovlasceni servisi prihvataju da rade uredjaje koji nisu kupljeni kod nas? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja razmišljanja na temu novog televizora su bila - što veći i što jeftiniji (kada crkne za par godina da mi ne bude žao). Pre pola godine bila neka akcija u prodavnicama i pazarim Fox LED 40 inča, naravno full HD, za smešnih 250 evra i to na 12 rata. TV ima bolju sliku od Sonija mog paše, i pri tom nema gore opisanih problema sa zvukom. Ima ram oko ekrana of samo 9mm. Znači, estetski prelep, slika odlična (ekran poslednje generacije), probao USB, HDMI, filmove, titlove, muziku... Fox je odmah posle Samsunga i Lg po veličini, proizvođač televizora u svetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ovlasceni servisi prihvataju da rade uredjaje koji nisu kupljeni kod nas?

 

Mađari izdaju garanciju koja važi praktično bilo gde. To je u teoriji. U praksi je mom televizoru davno istekla garancija a ni druge Samsung skalamerije se nisu nešto kvarile. Ženin telefon je nešto počeo da štucka, dobio hard reset i opet šljaka (problem je zapravo bio sa Androidom, ne sa hardverom), veš mašini takođe trebalo zameniti gumu na vratima ali tek debelo nakon isteka garantnog roka, odrađeno bez problema (osim činjenice da te popravke, jel', plaćaš iz svog džepa nakon isteka garancije...)

Što se Fox-a tiče, do sada nisam čuo pritužbe na kvalitet istih. Da sada kupujem TV, ozbiljno bih ih uzeo u razmatranje, mada ličnih iskustava nemam. Onda kada sam kupovao TV, nekako sam mislio da ne mogu mnogo da se zaje8em sa Samsungom (ili LG-om) i odlučio sam se za Samsung jer su mi na svim cenovno pristupačnim LG televizorima boje delovale prilično bledunjavo i isprano. U tom momentu, Samsung ih je u klasi cene do 500€ i na 32" dijagonali "šio" i uzduž i popreko. Od tada, moglo bi biti da su se stvari okrenule naopako, ali ne pratim pa ne mogu da komentarišem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj šta dobijaš, pogledaj u novčanik pa prelomi... (možda nije loša ideja da poneseš USB stick sa nekim filmom kao što su Transformersi ili kakva slična ludorija sa puno boja i brzom akcijom pa ako iščita i film i subtitl bez problema i ne zaštuckuje i ne razmazuje piksele...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi u kući nismo neki filmofili, pa nisam probao stotinu filmova, ali sve što sam probao, odradio je perfektno. Sa svakim filmom je otvorio i titl koji je normalne veličine, a ne sitan kao na nekim DVD plejerima. Klinci na njemu igraju igrice i nisam primetio bilo kakav problem. Što kaže Muja; Fata je Fata, ali dva puta je dva puta - 5 godina garancije znači u najmanju ruku da će da izdrži bar toliko vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj šta dobijaš, pogledaj u novčanik pa prelomi... (možda nije loša ideja da poneseš USB stick sa nekim filmom kao što su Transformersi ili kakva slična ludorija sa puno boja i brzom akcijom pa ako iščita i film i subtitl bez problema i ne zaštuckuje i ne razmazuje piksele...)

 

Mađari izdaju garanciju koja važi praktično bilo gde. To je u teoriji. U praksi je mom televizoru davno istekla garancija a ni druge Samsung skalamerije se nisu nešto kvarile. Ženin telefon je nešto počeo da štucka, dobio hard reset i opet šljaka (problem je zapravo bio sa Androidom, ne sa hardverom), veš mašini takođe trebalo zameniti gumu na vratima ali tek debelo nakon isteka garantnog roka, odrađeno bez problema (osim činjenice da te popravke, jel', plaćaš iz svog džepa nakon isteka garancije...)

Što se Fox-a tiče, do sada nisam čuo pritužbe na kvalitet istih. Da sada kupujem TV, ozbiljno bih ih uzeo u razmatranje, mada ličnih iskustava nemam. Onda kada sam kupovao TV, nekako sam mislio da ne mogu mnogo da se zaje8em sa Samsungom (ili LG-om) i odlučio sam se za Samsung jer su mi na svim cenovno pristupačnim LG televizorima boje delovale prilično bledunjavo i isprano. U tom momentu, Samsung ih je u klasi cene do 500€ i na 32" dijagonali "šio" i uzduž i popreko. Od tada, moglo bi biti da su se stvari okrenule naopako, ali ne pratim pa ne mogu da komentarišem.

 

Sve moguće navedene nedostatke (mutna izbledela slika bez crne boje) rešiš tako što uzmeš brutalno brzu PLAZMU !!!

Verovatno su i jeftinije od smart LCD LED modela...   nađi negde neki stariji model ili neka ti donesu iz mađe nećeš zažaliti!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se u potpunosti za plazmu. Ovo je TV za dedu, baba je dobila STB. Nađoh onaj FOX sa linka za 36.990 dinarjev u komšiluku. Ako ga imaju, bacam oko kakav je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo sam iščitavao tekstove vezane za LCD vs plazma i zaključak je da i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane. Na primer LCD "teže" prikazuje crnu boju ali plazma ima isti problem sa belom bojom... Dve najveće prednosti plazme su brzina (koja je nemerljiva) i veličina ekrana. Svi znamo da su ekrani preko 40 inča bili isključivo plazma. Najveća mana je bila znatno veća potrošnja. Sa uvođenjem LED u celu priču, stvari su se znatno promenile, pa plazma počinje da gubi trku. Jedino je još uvek superiornija u brzini, mada sadašnji LED sa lakoćom postiže 2mS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo sam iščitavao tekstove vezane za LCD vs plazma i zaključak je da i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane. Na primer LCD "teže" prikazuje crnu boju ali plazma ima isti problem sa belom bojom... Dve najveće prednosti plazme su brzina (koja je nemerljiva) i veličina ekrana. Svi znamo da su ekrani preko 40 inča bili isključivo plazma. Najveća mana je bila znatno veća potrošnja. Sa uvođenjem LED u celu priču, stvari su se znatno promenile, pa plazma počinje da gubi trku. Jedino je još uvek superiornija u brzini, mada sadašnji LED sa lakoćom postiže 2mS.

 

Dugo sam isprobavao...  pa zaključio  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam Denver DTB-132 a i Horizons A115. Prvi utisak je da je Denver bolji. Na Horizonsu mi recimo slika nije prweko celog ekrana(RTS konkretno) vec mora da se priisne neki zoom da se izgube one dve crne trake gore i dole dok kod Denvera nema tog problema, kod svih kanala je preko celog ekrana slika. Cena je ista, koji dinar gore dole.

 

Jos nesto, s'obzirom da imam i satelitsku televizuju, kupio sam scart adapter. Dakle, jedan kraj ide u TV a na drugom kraju imam tri ulaza i tu prikljucujem satelitki i zemaljski risiver. Mogu reci da je kvalitet sliku izgubljen zbog tog adaptera, primeti se razlika. Mozda ovo nije slucaj i sa drugim(citaj skupljim) adapterima.

 

Jel i vi skoro svake nedelje pretrazujete ponovo kanale? Meni se to cesto desava jer nema vise signala i onda moram da trazim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel i vi skoro svake nedelje pretrazujete ponovo kanale? Meni se to cesto desava jer nema vise signala i onda moram da trazim.

 

Prođi u meniju i pogledaj koliko puta ti tjuner hvata pojedine kanale i na kom nosaču (frekvenciji) - kod nas se u Subotici signal negde reflektuje pa se meni cela papazjanija (blok srpskih digi-tv kanala) pojavi tri puta kada pokrenem automatsku pretragu. Onda ja uzmem pa izbrišem dva seta i desilo se da mi posle par dana naprosto nestanu memorisani (zanimljivo da se mađarski i hrvatski ne gube bez obzira što su po intenzitetu signala slabiji) i onda sam skapirao da ako zbrišem "pogrešne" triplikate i duplikate, onda ću da ostanem bez sačuvanih pre ili kasnije, pa sam malo pratio frekvencije i kanale i nekim čudom na kraju sačuvao "originale" i sada mi se to više ne dešava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam mami kupio Xwave Digital One, a trenutno imam i jedan kod kuće.

Prijem je odličan i u slučaju slabog signala - kada sa Čota prijavljuje jačinu signala oko 20-25% kvalitet je i dalje 100%, radi bez seckanja i "kockanja",

Ima odličan kvalitet slike, dobru izradu i završnu obradu, ne pregreva se i ne zuji.

Jedino je mami daljinac previše mali sa sitnim dugmićima. :)

Meni je super, hvata signal i sa iglom za štrikanje nabodenom na stari VCR coax kabl (probali, stvarno radi!).

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...