Jump to content

Dome vs Ring radiator


shonne

Preporučeni Komentari

IMHO previse svilenkast i dosadan.

 

 

pa dobro to je drugo pitanje sto ti fensi hajfaj tviteri prosto ne mogu da izdrze tranzienti/dinamicki udar recimo zive cinele (a da se ne zovu RAAL), pod uslovom da im uopste bazni ton udje u opseg a ne harmonici. po meni je osnovni problem taj sto su svi ti tviteri nisko rezani tako da u tom opsegu koji pokrivaju ne moze i jare i pare,  ne moze da linearno pokriva 2-20k i da ima zeljenu dinamicku sposobnost. i onda bude to sto kazes, svileno. samo sto je fora u tome sto najbolji kompresioni drajveri umeju da sviraju itekako svileno ali i da ti pokidaju ceoni rezanj ako uleti neki divljacki udar cinele, recimo ovi bolji fostexi npr.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mogu da potvrdim ovo za kompresione tvitere, ja imam neke no name, verovatno kineski klonovi neceg, i razlika je ocigledna, pre toga sam imao  vifa soft dome, ne secam se oznake, i zvucali su isuvise mekano, ovi i ako su neki verovatno jeftini kineski i rade bez horne se  cuju mnogo bolje, oni stari kao da su imali neko ogranicenje kod tranzijenata i kompresovali zvuk.

Ovo je laicki objasnjeno, u zvucnjake i njihovu konstrukciju se ne razumem, kao ni u opis zvuka kroz tekst.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...
  • 6 months later...

They both have more smooth, gentle sound compared to their dome brothers. For unlimited budget project I would go 7000 with WG148R, but I can image to be happy with TW29RN. Tw29RN is good allrounder, no listening fatique. 7000 is more sophisticated, it has top end spark or airyness, but is also almost 3x more expensive, its sound is often compared to AMT or ribbon tweeters. 

A lot of hifi visitors had opportunity to listen to TW29RN a they all called it very clean, easy to listen.



Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, shonne said:

Trazim na net kako se cuje ovo cudo, nisam imao prilike da slusam ribone emoji16.png

Navrati do mene da čuješ kako kidaju riboni. Ništa ne reprodukuje zvuk gitare kao ribon. Ko ih jednom ugradi  u kutije ne vraća se više na klasični tviter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje ribone imas?

Trenutna postavka kutije takva je da mogu samo klasicni tviteri... Sa druge strane, kada se one budu odradile, sto da ne, se udje u novi projekat. Hebes diy-ra koji ode u penziju [emoji16]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, mrcelavi said:

Ništa ne reprodukuje zvuk gitare kao ribon. Ko ih jednom ugradi  u kutije ne vraća se više na klasični tviter.

Dobro receno. Btw, kod mene Duetta Signatures, u rezervi Stage & Centaurus minor, naravno, sve Apogee B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tviter je onoliko dobar koliko se dobro uklapa sa srednjim. Izolovano posmatranje nema smisla. Sto se nize reze sa srednjim uklapanje disperzije vise dolazi do izrazaja, tu se visokotonac istog profila membrane kao srednji najlakse harmonizuje. Mali papirni visokotonci tu umeju da  budu odlican izbor iako su izolovano gledano manje detaljni od dome ili ribon visokih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...