Jump to content

Amp za "da se smirim" sa niskoosetljive kutije


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Btw...sad malo listam koje DAC varijante imam na raspolaganju i za koje novce i...hahah, naleteh na naseg starog drugara kome smo mi bili zamorcici za njegove neuspele pokusaje.... Fikus , naravno i videh kolko marketing moze da uradi mozgovima nerazvijenih audiofila... najjeftiniji dac 1400 eur + tax..... pa Lampizatore sunce ti kalajsano jel koristis ti te lampe da pusis crack ? :D eeeee 

edit: sad videh ima i "proizvod" od 20.000 eur , zaustavite me, ocu da ga bijem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je što ove Dklase baš i nema na svakom ćošku, a morao bi da sam poslušaš... ja sam u početku bio oduševljen detaljnošću zvuka , pa i kvalitetom, za mizerne pare stvarno, ali... sad mi se čini da mi recimo vokali i akustična gitara lepše zvuče na starom Denonu ... Ukupna prezentacija je i dalje na strani TPA3116 i TPA3110 , detalji-visoki-srednji -bas-dinamika-bla-bla, u većini slučaja je na strani D klase, ali ponekad mi ove 2 pomenute stvari zazvuče prirodnije na starom ampiću. N core su papreno skupi...

 

Skoro identično mislim tj čujem, to je razlog zbog kojeg sam zadržao (blago modifikovan) mek a skoro da sam ga menjao/prodao za D klasu.

Srednji su na meku fantastični, gitara je gitara drvo je drvo koža je koža!

:oke:

Sve ostalo mi se čini da je bolje na denon digitalcu AKO se nađe odgovarajući strujni kabel i osigurač radi čak i bolje nego velika većina

starih vrhunskih pojačala. Isprobano i kod zolike na virtuozima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw...sad malo listam koje DAC varijante imam na raspolaganju i za koje novce i...hahah, naleteh na naseg starog drugara kome smo mi bili zamorcici za njegove neuspele pokusaje.... Fikus , naravno i videh kolko marketing moze da uradi mozgovima nerazvijenih audiofila... najjeftiniji dac 1400 eur + tax..... pa Lampizatore sunce ti kalajsano jel koristis ti te lampe da pusis crack ? :D eeeee 

edit: sad videh ima i "proizvod" od 20.000 eur , zaustavite me, ocu da ga bijem :)

 

Squeezebox Touch sa EDO opcijom + analog out sa fikus modifikacijom? Ima smisla za te pare, uklopićeš se a trebalo bi da je OK, em pušta 24/192 em ima dobar dac. Daljinac je neverovatan luksuz!

Moj glas za DAC je SQB Touch.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- gitara je gitara drvo je drvo koža je koža!- Tačno to sam mislio! Mada, tpa3116 modulčići bolje rade kad  neko poradi na njihovom ulazu, dobar bafer ili preamp znatno menja stvar, čak i ono kinesko predpojačalce lampaško što ga je Sloba doneo na FAK poboljšava zvuk znatno.Poenta je da ove modulčiće i ne treba posmatrati kao gotov amp nego se poigrati sa gainom i ulaznom impedansom , zameniti ulazne kondove trafoima npr, i ima još sijaset modifikacija u temama na bigdiy.Potencijal definitivno postoji,

 

'Teo si da prodaš Meka !? :unbelieveble: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pchelac, ne primamo dijasporu iz Batajnice :D ... Otom potom, jos sam preko, cim dodjem zovem vas kod mene da cakulamo... :)

 

Sad me pored DAC-a inteeresuje ,ako je D klasa u toj nekoj izvedbi dobra/jeftina, ko ce prvi da napravi kombinaciju SET>D klasa u nekom integralcu ...ili kako bi to sljakalo u pre/power varijanti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

    Komercijalih integralaca ima...  http://www.rogueaudio.com/Products_Pharaoh.htm  Ovaj je sa B&O IcePower modulima i lampama u ulazu, a dal će neko od nas da pravi,ko zna. Ja bih, ali ne znam :whistle2:  a i nemam vremena, i po sistemu -vreme je novac- , a i bukvalno... Da mogu, išao bih na varijantu sa Salas 6V6 SE kao buffer pa na TPA3110 mono pbtl x 2 filterless, mani ne treba velika snaga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pchelac, ne primamo dijasporu iz Batajnice :D ... Otom potom, jos sam preko, cim dodjem zovem vas kod mene da cakulamo... :)

 

Sad me pored DAC-a inteeresuje ,ako je D klasa u toj nekoj izvedbi dobra/jeftina, ko ce prvi da napravi kombinaciju SET>D klasa u nekom integralcu ...ili kako bi to sljakalo u pre/power varijanti...

 

http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-9755-TOP-model-20627003-oglas.htm?filter_id=27009490

 

ili slabija varijanta 9555, slušao ih, brutalno brzo jedina zamerka srednji mada vlasnik nikad ne bi menjao pojačalo za bilo šta drugo - tolko je zadovoljan  :wink2:

Lik sa kp će ga dati ladno i za 400 možda još jeftinije a na jebaju ili audiomarktu ih imaš već od 250...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Rogue je fina zverka, smestio bih ga odmah u sistem :)

Onkyo je cista D klasa a kad je D klasa cista u mojoj glavi se javlja trip da vozim auto i da mi pozadi gruva pojacalo u D klasi, a ja bih radije da sedim kuci i slusam muziku umesto da vozim auto :P 

 

Izbor suzen na A/AB mrgu vise klase ili hibrid A/D, SET/D ...  kao backup tu je proverena varijanta sa ovim zvucnicima... Linn ili Naim, ali to po savetu zaobilazim jos ovaj put, po ko zna koji put  :P

 

Videh ovde na oglasu coek prodaje amp sa Hypex modulima (3k :D ) pa cu ici da poslusam sutra. ... Nego, koji cosak ovi novi NCP400 kostaju 375 jura po komadu ?? Jesu se to istripovali zbog inovacije pa da se ocekuje neki pad cena ili tu ima delova u toj vrednosti ? (salim se :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kažem ti ja -Ncore -papreno... Imao je Vladac odje na vorumu Hypex one ucd180, ali nikako da sklopi... Bilo bi dobro da čujemo utiske, ali se on ne loži mnogo na ampove, -... zato radi zvuje po projekat dnevno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hypex-a je bilo u Vrdniku, od kolegiona Simplicisiusa, al eto, videh tek kad sam se našao u ulozi vukovca dok smo utovarali njegovu opremu u gepek.

Da sam video ranije, kukao bi ko ranjen da se i to metne na slušanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja D klasu i prodajem već dugo. istina i ne trudim se previše pa ni ne tražim kupce, ali da ste u EU mogli bi probati. Ovako je prekomlicirano. Svira to dobro, ali prava AB ili A klasa svira bolje. Prijedloga sam već dao pa neću tupiti dodatno.....

 

http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=18&t=1410

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videh sad neki amp AURELIC MERAK (Merak :D :D ) i on koristi ovo :

http://www.6moons.com/audioreviews/auralic3/8.png

 

E sad, sta je to i jel mozemo i mi da ga koristimo? :) Kapiram da je to sto pricaju A klasa min watt pa D klasa pojacanje... bemga 

 

Zesce izbalavih sad na ove Hypex-e... javicu impresije posle slusanca... trazim najjeftiniju varijantu za dobavljanje istih...jal preko firme, jal da ih izbulshitujem da ocu da distribuiram, videcemo :P  Da su malo jeftiniji vec bi porucio , ali na module idu jos i njihovi moduli za napajanje , pa umesto toga mozda se napravi i neko linearno napajanje , treba probati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam. S obzirom na istaknute ambicije pokapanja dijelova, evo još jedan prijedlog. Pojačalo je stvarno ultimativno, kako i piše, a ima i sličnost sa Thetom kakvu imam sastavljenu i za koju je Shavija izrazio interes. Ima i gerbere i dokumentaciju, ali da će izrada potrajati, hoće pa tko živ tko mrtav. Volio bih vidjeti junaka tko to sastavi....

 

http://www.synaesthesia.ca/PGP.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam prilike da cujem Thetu na zvucnicima clana VladaC. U opste mi nije jasno.zasto su se membrane tako cudno ponasale. Bora je to opisiviao kao sposobnost pojacala da kontrolise zvucnik ali mi ipak ne mirise na nesto dobro. Membrene nisu radile u ritmu muzike vec su se usporeno pomerale i to velikim hodom ali tonovi koji su izlazili bili sasvim ok. Mozda ja ne znam nista i mozda je ovo sve normalno, ali ja to ipak nikada nisam video u zivotu osim tada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...