Jump to content

Podmazivanje laptop ventilatora


Kuja

Preporučeni Komentari

Hvala BN i Guja
Pitanje stvarno i nije bilo potrebno ovako kako sam ga postavio. Nadao sam se da će se možda netko javiti da je mijenjao ventilatore u TV-u i da je upotrebio neki konkretan PC ventilator.
Ne znam ni sam zašto nisam tako postavio pitanje.....stidljiv sam valjda! :D

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti imaš sneg, mojne se izgovaraš.

zero, kada sabereš, i tv i pc su konzumna elektronika, tj smeće sa nekim vidom garancije i dobrim radom unutar tog roka.

kvalitet je isti, pc ventilatori sem nekih nazovi specijalnijih nisu mera poređenja.

ono što je i pc-u i tv-u zajedničko kod tebe je prašina pa se prvo nje reši, znači otvori i očisti (ventilator/e očisti i podmaži) pa vidi kolika je onda buka.

ako si eliminisao dobro je, ako nisi ,onda se traži zamena ili nešto bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na desetine ventilatora sam jednostavno podmazao sa WD40 bez rasklapanja samo odlepio nalepnicu spricnuo malo u rupu, odmastio i vratio nalepnicu. I svi do jednog su bar jos 2 godine bili u posedu istih vlasnika kod kojih je doslo do zastoja bez ponovnog zastoja. Tu je bilo ventilatora od 60 do 200mm uglavnom PC a bilo je i iz laptopova...

Siguran sam da bi detaljniji pristup dao samo bolje rezultate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Poceo je da me zeza ventilator u monitoru.

Bucan je, cas oce vrti, cas nece vrti.  :)

U pitanju je neka Toshiba koja se ugradjuje u laptopove.

Izvadio sam ga i utvrdio da je pun prasine,

koju sam izduvao ali ventilator i dalje zeza.

Sledeci korak je rastavljanje, detaljno ciscenje i podmazivanje.

 

Sta je najbolje i najdugotrajnije resenje za podmazivanje?

 

Ventilator je ovog tipa:

 

disassemble-dell-laptop-18.jpg

 

fan1-284x213.jpg

 

 

 

Imam sličan problem sa laptopom MSI CX500. Izvadio sam ventilator, oočistio ga od prašine i podmazao sa mašinskim uljem, ali je on i dalje bučan. Mjoj problem je što ja nikako ne mogu da rasklopim ventilator kao što je prikazano na slikama iz posta koji citiram. Može li neko da mi objasni  kako da rasklopim ventilator, a da ga ne oštetim? Na njemu ne mogu da pronađem nikakav osigurač koji omogućava da se skine rotor ventilatora. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad skines  nalepnicu vidi se osovina   osigurana zegerom.  Mala  bela rascepljena sajbna koja  upada u zljeb na osovini.

 LoLll.jpg

Pazljivo je rasiri za delic milimetra da isadne iz zljeba. Pazi gde ce da odleti.  :)

Onda izvuces osovinu, ocistis i podmazes.

Vratis sve nazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da  li sa ove strane ima neki čep ili  nalepnica da se skine i da se pridje osovini?

 

Lepo se on izgleda vrti. Otkači ga sa radijatora i očisti rebra. (  Ja to juče radio).

Nakupi se fina prašina i potpuno  zapuši proreze pa  ventilatora kaoi da nema, ništa ne uduvava kroz rebra- proreze)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne može da se rasturi? a kako je onda sklopljen?

Pečat je utisnut pod presom, ili je zaliven. Takvi su i ventilatori za grafičke kartice... Tako da si u pravu, može da se rasturi, ali ne može da se sastavi. :)

 

Ako ti je ispod nalepnice metalni pečat nema dalje. :)

E sad, nisam probao do sada, ali možda može da se razbuši da bi se došlo do osovine i eventualno osigurača, ali ne garantujem ništa. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pečat je utisnut pod presom, ili je zaliven. Takvi su i ventilatori za grafičke kartice... Tako da si u pravu, može da se rasturi, ali ne može da se sastavi. :)

 

Ako ti je ispod nalepnice metalni pečat nema dalje. :)

E sad, nisam probao do sada, ali možda može da se razbuši da bi se došlo do osovine i eventualno osigurača, ali ne garantujem ništa. :)

 

Evo slike. Sve je jasno. 

 

http://s22.postimg.org/6yccv3rsh/ventilator3.jpg

 

Ima li neko ideju gde bih mogao da kupim ovakav ventilator?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...