Jump to content

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

31 minutes ago, revox said:

da ne bih došao u iskušenje da ga prodam krenuo u rasturanje

DSC03770.thumb.jpg.5c8560ba3d09b5b6d2bcb4bf763c553a.jpgDSC03771.thumb.jpg.ffd2923fb4dec23f6c53f609d7fc3b6f.jpgDSC03772.thumb.jpg.aa5297952617812f8bd2c53c4c024ee5.jpg

ovo je što ostaje od mehanike

gornja poloča se reže na krug kao što gore napisah

ide prekidač za uključivanje i ostaje samo selektorbrzina

ne znam dal će biti problem što će idler stalno biti na osovini motora i tanjiru al vidim da je tako kod svih

Bice, idler bi trebalo da je odvojen od motora i diska kada gramofon ne radi. A tu ulogu da odvoji idler, ima mehanicki deo on-off prekidaca.

Mada mozda se moze odvojiti i u krajnjem polozaju regulatora brzine ispod onog vrha kupe osovine motora? To je ujedno i najveca mana PTP verzija...

I ja mozgam kako to da resim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rasturen

DSC03803.thumb.jpg.ab6079f6d20d53aaa97b7705b489a96c.jpg DSC03802.thumb.jpg.3c286a046a7c81cf830e1974d1d1ceff.jpg

sjutra ide na rezanje na water jet cutter ako mogne bez pdf-a

ako ne onda ide ubodna pila pa dok ga ne dovedem kako treba

debljina gornje ploče je 21mm a samog lima 3mm što ispada da deblinja prvog sloja materijala plinta treba da bude 18mm ako gornji obod gornje ploče ne upuštim na nivo plinta

o tome razmišljam radi estetike da upuštim ali mi onda treba prva ploča materijala za plint debljine 21mm

pitam se dal je pametno staviti između metala i drveta neku gumu ili slično radi što boljeg prijanjanja ili ići sa montaž kitom mada tad bog ne odvoji metal od plinta ali ond atreba gornja ploča deblja od 21mm bar za 2-3  mm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Woland said:

mislio sam da ćeš i motor da odvojiš

motor može lako da se odvoji kad napravim plint i vidim slobodan prostor za nezavisno kačenje motora.

to se da uraditi ubodnom pilom i srediti kako tako jer se ne vidi

bilo mi bitno da se ovo izreže kako treba

 

16 hours ago, Doktor said:

Greota . . . :(

Ja sam sve nekako mislio da si ti ono baš, baš , vintage fan. 

jesam doco ..... al ovkav kakvog ga je fabrika dala nije bio baš za neku svakodnevnu upotrebu ... davno prevaziđeno

ručka je morala da se mijenja, V blokovi propali od stajanja, napravljeni od alu komada da radi al ni to to

mislim da će kad ga sredim biti ništa manje vintage nego što je bio

uostalom viđećemo

važno je da se isplati raditi na njemu jer je uletio potpuno nov komad ...

ostaje da se rastavi motor da se podmaže, sastavi i tu je kraj što se tiče gramofona

ležaj sređen očišćen podmazan potpuno nov

idler originalan nov

plint se osmišljava dok ne dobijem ono što sam zamislio

jedina dilema mi je dal da radim plint za dvije ili samo jednu ručku

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, revox said:

. . .

jesam doco ..... al ovkav kakvog ga je fabrika dala nije bio baš za neku svakodnevnu upotrebu ... davno prevaziđeno

ručka je morala da se mijenja, V blokovi propali od stajanja, napravljeni od alu komada da radi al ni to to

mislim da će kad ga sredim biti ništa manje vintage nego što je bio

uostalom viđećemo

. . .

Očigledno je da se naša razmišljanja i poimanje vintage audio uredjaja dijametralno razlikuju.

Ostajem pri onome sto sam sublimirao u jednoj reci, a to je - greota.

 

No, vidimo se mi na onoj našoj temi o LP-ima. Tamo ima puno toga u čemu se ti i ja u potpunosti slažemo.

 

Btw, izvini na off-u u ovoj tvojoj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Očigledno je da se naša razmišljanja i poimanje vintage audio uredjaja dijametralno razlikuju.

Ostajem pri onome sto sam sublimirao u jednoj reci, a to je - greota.

 

No, vidimo se mi na onoj našoj temi o LP-ima. Tamo ima puno toga u čemu se ti i ja u potpunosti slažemo.

 

Btw, izvini na off-u u ovoj tvojoj temi.

ne razlikuju doco mnogo vjeruj mi ^_^

lenco l78 bi ostao onakav kakvog sam ga nabavio da je iole mogao da funkcioniše  kako sam ja navikao da mi radi gramofon bar što se konfora tiče

kako ja vidim problem sa L78

plastični plint sa donjim poklopcem koji se morao mijenjati

plivajuća šasija bez sub šasije koja je na svaki dodir ručice lifta vibrirala i činila čuda sa iglom na ploči

ručka koja definitivno nije ta koja meni odgovara

zadržati ga takvog kakvog ga je fabrika napravila postojala je varijanta, pored 2 thorensa u funkciji, al da stoji u ormanu i da se ne koristi

za tu varijantu nije bilo mjesta u ormaru :lol::lol:

i onda je krenulo

ako dobro izađe ostaće on i jedan od ova dva thorensa

mada što veli woland "hebeš kuću koja nema tri gramofona" :drinks:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, revox said:

motor može lako da se odvoji kad napravim plint i vidim slobodan prostor za nezavisno kačenje motora.

to se da uraditi ubodnom pilom i srediti kako tako jer se ne vidi

bilo mi bitno da se ovo izreže kako treba

može i tako, jednostavno je

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 years later...

e jebat ga izgleda da cu ja morat sastavit bazu ... u medjuvremenu prodata rucica I lift, pa se mora radit ... razmisljam izmedju medijapana I sperploce ... pitanje sta je bolje koristiti

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dimenzije su 48 x 37 cm

kolko ce slojeva bude ce vidim  ... racunam 5 tako da ne ce biti visina 9cm

to je plan ... dal ce bit koji cm manje ce vidim ... pokusavam da uklopim originalni poklopac  pa ce vidim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

danas nesto premjeravao plint I gledao kolko slojeva da ide ... moze 5 I tu mu visina 9 cm samo u speri bez donjeg poklopca 

E sad da se on radi od jos jednog sloja spera ili neceg drugog vidjecu

Nego posto mjerih dubinu kad motor visi poperih opruge

Kolko se ja sjecam od prije par godina kad ga rastavih treba da ide ovako

 

IMG_20200507_184018.jpg

IMG_20200507_160933.jpg

I ovi sa druge strane motora

IMG_20200507_161544.jpg

e sad u takvoj postavci nos motora gdje ide idler je malo vise primaknut sasiji u odnosu na bazu motora ...

dal to treba da je tako pa da idler kad legne na osovinu motora I na tanjir dovede motor u idealno paralelan polozaj u odnosu na sasiju i tanjir

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
6 hours ago, paja959 said:

za ovo sto si uradio tako da se moze iskoristiti i oridji poklopac :clap:..sta ces stavljati od rucke?

plinth je radjen da bude visine 9 cm jer mi trenutno tako odgovara a poklopac je planiran od prvog dana da ide

Sa jednom plocom aluminijuma debljine 1cm da se dodati jos 9 cm plinta sto mi je ostalo tako da moze da bude duplo tezi I negdje oko 20 cm visine...

meni to ne odgovara al ako dobije novog vlasnika (nekad) eto mogucnosti

a sto se rucke tice aj pogodi sta :) ... grace 707 sa stenton 881S ... zato je cuvana ta kombinacija u steku par godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...