Jump to content

Vredi li ova konfiguracija 80-85e ?


чика-Брка

Preporučeni Komentari

svaka cast za temu, preko 50% ludosti sa poredjenjima koliko ja vidim.

evo da vam docaram: intel i7(neki napucani) je jaci ond intel C2D(neki levi)

zakljucujemo: intel je mnogo bolja firma nego intel, i svi intelovi proizvodi su sjajni i kupovacu samo njih

a intelove procesore necu vise da vidim jer su djubre i nista ne valjaju.

minecraft mi nije 1080p! (ua intel buuuu), 

da nije intela ovo slatko ne bi sad bilo ovde!(iz reklame za kosmodisk)

:whistle2:

nesto se ne pominju APU procesori a deluju kao najpovoljniji jer stvarno mogu da prodju kao zamena za graficku :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto se ne pominju APU procesori a deluju kao najpovoljniji jer stvarno mogu da prodju kao zamena za graficku

 

Nekada da, nekada naprosto može ali bolje da se ipak koristi CPU+GPU.

Igrice pa igrice (igre, whatever) - to se mnogi tu nešto uhvate za igranje k'o da komp nizašta drugo ne služi. Kod nekoga ko se lati da radi sa računarom a igre i "casual browsing" su samo kratkotrajna relaksacija da se na kratko isključi mozak od posla, uglavnom tempo i hardware biva diktiran (poslovnim) softverom koji koristi, odnosno zahtevima softvera. U zavisnosti od toga koliko su kompleksni i zahtevni fajlovi i procesiranje podataka, raspon zahteva prema hardveru može biti ili potpuno minoran pa sve do ekstremno zahtevan. Takođe zavisi kojom su se filozofijom rukovodili programeri koji su kreirali softver - oni određuju da li će se na primer za rendering koristiti snaga grafičkog ili glavnog procesora. Keyshot, na primer, vlasniku kompa omogućava da se "provuče" i sa običnom "integrušom" koja je taman dovoljno dobra da omogući adekvatnu rezoluciju na monitoru a u procesu renderinga se sav teret baca na grbaču CPU-a... Ima softvera koji su naprosto tako napravljeni da ne umeju ništa da urade efikasno ako je CPU AMD-ov dok sa Intel procesorima savršeno rade... Kad dođe do rada sa takvim poslovnim aplikacijama, više se niko ne obazire previše na cenu nego na odnos uloženo-dobijeno a opet u zavisnosti od zahteva softvera koji treba da radi posao... Specifični softveri čak imaju specifične benchmark fajlove koji su jedini merodavni u proceni/ocenjivanju efikasnosti hardvera za specifičnu softversku aplikaciju... Standardni testovi/benchmark-ovi koji mogu do neke mere ukazati na slabosti ili prednosti nekog komada hardvera su u takvim situacijama načisto nemerodavni...

Evo na primer lista rezultata korisnika... http://www.solidworks.com/sw/support/shareyourscore.htm prvi AMD CPU je daleko, daleko od prvih pozicija... (ne zato što ne valja, nego naprosto softver ne ume propisno da komunicira sa procesorom pa su korisnici dovedeni u situaciju da ako žele efikasnu mašinu sa dotičnim softverom, jedino razumno ulaganje je u Intelov procesor)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekada da, nekada naprosto može ali bolje da se ipak koristi CPU+GPU.

Igrice pa igrice (igre, whatever) - to se mnogi tu nešto uhvate za igranje k'o da komp nizašta drugo ne služi. Kod nekoga ko se lati da radi sa računarom a igre i "casual browsing" su samo kratkotrajna relaksacija da se na kratko isključi mozak od posla, uglavnom tempo i hardware biva diktiran (poslovnim) softverom koji koristi, odnosno zahtevima softvera. U zavisnosti od toga koliko su kompleksni i zahtevni fajlovi i procesiranje podataka, raspon zahteva prema hardveru može biti ili potpuno minoran pa sve do ekstremno zahtevan. Takođe zavisi kojom su se filozofijom rukovodili programeri koji su kreirali softver - oni određuju da li će se na primer za rendering koristiti snaga grafičkog ili glavnog procesora. Keyshot, na primer, vlasniku kompa omogućava da se "provuče" i sa običnom "integrušom" koja je taman dovoljno dobra da omogući adekvatnu rezoluciju na monitoru a u procesu renderinga se sav teret baca na grbaču CPU-a... Ima softvera koji su naprosto tako napravljeni da ne umeju ništa da urade efikasno ako je CPU AMD-ov dok sa Intel procesorima savršeno rade... Kad dođe do rada sa takvim poslovnim aplikacijama, više se niko ne obazire previše na cenu nego na odnos uloženo-dobijeno a opet u zavisnosti od zahteva softvera koji treba da radi posao... Specifični softveri čak imaju specifične benchmark fajlove koji su jedini merodavni u proceni/ocenjivanju efikasnosti hardvera za specifičnu softversku aplikaciju... Standardni testovi/benchmark-ovi koji mogu do neke mere ukazati na slabosti ili prednosti nekog komada hardvera su u takvim situacijama načisto nemerodavni...

Evo na primer lista rezultata korisnika... http://www.solidworks.com/sw/support/shareyourscore.htm prvi AMD CPU je daleko, daleko od prvih pozicija... (ne zato što ne valja, nego naprosto softver ne ume propisno da komunicira sa procesorom pa su korisnici dovedeni u situaciju da ako žele efikasnu mašinu sa dotičnim softverom, jedino razumno ulaganje je u Intelov procesor)

 

:msn-rofl: naprosto softver ne ume propisno da komunicira sa procesorom pa su korisnici dovedeni u situaciju da ako žele efikasnu mašinu sa dotičnim softverom, jedino razumno ulaganje je u Intelov procesor   :buehehe:    na Amd-u ne rade programi već samo na intelu, jesam ja to dobro razumeo?

 

Ovo je sve kao da si mi rekao da ako želim najbolje pojačalo da ga onda potražim u "stereopleju" ili u "hifi čojsu" jer jelte diy pojačala ne komuniciradu sa zvučnjacima propisno  :unbelieveble:

No hard feelings Robi al morao sam hahaha

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naprosto softver ne ume propisno da komunicira sa procesorom pa su korisnici dovedeni u situaciju da ako žele efikasnu mašinu sa dotičnim softverom, jedino razumno ulaganje je u Intelov procesor na Amd-u ne rade programi već samo na intelu, jesam ja to dobro razumeo? Ovo je sve kao da si mi rekao da ako želim najbolje pojačalo da ga onda potražim u "stereopleju" ili u "hifi čojsu" jer jelte diy pojačala ne komuniciradu sa zvučnjacima propisno No hard feelings Robi al morao sam hahahahaha

Nisi dobro razumeo, citaj pazljivije i sa manje uzbudjenja.

Rekao ti je da Dynaudio ne moze na lampasko pojacalo. Zapravo, moze, ali nije to to. Razumes? Svaki zvucnik ima vrstu pojacala sa kojim dobro radi.

Isto tako, ako, recimo, AMD sije Intela u operacijama sa kompresijom podataka, logicno je da ce neka igra ili aplikacija koja koristi puno kompresiju podataka bolje da radi na AMDu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto tako, ako, recimo, AMD sije Intela u operacijama sa kompresijom podataka, logicno je da ce neka igra ili aplikacija koja koristi puno kompresiju podataka bolje da radi na AMDu.

 

Upravo tako. AMD "šije" Intel i cenom koja je za prosečnog korisnika itekako važan faktor. Intel I7 na primer jeste skup, ali cena istog nije predmet kontemplacija kada samo aplikacija tj licenca za istu košta oko 6000€ u "Standard" verziji, a za "Premium" ili "Professional" verzije se mora izdvojiti bliže 10.000€...

 

AMD tj ATI je na primer rame uz rame sa Nvidia workstation grafikama i to ne samo da je cenovno povoljniji nego za nominalno "isti" set karakteristika na papiru (količina i tip memorije, clock itd) naprosto daje bolje rezultate u praksi (uz adekvatno izabrane i instalirane drajvere)

 

SSD može biti dobar odabir, ali na primer za Solidworks nema nikakve prednosti nad klasičnim hardom, osim ako se koristi aplikacija za simulacije i stres testove kada je neophodno raditi enormno velike količine upisa i čitanja sa i na disk.

 

Sve ima svoje. ... Kad si kod kuće i računar nije alatka za rad, onda je uglavnom merilo pouzdanost, trajnost i nadasve prihvatljiva cena... Pa šta se uklopi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolko se secam testa iz nekog starog svetaKompjutera, work-graficke su radile super i za posao i za igre,

a gaming-graficke su zaostajale primetno na polju ozbiljnih programa, prosto nistu isti zahtevi koje namecu 3D programi i igre

ako zelimo floating point operacije, tu je graficka oko 6 puta sposobnija od procesora iste cene, zato se uglavnom simulacije rade na grafickim jezgrima

inace APU je resenje za jeftiniji racunar ispod 500e, ako neko da preko 500e samo za procesor to vise nije za poredjenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, kad se setim... davno je to bilo.

 

Bokte 2004. sam imao Athlona XP1700 sa 256MB rama.... kakvo je to sranje od računara bilo :D

Na istoj mašini sam odradio jednominutnu novogodišnju animaciju u 3DS Maxu (neki kao sneško belić kako gleda NG program). Sećam se da sam uveče ostavio da renderuje output file dužine jedan minut, ujutru kad kretao na posao je taman završio :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bokte 2004. sam imao Athlona XP1700 sa 256MB rama.... kakvo je to sranje od računara bilo :D

Na istoj mašini sam odradio jednominutnu novogodišnju animaciju u 3DS Maxu (neki kao sneško belić kako gleda NG program). Sećam se da sam uveče ostavio da renderuje output file dužine jedan minut, ujutru kad kretao na posao je taman završio :smesna:

 

Čuj sranje od računara, ja sam imao takvih davne 2002/3 i to 12 komada u svojoj prvoj LAN pc igraonici (ok procesori su bili D klasa sa odvaljenim ćoškićima no odradili su poso  :wink2: ) a grafulje su bile moćne Ati 9250 sa 128mb rama (64-bit magistrala, joj koje jeto tek sranje bilo) hahahaha BEZ INTERNETA!

Sledeći lokal je 2004 već imao 256kbita NET-A hahahaha i 22 računara Amd BARTON 2800+ (sa malo više keša) 512mb rama i moćne nvidije geforce 6800 gt (+ sam otključavao falične pajplajne, pa gde je grafika bila falična zaključo nazad) a pola su bile one "pro" workstation Quadro sve agp i 512mb rama na grafulji :unbelieveble: čudo za 2005 godinu, sve letelo CS, NFS, Q3, Generali itd...

 

Sve u svemu Amd i nije bio tako loš u to vreme jer je Pentium4 bio jači dok se ne pregreje (a grejali se ko ludi) i uspori do bola!

 

Na slici se vidi kako je to izgledalo (lol monitori crt) pre 10 godina  :oke: i jedini gejming forum u scg koji je postojao...

Nije mesto u ovoj temi definitivno ali eto podelih to svama, nadam se da vas nisam mnogo smorio...

post-1515-0-33304600-1426859915_thumb.jp

post-1515-0-69978500-1426859924_thumb.jp

post-1515-0-92827700-1426859944_thumb.jp

post-1515-0-57280200-1426859954_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj prvi komp je bio PC286 sa 20Mega diskom, 1MB rama a procesor je "leteo" na 16MHz... Koštao me 250 tadašnjih DEM a nova Olimpija (pisaća mašina) je koštala 200 maraka. Za razliku od 50 maraka sam dobio monohromatski žuto-crni Hercules i beskonačni opseg brisanja grešaka u tekstu prostim klikanjem na backspace. Sledeći komp mi je bio PC486 na 80MHz a disk je imao celih 250 MB... Posle je došao 486 na 133MHz i tako... Svaka od tih mašina je bila krš već kad sam je ja bio kupio, ali za mene je to bilo uvek super jer je svaka nova bila bolja od prethodne :) Računar koji sada imam je praktično prvi i jedini novi računar koji sam ikada imao, sve do ovog, bili su u nekoj formi polovnjaci. I super mi je. Samo nek je zdravlja, lako ćemo za kompijutere ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@markiz.........E kad se setim... Transcom :) ... uvek prvi sa naslovima, ubedljivo najgore kasete i snimci :)

 

baš sam mator... još malo pa ko dvv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@markiz.........E kad se setim... Transcom :) ... uvek prvi sa naslovima, ubedljivo najgore kasete i snimci :)

 

baš sam mator... još malo pa ko dvv

 

LOL kazete bile loše slažem se ali sam se morao nekako zaštiti da ne bi drugi kopirali moje kopije  :wink2:

ipak sam bio jedini pirat u jugi koji je valjao originale ne?

Yugoslavija - lepa vremena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj prvi komp je bio PC286 sa 20Mega diskom, 1MB rama a procesor je "leteo" na 16MHz... Koštao me 250 tadašnjih DEM a nova Olimpija (pisaća mašina) je koštala 200 maraka. Za razliku od 50 maraka sam dobio monohromatski žuto-crni Hercules i beskonačni opseg brisanja grešaka u tekstu prostim klikanjem na backspace. Sledeći komp mi je bio PC486 na 80MHz a disk je imao celih 250 MB... Posle je došao 486 na 133MHz i tako... Svaka od tih mašina je bila krš već kad sam je ja bio kupio, ali za mene je to bilo uvek super jer je svaka nova bila bolja od prethodne :) Računar koji sada imam je praktično prvi i jedini novi računar koji sam ikada imao, sve do ovog, bili su u nekoj formi polovnjaci. I super mi je. Samo nek je zdravlja, lako ćemo za kompijutere ;)

Generacija.... :)

Ja se sjećam da je moj prvi PC imao bravu sa ključem. Vjerojatno neka slična konfiguracija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ja sam jednom davno (mislim da beše negde 1984/85?) kad sam odgledao ceo halom crno-futurističkih filmova na temu kako su kompjuteri sračunali da se čovečanstvu ne sme prepustiti rukovođenje pa su preuzeli (ili makar pokušali preuzeti) vlast/kontrolu a vrhunac je bio War Games navrh čitanja Orvelove 1984. (beše posebno aktuelna knjiga iste te 1984. godine) pa kako kažem, jednom sam već rekao da u moju kuću kompjuter nikada ući neće (rekao pa porekao - ima ih četiri plus tri "pametna" telefona) pa nema smisla da se blamiram i pričam gluposti, ali mislim da će igranje morati da bude zabava mlađih naraštaja... Koliko god da volim (lagao bih da kažem da ne volim) primetio sam da kada imam vremena da odigram nivo ili dva, to počinje da bude stvar moranja pa se osećam isto toliko "zarobljenim" kao i kad moram da radim na kompu - ode onaj osećaj relaksacije u tri... lepe. Zato radije izađem na vazduh i proteglim se, odem na masažu ili naprosto odem u šetnju, u tišini, sam sa samim sobom...

 

Sent form my PC using keyboard

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osim simulacije Pinbal flipera s kraja devedesetih nisam nikada odigrao ni jednu igru na kompjuteri ili bilo čemu sličnom. Gdje ste sad :)

 

To  je bilo u ... win97? najbolja igrica ikada :D

 

Za nostalgičare: http://www.techspot.com/downloads/5697-microsoft-pinball-for-windows-vista-7.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...