Jump to content

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

prvo rastavljen I podnazan nos motora

IMG_20200528_170111.jpg

redosled vadjenja I vracanja djelova

IMG_20200528_164234.jpg

sve ocistiti od prethodne masti I ulja I namazati sa novim I sastaviti

IMG_20200528_164201.jpg

IMG_20200528_164214.jpg

definitivno sve kao novo 

caure kao da su sad izasle iz fabrike

IMG_20200528_164300.jpg

obratiti paznju da se opruga i klip iz srafa kojim se steluje tenzija motora prilikom rastavljanja ne pogubi 

IMG_20200528_163843.jpg

naravno I to ocistiti pouljati I sastaviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bi se doslo do zadnji dio treba skinut konektore struje I dva sarafa koji drze konektore

IMG_20200528_165342.jpg

IMG_20200528_165406.jpg

IMG_20200528_163900.jpg

redosled vadjenja I vracanja djelova

IMG_20200528_164103.jpg

teflon zadnje ploce bez tragova rada

IMG_20200528_164121.jpg

skinuti I ova cetiri srafa da bi se izvadio rotor radi lakseg ciscenja rotora, nosa motora I baze motora

IMG_20200528_171654.jpg

IMG_20200528_164146.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I to bi bilo to ... sve dobro ocistiti alcoholom I nastelovati hod rotora pomenutim srafom da ima 2mm hoda

Spojiti na struju da se vidi kako vrti I ima li kavih mehanickih smetnji

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Posto je sraf i opruga, da nema nekih uputstava tipa okrenuti dva i po kruga od neke pozicije. Sto ce stisnuti oprugu par mm

nista slicno nisam nasao citajuci oko podmazivanja

jedina instrukcija je da rotoru treba dati hod od 2mm po horizontali

taj hod rotora sam imao prije nego sam ga rastavio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

osovina u zadnjem dijelu se naslanja na ovaj teflon sto se vidi po otisku 

IMG_20200528_175249.jpg

sa prednje strane je gura onaj sraf koji ima pretpostavljam ovaj vru od teflona

IMG_20200528_175315.jpg

I ta 2mm kretanja rotora po horizontali je neka tolerancija kojom se definise pritisak I nategnutost te opruge u srafu

Ne znam to je ono sto logicno zakljucujem iz svega do sad procitanog ... ako neko zna nesto bujrum ... tu smo 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@revox fino:clap:..kazi mi koja je to zvucnica ?..ti rece Stanton 881 ce da bidne za ovo..mene ne lici na to....drugo podmetac vidim pluta,pa na to si stavio onaj oridji od L-78?..mene taj podmetac sa fizicke strane nesto najodvratnije (nakon onog oridji na StabiS) s kojim sam se sreo:ne meres normalnu plocu skinuti sa nje,zbog onog cudnog rasporeda tih kruzica....kako ti se cini to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije stanton nego empire .... cisto radi probe prvi dan da se ne desi kakva havarija

treba sve srediti I nakoncati kako treba a tu ima pomjeranja ihaaaaaa

mat je originalni a ispod zuta coja ... dal ce ostati ce vidim ... jes zajeb skinut plocu preveliki 

 

Ne znam imaju li kakav drugi fabricki da se nadje ... ovo ce se tesko trpi ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, revox reče

Nije stanton nego empire .... cisto radi probe prvi dan da se ne desi kakva havarija

treba sve srediti I nakoncati kako treba a tu ima pomjeranja ihaaaaaa

mat je originalni a ispod zuta coja ... dal ce ostati ce vidim ... jes zajeb skinut plocu preveliki 

 

Ne znam imaju li kakav drugi fabricki da se nadje ... ovo ce se tesko trpi ;)

Ok,mislio sam da su samo mene udarili mokrom carapom..onaj od L-75 mi se cini mnogo,mnogo prakticnijim,a cini mi mi se,sonicno cak i da je bolji..ovaj od L-78 mi se cini mnogo omeksava zvuk..ako imas opcija da uzmes cistu plutu,ili mesavinu pluta+guma,uzimaj,rezi..msm da se sonicno mnogo bolje prolazi sa njima,i prakticniji su..msm nataknes li neku plocu koja je malo uza sa rupom,skinuti je cista hebada s ovoga...:wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, paja959 said:

Ok,mislio sam da su samo mene udarili mokrom carapom..onaj od L-75 mi se cini mnogo,mnogo prakticnijim,a cini mi mi se,sonicno cak i da je bolji..ovaj od L-78 mi se cini mnogo omeksava zvuk..ako imas opcija da uzmes cistu plutu,ili mesavinu pluta+guma,uzimaj,rezi..msm da se sonicno mnogo bolje prolazi sa njima,i prakticniji su..msm nataknes li neku plocu koja je malo uza sa rupom,skinuti je cista hebada s ovoga...:wacko:

ne znam ... meni je poslije td147 sa istom ruckom al razlicite glave (samo mi fali da drzim dvije iste glave) zvuk utegnut kao praćka, ima atak, defoniciju, cini mi se malo veci prostor, ne pliva ...

Ovih dana, ne mogu sad, treba da sredim lift (da ga usporim) na ovu drugu grace, da stavim 881S, da iskontrolisem jebeno ulje u osovini (curi cim skines tanjir), da se poigram sa matom da vidim sta ce ostane, 

u svakom slucaju isplatilo se raditi 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odmasti nitrom crveno oznaceni spoj

sacekaj da nitro ispari

namazi crveno oznaceni spoj RTV silikonom; ima ga u prodavnicama autodelova - otporan na ulja, rastvarace i temperaturu

sacekaj da se stegne (pise na tubi koliko dugo) onda stavi tanjir nazad

L75 caura.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Zen Mod said:

odmasti nitrom crveno oznaceni spoj

sacekaj da nitro ispari

namazi crveno oznaceni spoj RTV silikonom; ima ga u prodavnicama autodelova - otporan na ulja, rastvarace i temperaturu

sacekaj da se stegne (pise na tubi koliko dugo) onda stavi tanjir nazad

L75 caura.jpg

Ok al je sa donje strane rupica na onu sisu I tu curi

16 minutes ago, vladd said:

Ili neka guma izmedju zegera i podloske, oslonac, guma, sajbna pa zeger, ili filc pa taj cep sa slike.

Ja se nesto ne secam da mu treba cureca uljna kupka...

komplikovano

to sam trenutno rijesio sa dva kruga izrezana od rengen snimka koje sam zalijepio sa donje strane na ovaj mesing

IMG_20190602_205258.jpg

Pa onda sa teflon trakom omoto to da ulje ne izbije, pa onda sa izolir trakom I na kraju stavio selnu malu da se drzi ... al mi nije to rjesenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora biti neko sofisticiranije resenje. Sta je ispod zegera i podloske? Vidim da je podloska odvojena od zegera, a to mi nema puno smisla, verovatno ima neki dihtung koji je propao ispod (iznad)

Ili fali jos jedna podloska - distancer - izmedju ove koja se vidi i zegera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbte, sticajemokolnosti se majem sa tim kantama 30 godina

samo izmisljajte toplu vodu

ja sam za edan napravio novu tu naglavnu cauru od textolita, sa utorom za O ring i nema curenja

video da mogu i znam, i svaki sledeci resio RTV silikonom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

'el sve na broju?

l5uUqbgh.jpg#1xmZTZH

sve je na broju ... ovaj nakurnjak br 9 su napravili ka ni sebi ni svome

6,7 i 8 idu dolje I ima lufta  par milimetara I sve to filno landara tako da curi na sve strane ... ne znam koja je poenta da ovo dolje napravise dav ne dihtuje kako treba

Mogu mislit kolko sjebanih caurki lezaja ima rad ovoga

59 minutes ago, Zen Mod said:

jbte, sticajemokolnosti se majem sa tim kantama 30 godina

samo izmisljajte toplu vodu

ja sam za edan napravio novu tu naglavnu cauru od textolita, sa utorom za O ring i nema curenja

video da mogu i znam, i svaki sledeci resio RTV silikonom

Ce da ga napravim da ga jebem ... od cega ce da vidim ... al nece curi vise to ti garant ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...