Jump to content

FAK 3 (švajserbal 2015) ....18-19.07.2015.


stein

Preporučeni Komentari

...Drugar Djurica iz Kikinde koji je bio sa mnom je jos pod utiskom i veoma mu se svidelo ovo nase okupljanje...

 

Evo, posle FAK-a se vrnuo u normalu.

 

Drugar Đurica je doneo jedno lampaško pojačalce, na Iskrinoj šasiji ako se ne varam, zamalano četkom s crnom farbom, nako neugledno, pravi DIY... ...kratko radilo ali mi se učinilo da sviri za sve pare, čujno bolje od ostatka snagaške lampadije (ne računajući 2A3, dugačka pauza između dva ampa pa ne mogu baš da poredim).

 

Hajlajt FAK-a, za mene vakog lebojeda, je onaj okrugli lebac iz Mokrina. Alal im oko, pravi high end :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, posle FAK-a se vrnuo u normalu.

 

Drugar Đurica je doneo jedno lampaško pojačalce, na Iskrinoj šasiji ako se ne varam, zamalano četkom s crnom farbom, nako neugledno, pravi DIY... ...kratko radilo ali mi se učinilo da sviri za sve pare, čujno bolje od ostatka snagaške lampadije (ne računajući 2A3, dugačka pauza između dva ampa pa ne mogu baš da poredim).

 

Hajlajt FAK-a, za mene vakog lebojeda, je onaj okrugli lebac iz Mokrina. Alal im oko, pravi high end :oke:

I u Mokrinu je privilegija jesti taj hleb,moras rano ustati jer se proda do 6 sati./hleb se pravi samo od brasna kvasca i soli,totalno bez aditiva/ :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajao pa ja se nisam izmudroserao, cek da nadoknadim!

 

da krenem kakvim god redom:

1. izvori,

bila su po mom secanju dva ozbiljna digitalna izvora

Pedjin komp kome se pristupa preko wifi-ja Daphile ili kako god

pa onda u neki njegov DAC morace se on javiti za detalje, sviralo za sve novce a i preko toga, prijatno iznenadjenje.

 

drugi izvor je bio neki laptop pa dalje nit sam zagledao nit se secam, poznate tehnologije, sviralo podjednako bez zamerki

 

krcko-orascic-ringispila nije bilo i to je ono sto treba da donese stein, a ne reference CD :D

 

2. predpojacala, bilo je raznih uglavnom su bila lampaska i zamerki na te sprave zaista nije bilo, izgleda su svima bile potaman!

 

3. pojacala, super, A klasa i lampasi, fenomenalan zvuk, valjda se razlikuju samo u nekim nijansama u datim okolnostima ne nadjoh manu ni jednom

(recimo da crvenkasti lampas malo(trunku) mulja stvar da tako kazem, ali nije ni zamisljen kao vrhunac dostignuca)

 

4.(kablove preskacem, slusne sposobnosti i kognitivni aparat mi nisu na zadovoljavajucem nivou da bih pravio razliku izmedju koriscenih kablova i recimo obicnog kabla za sporet ili mreznog-UTP kabla)

zvucnici razni i razliciti:

veliki suplji zvucnici(doneli ih 2a3 i gospodin Djurica) konceptualno jedinstveni i vrlo specificni po zvuku, dodaju jak pecat celoj zvucnoj slici

pretpostavljam da im je namena za reprodukciju gudackih instrumenata, za ostalo su se pokazali krajnje cudno, zaista zvone.

 

mali roze zvucnici, philips sa trubicom u nekoj ventilisanoj kutiji, svirali pristojno, od ponudjenih su meni najbolje legli

 

mini fostex back loaded horni (valjda se tako zove), nisu se proslavili,ali su opet bili medju boljima, imam utisak da je prostor preveliki za njih

svakao mogu da se slusaju, prilicno su uravnotezeni,

 

dynaudio i dynaudio, nekome su se vise dopali crni a nekome zuti, meni su se u startu jako dojmili zuti, zbog visokotonaca,

smatram da su sveukupno bolji, poredjenje nije bilo adekvatno jer su se pustale jedne numere na crnima(koje imaju samo bas i nista vise)

neki su stekli utisak kako crni imaju basa, cinjenica je da nijedne od navedenih nemaju basa kao sto nijedne dynaudio kutijce nemaju basa

i nisu za to ni pravljene, u ovo spadaju i podnostojece varijante (moje predrasude)

 

sve u svemu, sto se sprava tice, sve su (elektronske)sprave bile bar za klasu bolje od zvucnika, a prostor nicemu nije isao u prilog

 

druzenje, drugare i rostilj da ne hvalim, klopa je postala ideja vodilja nase druzine kao sto i treba da bude!

 

izbor muzike je bio izvanredan, u smislu raznovrsnosti, sve pohvale za Pedju i kolegu koji je pustao Dire straits (zaboravih ime, izvinjavam se :( )

 

eto to bi bilo neko moje uvrnuto(poduprto predrasudama) vidjenje sprava, cisto da oni koji nisu bili steknu pogresan utisak :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Pedjin komp kome se pristupa preko wifi-ja Daphile ili kako god

pa onda u neki njegov DAC morace se on javiti za detalje...

 

http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao-izvor-zvuka-tema-mk-ii/?p=199222

 

http://www.diyaudio.rs/topic/1081-čime-se-zanimam-ovih-dana/?p=196531

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja samo da se izvinim SKRSTICU koji je zeleo da cuje moje pojacalo koje sam pakovao i kretao kuci.Mislim da ce biti jos prilika. :respect: sledeci put donosim i moje SUMMITE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...