Jump to content

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

krajnici osovine u caurama sa kvalitetnim SAE10 uljem a naletno čelo, gde je opruga- bilo koja kvalitetna mast, može Molibdenova ili sta ja znam

bitnije je da je čista nego koje je fele

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Zen Mod said:

krajnici osovine u caurama sa kvalitetnim SAE10 uljem a naletno čelo, gde je opruga- bilo koja kvalitetna mast, može Molibdenova ili sta ja znam

bitnije je da je čista nego koje je fele

Jel ti ovo krajnik osovine

IMG_20200523_173340.png

a ovo naletno celo

IMG_20200523_173323.png

I onda stela da ima hod naprijed nazad 2mm 

IMG_20200523_174321.png

Sa ovim srafom

 

 

IMG_20200523_174846.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

krajnici osovine u caurama sa kvalitetnim SAE10 uljem a naletno čelo, gde je opruga- bilo koja kvalitetna mast, može Molibdenova ili sta ja znam

bitnije je da je čista nego koje je fele

Napisa si "krajnici osovine sa caurama kvalitetnim uljem" 

Pojam ili rijec "krajnici osovine" prvi put u zivotu cujem ... mozda je to zargonski termin kod vas posvecenih majstora a obzirom da ja to nisam jel ti problem da reces dje ide ulje :sorry: ili da prevedem na koji kraj ... anamo dje su namotaji ili anamo dje ide idler .... prosto ko pasulj ... ili paprikas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, revox said:

Napisa si "krajnici osovine sa caurama kvalitetnim uljem" 

Pojam ili rijec "krajnici osovine" prvi put u zivotu cujem ... mozda je to zargonski termin kod vas posvecenih majstora a obzirom da ja to nisam jel ti problem da reces dje ide ulje :sorry: ili da prevedem na koji kraj ... anamo dje su namotaji ili anamo dje ide idler .... prosto ko pasulj ... ili paprikas

ulje ide gde je osovina u bronzanoj cauri, dakle 2 pozicije

mast ide na čela osovina, dakle 2 pozicije

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

ulje ide gde je osovina u bronzanoj cauri, dakle 2 pozicije

mast ide na čela osovina, dakle 2 pozicije

 

tako fino objasni ... sad mi sve jasno :oldtimer:

razmisljam cime da omotam alu cevku koja nosi idler da ne zvoni ... neka tanja guma I teflonska vodovodna traka ... mada misim da treba mac ove metalne plocice da ne zvone I napraviti ih od teflona il neke tvrde plastike 

IMG_20200506_225914.png

IMG_20200524_153959.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadji rentgen snimak, iseci koji komadic, ubaci da nema lufta  a da jos mozes da klizes 

omotavanje ruke idlera - navuci termobuzir ili nemoj nista, ne cuje se da 'be oca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

 ... omotavanje ruke idlera - navuci termobuzir ili nemoj nista, ne cuje se da 'be oca

teflon trakom omotati nategnuto I navuci termo buzir mi se cini dobra kombinacija ... u osovinu idlera isto staviti kap ulja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radi sta oces, ionako je 75% onoga sto ces procitati na netu oko unapredjenja L75 cisto mudroseranje, dal zbog qrobecanja dal zbog zarade

naravno da moras podmazati osovinu idlera - kap 20W40 ce obezbedi sto treba a nece se ni razbezati ni razlivati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prije sastavljanja grama rastavljen motor radi podmazivanja ... ispostavilo se da mozda nije bilo potrebe al bolje da je to odradjeno ... definitivno ovaj mitor nije radio vise od 10 sati

potreban alat

IMG_20200528_165215.jpg

mast i ulje kako je gore navedeno od strane Zena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...