Jump to content
Sign in to follow this  
Aleks

Popodnevna zabava - ACA

Recommended Posts

Hvala :thank_you2:

Ako nije tajna, koje su dimenzije hladnjaka ?

Ukupno je 4 hladnjaka, 2 po kanalu, gornja ploča je ujedno i hladnjak dim. 20x10x1.8cm, a za njega sa strane pastom spregnut fisher SK47/75 (20x7.5x4) i to se sada greje daleko manje.. u prvoj verziji bez ovih sa strane je pištao od toplote, pa se moralo gasiti nakon max sat vremena slušanja...

Iznutra:

DSC05043_zps8vub9f5v.jpg

Slušalice out još nisam isprobao, tu treba menjati polaritet na samim sluškama jer amp okreće fazu (ili nekako softverski na kompu, ne znam postoji li takvo rešenje).

Ili ako je balanced dac out, uzeti signal sa - i mase.

Svaka cast, stvarno lepo izgleda. Koliki su ukupni troskovi bili za komponente, izradu i majstorske ruke? Pretpostavka kada bi pravio za nekoga?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Odlicno... Dao si mi ideju kako da ubijem zimske dane dok smisljam kutije koje cu da pravim... sin mi se zove Aleksandar (ACA) tako da cu napraviti ovo pojacalce za njega :D 

Svaka cast, stvarno lepo izgleda. Koliki su ukupni troskovi bili za komponente, izradu i majstorske ruke? Pretpostavka kada bi pravio za nekoga?

Što se cene delova tiče, opet ja sa mojim uštedama oko pojačala A klase - ne može i jare i pare (uvek bilo). Na kraju uvek ispadne onoliko koliko MORA da ispadne da bi to sve bilo kako treba... ili ne može da bude kako treba :D

Tako za ovaj mali ampić, ukupan trošak oko materijala (sa sve čoper napajanjima, original ALPS pot, fini konektori itd..) bio je oko 150e. Za klasično napajanje bi bilo i skuplje, ali stvarno ne vidim nikakvu potrebu, čak dajem i prednost ovom - kao što rekoh, i na najjačem slušanju nema clippinga ni u najavi, basa u najnormalnijim "pass" količinama, bruma šuma huma nigde, tako da su mi čoperi skrozzzz ok.

Al' ko što napisah pozadi, 3A min po adapteru ;) Greju se, ali ništa više no kada je prikačen laptop.

DSC05094_zps7tnpkq7f.jpg

What a fantastic headphone amplifier :)

Kakav skok sa običnog izlaza iz kompa na ovo...

Da li postoji preporuka za pločicu napajanja za ovo pojačalo.
Znam da napajanje laptopa radi dobr ali poznajući sebi, sigurno će me nakon nekog vremena kopkati da nije audiofilski to :D

Treba da pokreće fostex diy fullrange i Dual iz teme dva u jedan zvučnik :)

Može bilo koja pločica napajanja, ako ima neko gerbere za zocky-eve pločice napajanja može da okači, nećemo mu ništa :)

Koristiti šemu i nacrte PCB-a iz ovog posta:

(uklonio sam falične iz prvog posta)

2SK170BL nemoj iz Mousera (ne verujem da ima uopšte?), pitaj na forumu ima li neko da ti proda... hrčkare to ljudi ovde :)