Jump to content

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

pretpojacalo moras odmah demontirati (imam ga kuci , posle svih godina predstavlja potencijal za vatrogasce) , mehanika kako rekoh - pre bilo kakvog ukljucenja prvo rastavljanje i podmazivanje i sastavljanje

 

onda plinth , za verziju limarije za koju se odlucis

 

onda sky is the limit

 

spremicu ti lenco zip u DB i posaljem ti linak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako vec pitas .... pokloni ga ... meni :)

 

 

Btw: Cestitam! ...  imas i zvucnicu iz istog doba, montiraj, pali masinu i uzivaj :)

 

mašina do daljnjeg stoji u plakaru dok se ne napravi po nešto

 

nervira me ovaj plint

 

pretpojacalo moras odmah demontirati (imam ga kuci , posle svih godina predstavlja potencijal za vatrogasce) , mehanika kako rekoh - pre bilo kakvog ukljucenja prvo rastavljanje i podmazivanje i sastavljanje

 

onda plinth , za verziju limarije za koju se odlucis

 

onda sky is the limit

 

spremicu ti lenco zip u DB i posaljem ti linak

 

naravno da ću preamp da maknem

 

bem ti žao mi je ovo rastavljat da bi ga podmazivo kad nije radilo :wink2:

 

plint mi najviše odgovara da radim ovakav post-38-0-14578600-1429392303_thumb.jpg tu mogu da skinem sve mjere sa postojećeg plinta i da novi radim od mediapana, zadržao bih komletnu gornju ploču takva kakva je, opruge i poklopac od grama

 

mada bi i ovaj radio post-38-0-24783900-1429392294_thumb.jpg samo treba doći do nacrta

 

ručka se skida i ide na prodaju (ako kome bude trebalo) - V blokovi nisu pocjepani već malo savijeni pri vrhu mada kad bi se zalijepili za bazu ručice mislim da bi radilo sve kako treba

 

onda ide potraga za ručicom koja ima istu dužinu kao originalna Lenco da se ne hebavam sa bušenjem i prepravkom gornje ploče. Moram da izguglam odgovara li mu grace 707 koju imam na thorensu.

 

ne mislim nešto da se iživljavam već samo da ga kolko toliko dovedem u pristojno stanje da bi se odlučio šta ostavljam thorense ili njega

 

 

PS

 

koja ulja se meću - šta za osovinu?- šta za motor?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem te

 

lezim a idem :rofl:

 

ce stavljas bolju rucku u rupicu , pa da jos pogodis da rupica odgovara ........

 

napravi Altmanovu chamovu , bolja ce da bude od ti Grace sto imas

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem te

 

lezim a idem :rofl:

 

što da ne ako se može takoooo

 

ce stavljas bolju rucku u rupicu , pa da jos pogodis da rupica odgovara ........

 

pa ako se strefi strefi bem ga

 

napravi Altmanovu chamovu , bolja ce da bude od ti Grace sto imas

 

:hihihihi:

 

aaaahaaaaaaaaa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima tu svacega , no ti imas neki problem .... :rofl:

 

dosta fajlova je *.maff formata - otvara se Firefoxom u koji moras instalirati Mozilla Arhive Format add-on 

 

74,6MB , 461 Files, 19 Folders

 

tesko da su to samo slicice ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima tu svacega , no ti imas neki problem .... :rofl:

 

dosta fajlova je *.maff formata - otvara se Firefoxom u koji moras instalirati Mozilla Arhive Format add-on 

 

74,6MB , 461 Files, 19 Folders

 

tesko da su to samo slicice ......

 

 

lijepo ti kažem nema nacrta ili krojnih listova sa dimenzijama za rezanje nikakvih, Mozilla Arhive Format add-on imam instaliran, ima linkova i fotki i nič više

 

spavaš a pričaš :rofl:

 

de ne budi lijen pa pogledaj sam :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala :wink2:

 

znam za forum, učlanjen sam pa će čiiiiitam

 

no mislio pošto je i ovde na našem forumu rađeno nešto po tom pitanju kontam biće lakše doći

do korisnih informacija, ................

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo mi nije jasno đe vi to nađoste nacrte sa dimenzijama za rezanja :whiteflag:

 

imas u tom folderu sasvim dovoljno informacija da napravis plint

 

ako ces raditi PTP , onda je jos lakse

 

sve te info sam vidio na lecnco heaven i prije nego sam ovo kupio, toliko znam, bez ako ne misliš da sam lud

 

nego se nismo razumjeli ja sam mislio (očekivao) da imaš nacrte za rezanje,

 

kako god fala ti na ovim linkovima, ako treba mogu ti poslati i ja još koji, imam ih pun bookmarks :wink2:

 

 

ujebote, skinuo saM foldar, nemam Lenco, ali ima materijala da ga od blata pravim :)

 

ajde kralju napravi na osnovu onoga što je zakačeno :) (na dropbox ) pa ti platim taj plint odma kolko kažeš :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo ti je dovoljno za izradu plintha

 

 

ovo jeste i zafaljujem :wink2:

 

ali ovoga nema u ovnome što zen i neskor gledaju i na osnovu čega tvrde da se može napraviti

 

može se napraviti i na osnovu postojećeg plinta koji imam samo da skinem mjere

 

lakše nego sa onog o čemu oni pričaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je varijanta plinta sa montažom  originalne gornje ploče od lenco bez ugradnje opruga ?

 

ako si radio ovaja plint mora li da ide zadnja 6 ploča milsim da ni sa 5 motor neće ići ispod plinta da bi se vidio, griješim li?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...