Jump to content

Gde naći originalne Toshiba tranzistore ?


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Hm....ova Kina mi sve češće ide na živce.  :icon_mrgreen:  Ranije je sve više koštalo, ali se bar znalo da je napravljeno kako treba.

Ko će se sada probiti kroz šumu fejkova...?  Digikey, Farnell, Mouser .....ove nemaju....

 

Dakle, na prvom mestu mi trebaju 2SA970 i 2SC2240.  A onda i 2SA1358 i 2SC3421

Jedino sam našao linkove prema prodavcima iz Kine i Hong Konga. 

Npr.: 

 

http://www.ebay.com/itm/8-X-MATCHED-TOSHIBA-2SA970-2SA970BL-2SC2240-2SC2240BL-FOR-AUDIO-TRANSISTORS-/261425750928

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=2sa1358&_from=R40%7CR40&_osacat=122649&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xtoshiba+2sa1358&_nkw=toshiba+2sa1358&_sacat=122649

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Boco, 2SC2240 i 2SA970 sam kupio od Beli electronic u Vojislava Ilića. Oni primaju porudžbine i ispunjavaju ih za 10-14 dana, ne znam odakle kupuju. Testirao sam moje verzije na 100V, dokle 99% kopija ispusti dušu, i sve je bilo u redu. Ne sečam se cene, jer sam kupio malo više pa ne znam više šta je bilo šta, ali bila je jako, jako razumna.

 

Zvrcni ih telefonom (nađi ih na INternetu) pa lepo pitaj za sve što ti treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam 10 pari 2SA970 i 2SC2240...

Trebaju mi 4 para za projekat, ako ti ista znaci ostatak od 12 komada, kada uparim tvoji su.

Ovi ostali: http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=TR2SC3421O&group_id=1392

http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=TR2SA1358&group_id=1390

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ke vidim pa se javim.

 

Kao što sam napisao u prvom postu, dosta mi je kineskih fejkova koji se prodaju po našim radnjama. Goreli su mi razni tranzistori, npr. koji ovde koštaju 60 din./kom. dok su u digikey ili farnell 1-1,2 €/kom., pa je zaključak jasan. To što se bude nabavljalo, najverovatnije iz pouzdanih radnji od preko, sve će da se testira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošteno.

Ja ove nisum testiro - verujem slepo kineskoj braći.

Moraću da ih spičim na 100V ko što reče DVV, da vidim oćel čurnut, il da se to lemi dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2SA1358 je 0,46 Eura kao i 2SC tranzistor. Ako hoces da ti narucim,imamo rok do sutra,samo reci koliko komada jednih a koliko drugih. Ako hoces i 2SC2240 on je 0.1 Euro komad kao i "sa970. Mozemo da narucimo po 50 kom 2SA970/2SC2240 i podelicemo pošiljku... Ista kombinacija moze i za one druge tranzistore... Javi porukom na telefon... Inace,rok isporuke je oko 8 dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa šta si očekivao Boki, da ti prodavac kaže "ma jok, nije ovo Rembrant, to je naslikao Pera moler"? Nema druge, takva su vremena, SVE mora da se testira ako ne na samoj granici, onda bar blizu nje, 2SC2240/2SA970 se prodaju kao niskošumni tranzistori od 120 V, dakle testiranja na 100V, pa ako prežive, onda je verovatno to što treba da bude.Nema nam druge, isto važi i za izlazne tranzistore snage. A ako hoćeš maksimalnu sigurnots, poruči lepo brate preko Mikro Princa Motorola/ON Semi MJL 4281/4302. to su derivati originalnih Toshiba tranzistora 2SC3281/2SA1302, prethodnika iz koga su izvedeni 2SC5200/1432, samo što su Motorole ne od 150W kao Toshibe, nego od 230W, pa dva para njih rade kao tri para Toshiba.

 

A ako hoćeš da se sadistički iživljvaš, zaboravi plastična pakovanja i prešaltuj se MJ 21195/21196 TO-3 mangaše, oni su od po 250V. Inače su dosta slični BD911/912, samo umesto 12A rokaju po 16A i naravno daleko su izdržljiviji. Samo pazi, oni traže i drugačije hladnjake, ali potpisujem da sa tri para po kanalu mirne duše izbaciješ svih 200W u 2 Oma i trajno ako treba. Čisto da znaš, reVox/Studer A740 profesionlni pojačavač snage je korostio po tri para ranijih verzija tog tranzistora i umeo da je spali i poneku zlosrećnu kutiju koja je htela da se igra niske impedanse pa dobila mnoooogo ampera i završila u oblačiću plavičastog dima tu oko skretnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...