Jump to content

Hitno, napajanje Dacmagic


mrcelavi

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, potrebno mi je hitno objasnjenje o zamenskom napajanju za ovaj Dac.

Originalni je  AC-AC 12V 1500mA, problem je sto u blizem okruzenju ne mogu naci identican vec od 12V -1000mA. Da li smem prikljuciti dac na ovaj ispravljac.

 

post-1245-0-92329000-1428758367_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako ti dimenzija, napon i polaritet priključka ispravljača koji imaš odgovaraju, možeš probati - obavezno prati da li se i u kojoj meri ispravljač/DAC greje.

Na žalost, ne mogu ti ponuditi adekvatan ispravljač, jedini "viška" koji imam je deklarisan na 19VDC (3.16A) i u originalu je pravljen za laptop.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada nešto gledam - pogledaj da li je tvoj jedan od onih koje je Cambridge Audio označio kao podložan problemima, možda imaš pravo na zamenski... ?

 

http://www.cambridgeaudio.com/dacmagic-psu

 

!Please follow these steps to see whether your PSU is affected and, if necessary, order a PSU replacement which will be supplied free of charge!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada nešto gledam - pogledaj da li je tvoj jedan od onih koje je Cambridge Audio označio kao podložan problemima, možda imaš pravo na zamenski... ?

 

http://www.cambridgeaudio.com/dacmagic-psu

 

!Please follow these steps to see whether your PSU is affected and, if necessary, order a PSU replacement which will be supplied free of charge!

Ne samo što nude nego i veoma brzo su i slali. Kapa dole za poslovnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto sumnjam da mogu dobiti original, jer sam dac kupio danas bez ispravljača. Bio je toliko jeftin (2E) da nisam odoleo da ga uzmem, čisto da uporedim da li je kvalitetniji od dac-a koji imam u Sony 555 ES.

 

U stanu sam imao neki mali ispravljač od 12V 1250mA  medjutim dobio sam jedva neki distorzirani zvuk preko gramofonskog ulaza (ebeni kinezi i njihova slova ne znaš da li je ac-dc ili ac-ac).

 

Sada mi dodje naj jednostavnije da za pola sata skoknem do prodavnice koja ima ac-ac ispravljač ali samo od 1000 mA. To me i brine kako će se odraziti na uređaj tih 1000mA od  poželjnih 1500mA.

Imaju idealni trafo sa identičnim izlaznim naponima, ali ja to ne bih umeo da sklopim ebi ga  :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mrcelavi

Sta se vijori ?Svecka zastava?Daleko si bre da  ti se silje tamo neki trafo.  Inace   dobra ti kupovina DACa za 2 Evra. :respect:

 

Nesto tu opasno nije u redu. AC-AC nije ispravljac. Drugo,kakav gramofonski ulaz? Trece signal se dobija sa izlaza  ne ulaza. :Dizzy:  Nisivaljda signal sa  DACa ukljucio na gramofonski ulaz pojacala?!?

 

Dakle  tebi treba trafo na 12V  snage 1500 mA.  Po mom nekom iskustvu posluzice i taj koji imas od1000mA  bar na par  minuta da probas kako to sve radi. . Pazi da se ne pregreje ( a hoce posle duzeg vremena).Taj  od 1250mA je ispravljac  a prikljucio si ga na ulaz gde se  ocekuje naizmenicni napon. Ko zna kako je reseno ispravljanje u DACu ali verovatno mu ne prija jednosmerni napon  umesto naizmenicnog.

 

@Stein

Rece da nemas na12 V a sta je ovo:   http://www.diyaudio.rs/topic/7373-prolećna-rasprodaja/?p=203364    :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein Rece da nemas na12 V a sta je ovo: http://www.diyaudio....ja/?p=203364 :wink2:

 

 

 

Imaju idealni trafo sa identičnim izlaznim naponima, ali ja to ne bih umeo da sklopim ebi ga :notthinking:

 

----

 

 

 

medjutim dobio sam jedva neki distorzirani zvuk preko gramofonskog ulaza

 

Predajem se... :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...