Jump to content

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

javi mi , oli majal oli pp , sta da ti izmerim sa sasije

 

moj plan je otprilike ona slika iz #41 , sa dodatnom plocom zavrnutom dole , po mogucnosti bakar 3-5mm

 

vrlo verovatno sa odgovarajucim  rezom , da se dobije glavna odlika PtP - fizicka odvojenost motora od lezaja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako nešto i ja kontempliram, s tim što bih morebit zadržao celu šasiju (uz nalivanje epoksijem kao u onoj Stradijevoj temi) i punu funkcionalnost gramofona + neki stubić da pridrži odozdo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo levo (belo) mi je jedna od omiljenih interpretacija klasičnog 5x18mm plinta:

 

6953431471_32e5c76a21.jpg

 

Zakošena prednja strana doprinosi da krupni L75 izgleda skladnije, a uklanjanje gornje ploče, prsten oko tanjira i izbor boje daju mu moderan izgled.

Jedina zamerka je na nožice - ne volim tu vrstu finiša i način na koji se ističu. U ranoj fazi, kutija je bila oslonjena o konusne nogice okrenute vrhom na dole. Takođe, nestajale su sa vidika zato što su bile u istoj boji kao i ostatak.

 

Do projekta se dolazi preko galerije na  Lenco Heaven forumu.

 

 

Postoji još jedna interpretacija koj me je oduševila izgledom, a na nju sam naišao na Pink Fish Media forumima, no trenutno ne nalazim bukmark....  

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve mane PTP 5 resio je stariji brat PTP 4 samo dodati proizvoljno odvajanje idlera. PTP 5 je nastao zbog dizajnerskih potreba a ne zbog zvucno tehnicke superiornosti. Cak u PTP 4 Ima vise materijala i vece tezine a to kod Lenka skoro uvek dobro dodje. (uvek za one koji se opredele za varijante teskih baza)

Za PTP 5 mora kontroler koji dobor dodje i kod PTP 4 

Nije sve sto je novije uvek i bolje (mada mi volimo da mislimo tako )  ovde je isto ali bas isto, samo je verzija 4 funkcionalnija jer ima spoljnu promenu brzine tj rucno ne treba kontroler ali da se ne smetne sa uma da kontroler znaci za zvuk dosta.

Ja sam imao i jedan i drugi a ostvaio 4 jer mi je cak i lepsi (mada se o ukusima ne ....) , vise mi lici na gramofon kod PTP5 vise povrsina materijala dolazi do izarazaja ali ponavljam tehnicki i zvucno potpuni isto sto se vidi iz crteza oba .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni čak i ova varijanta pije vodu 

attachicon.gif131645986581001352.jpg

Pa ako iseces oko motora da taj deo gde se kaci motor se ne dodiruje sa ostatkom dobices takodje PTP jer sustina Piterovog dizajna je da se odvoji motor od ostatka zbog vibracija tako da ces takodje imati ono sto je bitno za dobru svirku a izgled kakav ti se svidja a zvucno ces imati sve prednosti PTP varijante a to je sustina ako se ne varam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Varijanta PTP 4 ali da lici na PTP 5 mada je ovo u stvari prava preteca PTP 5

 

LK3_a_zpsu97krqo5.jpg

 

A evo jedna od lepsih varijanti sa fabrickim plintom secenim , mada ga prodaj za astronomsku cifru nije odvojen deo sa motorom radi benefita u zvuku koji ti mozes da iskoristis, oni jednostavno nisu hteli sto sam saznao iz prepiske sa njima (mislim da je namerno da se se pobegne od PTP varijante markentiski jer prodaju verziju sa PTP om za jos astronomskije pare, ovaj na slici se prodaje za 12000 usa dol.)

 

IMG_3364_zpszx99pflo.jpg

 

Mada ja i dalje posle toliko godina proba i slusanja stojm na stanovistu da je skeletal varijanta uradjena kako treba zvucno nesto dominantnija jer nema tako mekan i izrazeno bas podrucje a visoki i srednji imaju nesto vise vazduha, prozracnosti.

Da ne zaboravim izbor materijla je presudan za kvalitet zvuka koji ce se dobiti (po meni bezi od viselsojne iverice i medijapana glavom bez obzira jer je zvuk mnogo mekan a za iste pare moze i bolje ali to ostavljam tebi na igranje kao isvakom ko krene u ove vode. jer o ukusima se ne ..........)

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
On 4/19/2015 at 8:44 PM, neskor said:

ovo ti je dovoljno za izradu plintha

 

L75_planv5_A1.pdf

fino ja spakova lenca za bolje dane kad budem imao vremena da ga radim

no me opet pomamiste sa pričom pa mi uđe crv u glavu da krenem u izradu

@neskor

jel su ovi nacrti odgovarajući za jedan od ova dva plinta

više mi odgovar ovaj prvi što je tanji

58a068a421b3a_plint1.jpg.02cd2e59cdf9e60977ade92f9a69af0c.jpg58a068a59ca6e_plinth2.thumb.jpg.697015abda9aea2d6231f810f001f266.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok

ja bi da ovo napravim da se ne mučim oko gvožđurije

1.jpg.b9b041406f2bd58fe86bcaa3deb86a4c.jpg2.jpg.942a70732956bfbb147ec71598c420e3.jpg3.jpg

i da ubacim u nešto slično ovome al da nije predebelo58a06f6b9339b_plint1.jpg.a58623f9512573ed5cd3034de99a922a.jpg

poslije je lako naprvit izmjenjivu ploču za montažu ručke

ima li ko kakav nacrt za ovakvu drvenariju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne bih došao u iskušenje da ga prodam krenuo u rasturanje

DSC03770.thumb.jpg.5c8560ba3d09b5b6d2bcb4bf763c553a.jpgDSC03771.thumb.jpg.ffd2923fb4dec23f6c53f609d7fc3b6f.jpgDSC03772.thumb.jpg.aa5297952617812f8bd2c53c4c024ee5.jpg

ovo je što ostaje od mehanike

gornja poloča se reže na krug kao što gore napisah

ide prekidač za uključivanje i ostaje samo selektorbrzina

ne znam dal će biti problem što će idler stalno biti na osovini motora i tanjiru al vidim da je tako kod svih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e sad rastavih osovinu tanjira

sve je bilo suvo kao barut

sreća da nije radilo

teflon ispod kuglice lezaja tek vidljivo udubljenje

naravno kad nije radio

očistio i sastavio i sipao ulje

problem je što curi kao iz šuplje kante na dnu gdje je siger osigurač

jel to mora ili prestane kad osovinu pritisne tanjir

sipao ovo ulje pa me zanima dal valja ili da tražim neko drugo

radio po instukcijama odavde

http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=2022.0#top

DSC03773.thumb.jpg.2f76998135a49d08eaaa6753960cdb8e.jpgDSC03786.thumb.jpg.c47b5806bb44cced688eaea71d32f55f.jpgDSC03788.thumb.jpg.66375c08dadbee5eaf2de1355efa6a33.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...