Jump to content
sir Oliver

Grejanje

Recommended Posts

26 minutes ago, banem said:

Pozdrav komšija! :)

Kada je to bilo? 2000 m3 mi deluje preterano. To za celu sezonu?

U kom uređaju? Da li je bio dobro podešen? Sad sam pogledao... u prošom mesecu kvalitet gasa u Mokrinu prosečna vrednost je bio 34835,55 kJ/m3, nešto više od standarda. Po tome 2000 m3 bi dalo nekih 19 MWh. Nešto preko 3 MWh mesečno.

Ne zaboraviti, važi za sve, kod gasa se svaka peć, gorionik mora pažljvo podesiti prema kvalitetu gasa da bi odnos gas/vazduh bio savršen jer samo tako ima potpuno sagorevanje. Jednostavan način da se vidi je po boji plamena, ona mora da je plava bez ikakve žute ili narandžaste bilo gde.

Kad smo već komšije odakle si sele ako nije tajna a vidim da radiš sigurno u gasu u kikindi

E pa sad kod mene malo teže izračunati jer dolazi račun za objedinjenu naplatu (sve komunalije djuture) a još za grejanje ima fiksni i varijabilni deo  2+3 iljade je leti a 2+6 iljade januara kad zagudi. Ne mogu sad da tražim sve račune pa detaljno da sabiram ali ajd da kažemo 500-600€ za 70 m2 godišnje.

Evo danas 28.80C . Kad je hladno greju celu noć. Ništa loženje, cepanje , pepeo.

Topla voda nema al ko je snalažljiv organiže i neke cevke kroz bojler.

22 hours ago, banem said:

Kakva je kalkulacija na struju i plin kod vas?

Momentalno je struja jeftinija , al to je relativno , Imam 0,3 kotlovnicu (obzirom na cc 400 m2) . U nutra je Buderus PGV 418 sa CTC plamenikom ( brenerom) , svake godine podešavan , dimljak kontroliran itd . Al ? nikad , bez obzira što imam i klapnu za podešavanje promaje dimljaka    nisam uspio dobiti " 100 % plavi plamen  bez bjelkastih ( ne žućkastih ) vrhova . Imam malo ?  predimenzioniran  dimljak , zato sam stavio klapnu na izlazu iz peći . E sad ? Uglavnom obzirom da je peć predviđena sam za lož ulje ili plin izbor mi i nije neki ? .  Etažacija je skupa ? Neka ostane - Stend baj - osim ako - :)